Tiskový mluvčí Barcelony: Kolem El Clásika byla vytvořena atmosféra opírající se o falešné informace, Real může zůstat klidný

Prohlášení k celé situaci v Katalánsku před večerním měřením sil Barcelony a Realu Madrid vydal i samotný hostitelský celek a to prostřednictvím svého tiskového mluvčího, Josepa Vivese. Ten po setkání s radou klubu svolal tiskovou konferenci, na níž vyzval fanoušky k příchodu na stadionu, jelikož věří, že na stadionu bude bezpečno a zároveň je ujistil, že alarmující opatření jsou přehnané a postavené na lživých předpokladech.

Embed from Getty Images

Nevedli jsme žádný druh komunikace s organizaci Tsunami Demócratic (hnutí pořádající protesty, pozn. přek.) a neproběhly žádné rozhovory. Když organizujete El Clásico, děláte tak vždy s normálním přístupem, že se uskuteční. Organizace takového utkání a občanské a poklidné protesty jsou kompatibilní. Na Camp Nou může každý vyjádřit klidným způsobem svou svobodu, jako vždy a nikdy se nestaly žádné incidenty, což se musí znovu opakovat.

Neuvažujeme nad scénářem spojeným s narušitelem na trávníku. Věříme, že se zápas odehraje a proto povzbuzujeme fanoušky, aby přišli na stadion. Na Camp Nou se hraje málo takových střetnutí. V určitém bodě se prodej lístků zpomalil a to se dá připsat pochybám. Když fanoušci uvidí, že můžou přijít na zápas, nakonec se rozhodnou, že to udělají. A my k tomu příznivce vyzýváme.

S nikým jsme nemluvili a necítili jsme žádný tlak. Neuvažujeme nad ničím jiným, než že vše proběhne normálně. Samozřejmě jde o důležitý a komplikovaný zápas, ale nemyslíme na situaci, při které by došlo k vtrhnutí na hřiště nebo obtížné dostupnosti pro fanoušky. Je zřejmé, že se kolem zápasu vytvořila konkrétní atmosféra, která nutí diváky mít pochybnosti. K tomu došlo z mnoha důvodů a jen některé z nich byly oprávněné.

Objevily se však i takové mířící na nějaký specifický průběh a vytvoření příběhu o extrémismu tohoto utkání za použití falešných informací. Jsme opravdu klidní a chceme, aby lidé dorazili na stadion a dělali to, co považují za správné – samozřejmě klidným způsobem. Potřebujeme je, aby byli zde na ochozech a podporovali Barcelony. Naši fanoušci jsou příkladnými a jsme na ně pyšní. Naprosto věříme jejich chování.

Leták pro fanoušky mířící ve středu večer na Camp Nou (zdroj: fcbarcelona.com)

Přerušení zápasu je poslední instancí. Hovořilo se o tom, co se stalo ve Vallecas (kde arbitr přerušil zápas v druhé lize mezi domácím Rayem s Albacete kvůli pokřikům příznivců na jednoho hráče, pozn. přek.), ale rozhodčí udělá takové rozhodnutí po vyslyšení bezpečnostních složek. Věříme, že máme ochranku připravenou zareagovat, bude li třeba potrestat nebo vyvést někoho ze zařízení. Jsme více pro toto řešení, přerušení zápasu je až tou poslední možností.

Proběhne i tentokrát, ano. Děláme jí pokaždé. Jsme protivníky, ale nikoliv nepřáteli. Včera (tiskovka proběhla ve středu, pozn. přek.) jsme byli v Madridu a mluvili o hodnotách ve sportu. Společné večeře činovníků obou klubů nepřestanou být aktem srdečnosti a férové hry. Hráči Realu Madrid mohou dorazit na zápas s naprosto klidnou myslí, že přijedou včas. Hovořili jsme o tom spoustu dní, ale jsou zde i tací, kteří se snaží vytvořit poplach a deformovaný obraz.

Ohledně organizace bezpečnosti nepodáme detaily a falešné informace nebudu komentovat. Když někdo řekne, že Mossos nezaručují bezpečnost na Camp Nou, vyvolává strach, pochybnosti a obavy. Dám tento příklad a budu jmenovat pouze jej. Bylo to naprosto lživé a nikoho nenapadlo se zeptat přímo jich.“ Klub dále doporučuje fanouškům doporučuji využít hromadné dopravy a pokusit se na stadion dorazit co nejdříve.

Zároveň pak na něj není dobré brát velké tašky či batohy, které jsou zakázány a kufry či kabelky, které budou důkladně prohledány. Brány Camp Nou se otevřou jako obvykle v 18:30 SEČ, čili 90 minut před výkopem. Vedle již zmíněné katalánské policie Mossos d’Esquadra využije Barcelona také své vlastní bezpečnostní firmy a Guárdia Urbana (městské policie, pozn. přek.), společně s pohotovostní zdravotnickou službou.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Třineckou ocel se pokusí překousnout Bílý Tygr. Startuje finále Extraligy!

Od posledního finálového utkání v české Extralize uběhlo už 721 dní. Ani po tak dlouhé době si však nebude vrchol sezony užívat někdo jiný. Třinec a Liberec spolu svedou další válku o Masarykův pohár. Kdo je favorit?

Fotbalový svět v šoku! Flick po sezoně skončí na postu hlavního kouče Bayernu Mnichov

Hlavní trenér německého Bayernu Mnichov Hans-Dieter Flick potvrdil, že na konci letošního hracího ročníku opustí Alianz arénu. Oznámil to po ligovém utkání s Wolfsburgem.

Koreis, Vojtek nebo Homolka: televizní reportéři a bývalé opory Ocelářů tipují výsledek finále Extraligy

Do zahájení prvního finálového utkání v rámci Generali česká Play-off Tipsport Extraligy zbývá jen pár hodin. Zeptali jsme se známých osobností z hokejového prostředí, jak vidí finálovou sérii.