Reklama

Tiskovka Motoru před Extraligou: Ztrátový rozpočet a vstřícní fanoušci. Kapitánem bude Gulaš

Začátek extraligového týdne se nesl v duchu tiskových konferencí. Stejně jako řada jiných klubů, zasedli před novináře také zástupci Motoru České Budějovice. Informace, novinky, vyhlídky a odpovědi na dotazy žurnalistů prezentovali generální manažer klubu Stanislav Bednařík, prezident klubu Roman Turek, hlavní trenér Jaroslav Modrý a nový kapitán mužstva Milan Gulaš. Dějištěm diskusního kroužku se stal gastronomický podnik HochŠpalíček.

Na začátku představil Stanislav Bednařík nový sportovní úsek pod vedením někdejšího skvělého hráče Jaroslava Modrého, který po minule sezoně nahradil Václava Prospala.

Společně s funkcí hlavního trenéra získal taky post sportovního ředitele. Asistent trenéra a hlavní skaut bude Patrik Martinec, druhým asistentem trenéra a částečným videokoučem pak Roman Fousek.

Zajímavým tématem byl taky rozpočet klubu. Celkově má pro tuto sezonu Motor na provoz 100 milionu korun, z čehož 80 milionů spadá pod extraligové mužstvo.

Jen pro lehké srovnání, v minulém týdnu zveřejnil rozpočet taky Mountfield HK, který má rovných 100 milionu pro Extraligu. 

Zatímco soupisku Motor poctivě v posledních měsících doplňoval, ztratil přes léto významného generálního partnera. I proto je v tuto chvíli nastaven rozpočet jako ztrátový, nicméně Stanislav Bednařík dodal:

Stále ale hledáme partnery, kteří by byli ochotni vstoupit partnersky do klubu a pomoci nám s financováním.” Teď je klub připraven přípravné ztráty plnit z finanční rezervy, kterou si vytvořil v minulých sezónách.

Výrazně však ekonomické části klubu pomohl vysoký počet prodaných permanentek, jenž si zakoupilo 4000 fanoušků. Vedení klubu ještě jednou vyzdvihlo štědrost svých příznivců. Hned 1200 jich z minule sezony přenechalo klubu plnou sumu z těchto karet a zakoupili si novou permanentku za celou částku.

KAPITÁNEM GULAŠ

Ve většině případů bývá běžné, že si kapitána volí kabina. Motor však tentokrát zvolil jinou cestu, o volbu lídra kabiny se postaral trenérský štáb: „Věřím tomu, že jsme to takto udělali dobře a s tím nejlepším vědomím,” řekl k této volbě hlavní trenér Motoru Jaroslav Modrý.

Nový kapitán poté hovořil o fanoušcích Motoru: „Po minulé sezóně se těším hlavně na fanoušky, kteří nemohli chodit. Navíc jsem se domů vrátil po deseti letech a mám velké očekávání. Tým byl doplněn zkušenými hráči, za což jsem hrozně rád. Měli jsme těžkou přípravu, ale věřím tomu, že nám to bude jen k užitku,” řekl Gulaš.

V prvním kole však nečeká Motor nic lehkého, 10. září se od 17:00 představí na ledě úřadujícího mistra. Tohle utkání mohou sledovat fanoušci na kanále O2 TV Sport. O dva dny později potom přivítá Motor od 17:00 Jágrovo Kladno.

Součástí tiskové konference bylo pochopitelně taky přestavení nových dresů pro sezonu 2021/2022.

Zdroj: Motor České Budějovice

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené