Spojte se s námi


Bojové sporty

Tereza Bledá, první šampionka Oktagonu! Životopis Popelky, která se chce stát nejmladší bojovnicí v historii UFC

Tereza Bledá má stále jen 20 let, přesto na naší bojové scéně neexistuje snad nikdo, kdo by ji neznal. Již na konci roku se porve o titul v Oktagonu, její cíl je stát se nejmladší zápasnicí v historii UFC, čas však plyne velice rychle a mnoho už ho nezbývá. Jaká je její cesta?

Publikováno

dne

Tereza Bledá má stále jen 20 let, přesto na naší bojové scéně neexistuje snad nikdo, kdo by ji neznal. Již na konci roku se porve o titul v Oktagonu, její cíl je stát se nejmladší zápasnicí v historii UFC, čas však plyne velice rychle a mnoho už ho nezbývá. Jaká je její cesta?

Mladá a talentovaná bojovnice, kterou již zná snad každý fanoušek bojových sportů v České republice. To je Tereza Bledá. Vše ale mohlo být úplně jinak. Místo vynikající zápasnice z ní mohla být členka armády.

Ve 14 letech totiž napsala dopis výsadkářům, chtěla dokázat, že zvládne všechny jejich fyzické testy. Chtěla změnit pravidla v armádě a přesvědčit ji, že k výsadkářům mohou i ženy. Kromě toho se jí líbí řád, služba vlasti.

Vyrazit na zahraniční misi a dělat čest České republice? To by byl splněný sen. Jenže se tak nikdy nestalo. Bledá totiž dopis nikdy neposlala. Namísto toho učinila jiné rozhodnutí.

„K patnáctým narozeninám jsem si přála armádní batoh a rukavice MMA. Mám ty rukavice dodnes. Posloužily mi skvěle,“ přiznala pro server Bez frází.

V 16 letech se Bledá přestěhovala z Mariánských Lázní do Prahy, aby se mohla zlepšovat. A že se jí to dařilo! Už v roce 2018 získala ocenění pro MMA zápasnici roku, mimo to je juniorskou šampionkou v MMA, boxu či bench-pressu.

Amatérskou scénou proletěla jako nůž máslem. Zlomový pro ni byl rok 2020. Organizace Oktagon MMA pro ni měla připravený první profesionální zápas, nicméně kvůli koronaviru padl. Dostala však šanci se o něj porvat při turnajích OKTAGON Underground.

Cenné skalpy a cesta za titulem

Tereza Bledá se nebojí velkých snů a velkých cílů. Naopak. Chce být nejmladší zápasnicí v historii UFC a udělá pro to vše. Sní o tom už dlouho. O to více ji znervózňuje každý měsíc navíc, který tuto snahu brzdí. Doposud byla nejmladší bojovnicí v UFC Maycee Barber, která nastoupila do prvního zápasu ve věku 20 let a 5 měsíců.

I proto si na turnajích OKTAGON Underground vybrala ihned pro začátek nejtěžší možnou soupeřku, jmenovitě Lucii Pudilovou, která akorát skončila právě ve vysněné UFC. A do zápasu podle upravených pravidel, které měly vyhovovat spíše Pudilové, vletěla bez veškerého respektu a vyhrála na body.

V pyramidě Bledá porazila mimo jiné také Magdu Šormovou či další velký talent Lucii Szabovou. Udělala si obrovské jméno a cesta za titulem v Oktagonu mohla započít.

Necelé tři měsíce poté, co porazila Szabovou, se poprvé v nejlepší československé organizaci představila pod MMA pravidly a porazila na TKO Marii Loiseau.

V roce 2021 pak absolvovala již tři zápasy. V lednu na submisi porazila Judytu Rymarzak, v květnu vyhrála nad Karoline Martins na body a naposledy se fanouškům představila na Štvanici v červenci, kde se na její submisi nachytala Edna Oliveira Ajala.

Bledá do Oktagonu přicházela jako velice kvalitní zemařka, za ten rok a půl však dokázala udělat velký progres i v postoji, což jí může velice pomoci. Po čtyřech výhrách se dočká na konci roku titulového zápasu.

Povede před Brazilku cesta do UFC?

Brazilka Marbelly Lima bude s talentovanou Češkou bojovat o to, která z nich se stane vůbec první ženskou šampionkou Oktagonu. Bledá by pak mohla být vůbec nejmladší šampionkou organizace.

Za zmínku stojí, že Lima má v kariéře jedinou prohru, když prohrála přímo před zraky šéfa UFC v jeho show Dana White’s Contender Series, kde zápasníci a zápasnice bojují o smlouvu v nejlepší světové organizaci.

Případná výhra by tedy mohla Bledou skutečně výrazně přiblížit splnění svého snu.

„Nepochybuju o sobě. Možná to někoho štve, možná to není česká povaha, ale já se nebojím mluvit o tom, že chci být nejlepší. Nebojím se tomu ani hodně obětovat. Mám před sebou cestu, která vede do UFC. Takový je plán. Neumím si představit, že se stane něco, co mi to překazí. Kdyby k tomu náhodou došlo, najdu ten dopis do armády,“ říká Bledá.

Zdroj: Oktagon MMA, Bez Frází, Fight Live, UFC

Reklama

Bojové sporty

Nedůstojný konec krásného večera. Je to prasárna, nechal se slyšet Vémola, jenž porazil Marpa. Jak vypadal OKTAGON Underground?

Společenská událost roku. Tak promotéři promovali turnaj OKTAGON UNDERGROUND, kde se v hlavním zápase představili bojovník Karlos Vémola a rapper Marpo. Až na dva souboje se jednalo o galavečer plný boxu. Jak turnaj vypadal?

Publikováno

dne

Společenská událost roku. Tak promotéři promovali turnaj OKTAGON UNDERGROUND, kde se v hlavním zápase představili bojovník Karlos Vémola a rapper Marpo. Až na dva souboje se jednalo o galavečer plný boxu. Jak turnaj vypadal?

Prelims

Skvělý start v podobě undergroundových zápasů

Vstup do turnaje byl velmi rychlý. Melvin Mané se utkal s obrem Adamem Kosutem pod pravidly Oktagon Underground a už v prvním kole bylo po všem. Mané trefil několik tvrdých úderů a Kosut padl k zemi. Během počítání se nestačil zvednout a bylo po všem.

Druhý zápas sice knokautem neskončil, nicméně podívaná to byla vskutku náramná. Talentovaný Luděk Greguš vyzval hvězdného Itala Alessia Malatestu a předvedl vynikající výkon. Ve třech kolech byl dominantní, ve druhém dokonce dvakrát soupeře dostal do počítání a Itala zachránil konec kola. Sice výhra na body, ale zcela jednoznačná.

Vzhůru na box!

V prvním boxerském zápase turnaje se utkala postojářská legenda Milan Paleš s MMA bojovníkem Jakubem Bahníkem. Celý zápas byl v dobrém tempu, zejména Paleš byl ve všech kolech rychlejší a přesnější, trefil několik nebezpečných zvedáků. Pár jich ovšem trefil i Bahník, nicméně Paleš získal jednomyslné vítězství na body.

Další souboj obstarali dva kamarádi a postojářské hvězdy, které se velmi dobře znají. Vladimír Lengál se podruhé pod hlavičkou Oktagonu utkal s Michaelem Krčmářem a chtěl mu oplatit porážku z duelu pod pravidly Undergroundu.

Krčmář svým stylem dělal Lengálovi problémy, většinu úderů svým krytem dokázal blokovat. Lengál tak zkoušel Krčmáře prokovat, otevíral se mu a snažil se ho nalákat k ofenzivě, což nakonec přineslo ovoce, když jsme ve třetím a čtvrtém kole viděli jednu přestřelku za druhou. Takovou show si musel užít každý! Na body nakonec zvítězil jednomyslně Lengál.

Jediný profesionální boxerský zápas turnaje obstaraly Lucie Sedláčková a Milena Koleva. Koleva vzala zápas na poslední chvíli, navíc se jedná o boxerku světové elity ve své váze, přičemž k tomu měla znatelnou váhovou převahu, když byl zápas o dvě váhy výše, než Sedláčková zápasí.

Češka vsadila na rychlý pohyb a četnost úderů a postupně začala svou soupeřku rozebírat. Šesté kolo však bylo dramatické, Koleva cítila, že zápas nemá ve svých rukou a hrozila tvrdými údery, k čemuž jí samozřejmě pomáhala váhová převaha, Sedláčková však nejlepší kolo své soupeřky ustála. Díky tomu si připsala vítězství na body a připsala si velmi cenný skalp.

Hlavní karta

Hlavní karta byla zahájena stejně jako prelims ve velkém stylu. Do akce šel totiž Leandro Apollo Silva, který se postavil proti Markovi Mazuchovi. První kolo předváděl Brazilec neuvěřitelnou show, skvělý výkon, pořádně se na obličeji Mazucha podepsal. Jenže ve druhém kole se vše smazalo, když jej slovenský bojovník poslal tvrdou ranou do říše snů a vyhrál na čisté KO.

Další souboj napsal velkolepý příběh, když se poprvé od propuštění z vězení představil fanouškům Michal Kotalík, který vyzval Václava Mikuláška. Bylo nejisté, jak na tom Kotalík bude, nicméně předvedl velmi dobrý výkon, který však na vítězství nestačil. Mikulášek vyhrál na body a po zápase svého soupeře vyzdvihoval.

Souboj zkušenosti a mládí, souboj legendy s velkou nadějí. Obojí ve slovenském podání. To byl zápas Vladimíra Moravčíka a Ronalda Paradeisera. A byl vyrovnaný, oba borci ukázali, že jsou skvělí bojovníci. Zápas však vyhrál na body jednomyslně ten zkušenější, tedy Moravčík, který nicméně po zápase říkal, že by pochopil, kdyby vyhrál Paradeiser.

„Sivák je fantastický.“ Jedna věta z úst Ondřeje Novotného prakticky shrnuje celý zápas Václava Siváka s šampionem Oktagonu Jonasem Magardem.

Magard měl velké sebevědomí, na Siváka si věřil, nicméně v zápase to byl tah na jednu branku. A to ze strany Siváka. Ten ve všech kolech tlačil, Dána k ničemu nepustil, nicméně ani jednou jej neposlal do počítání. Přesto jasně vyhrál na body.

Souboj dvou pirátů? Samuel Krištofič, známý jako Pirát, se utkal s Milošem Petráškem, jenž jako nástupovku zvolil soundtrack z filmové série Piráti z Karibiku. Čekal se vyhrocený boj a toho jsme se dočkali. Od začátku ani jeden z bojovníků nikterak neřešil taktiku, ani nějaké strategie. Oba šli do ringu s jasným cílem – ukončit druhého.

Kupodivu se to ovšem ani jednomu nepovedlo, byť oba inkasovali několik tvrdých úderů a u obou byla postupem času znát nemalá únava. A výsledek? Překvapivě remíza, třebaže měl Pirát navrch. Jeden rozhodčí viděl vyhrát Piráta, druhý Petráška a třetí viděl remízu. Součet bodů byl tedy u obou shodný.

Nedůstojný zlatý hřeb večera?

To, na co všichni dlouhé čtyři roky čekali, se stalo skutečností. Karlos Vémola se představil v boxerském zápase s rapperem Marpem. Neočekávalo se, že by se naučil Terminátor kdovíjak boxovat, nicméně přesto se počítalo s tím, že by měl zvítězit.

A obojí se stalo. Terminátor skutečně nepředvedl kdovíjaký boxerský výkon, svým tlakem však neustále držel Marpa v rohu a zahrnoval jej jedním úderem za druhým. Marpo se snažil hlavně bránit a když dostal chvíli prostor, tak jej využil k tvrdému úderu, kterých trefil několik. Nicméně bez efektu.

Marpo byl skvěle připraven, hodně vydržel. Ve čtvrtém kole však rozhodčí zápas zrušil, aniž by byl Marpo počítán a aniž by byl vůbec varován, že hrozí ukončení zápasu. A co na to Vémola? Hned po konci říkal, že se jedná o prasárnu.

Jakmile byl Vémola ohlášen jako vítěz, O2 arena bučela. Sám však do mikrofonu řekl, že s tím nesouhlasí a že Marpo byl tvrdý jako šutr. Také přiznal, že s ním Marpovy rány dokázaly pořádně otřást a prý se mu i motala hlava. Následně vyzval diváky, aby Marpa namísto bučení podpořili, což se ostatně stalo, jakmile dostal do ruky mikrofon.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

VIDEO: Neuvěřitelné KO! Apollo rozebíral Mazucha a bavil fanoušky, poté byl poslán do říše snů

Mohl to být kouzelný výkon. První kolo s naprostou grácií. Nakonec ale skončil Apollo jako poražený a snaha vyškolit Marka Mazucha jej vyšla draho. Slovenský bojovník se postaral o parádní KO.

Publikováno

dne

Mohl to být kouzelný výkon. První kolo s naprostou grácií. Nakonec ale skončil Apollo jako poražený a snaha vyškolit Marka Mazucha jej vyšla draho. Slovenský bojovník se postaral o parádní KO.

Nedávno Oktagon oznámil, že podepsal s Leandrem Silvou, který je známý spíše pod jménem Apollo, kontrakt na několik zápasů a že se tedy fanoušci mohou těšit na další jeho souboje.

Nutno zmínit, že Brazilec svými zápasy skutečně baví. Ostatně i hvězdný David Kozma jej stále hodnotí jako svého nejtěžšího soupeře v kariéře. Veterán UFC má mnoho zkušeností, i s boxerskými zápasy, což ostatně předvedl v sobotu večer v O2 areně.

Soupeřem mu byl Marek Mazuch, který se tak po dlouhé době opět vrátil pod hlavičku Oktagonu. A že by to byl snadný zápas pro Apolla? Zprvu se to tak zdálo, ovšem vše bylo jinak.

Apollo však předvedl obrovskou show. Nastupoval na písničku, kterou sám nazpíval, a tak, jak to má ve zvyku, na sobě měl i oblíbenou masku.

První kolo bylo ze Silvova pohledu absolutně perfektní. Mazuch hrozil tvrdými ranami, nicméně Apollo ukazoval velkou rychlost, skvělé oko a hlavně přesnost. Svými údery se na obličeji slovenského bojovníka znatelně podepsal.

Kromě toho Apollo předváděl různé tanečky a snažil se bavit fanoušky. I kvůli tomu si zřejmě po prvním kole myslel, že už mu nic nehrozí. Jenže to se šeredně přepočítal.

Ve druhém kole jej totiž hned ze začátku poslal Mazuch do říše snů vynikajícím pravým hákem. Takto jsme Apolla ještě nikdy v Oktagonu neviděli. Zkrátka ukázkový knokaut.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Oktagon představil soupeře Vémoly do Německa! Na co se těšit na turnajích ve Frankfurtu a v Brně?

Organizace Oktagon představila další zápasy a bojovníky, kteří se představí na turnajích ve Frankfurtu a Brně. Dozvěděli jsme se i jméno příštího soupeře Karlose Vémoly.

Publikováno

dne

Organizace Oktagon představila další zápasy a bojovníky, kteří se představí na turnajích ve Frankfurtu a Brně. Dozvěděli jsme se i jméno příštího soupeře Karlose Vémoly.

Turnaj v Německu

Už 4. června vyrazí poprvé v historii Oktagon za československé hranice, když s turnajem s pořadovým číslem 33 zahájí novou éru v německém Frankfurtu. Součástí toho bude i Karlos Vémola.

Terminátor se na turnaji postaví netradičně v polotěžké váze proti polskému veteránovi Michalu Pasternakovi, jenž má zkušenosti například z RCC nebo ONE FC.

V hlavním zápase turnaje se představí Ivan Buchinger a Losene Keita v bitvě o titul lehké váhy. Dále se proti sobě postaví Stephan Pütz a Martin Zawada, jeho bratr David Zawada se utká s Erhanem Kartalem.

Těšit se můžeme i na Christiana Jungwirtha, jenž bude bojovat s Truscekem. Zdeněk Polívka se pokusí vrátit na vítěznou vlnu proti Cheicku Konemu. Na turnaji se představí také Jaroslav Pokorný, jenž se utká s Vilou.

Ve finále výzvy proti sobě naskočí Cordero a Brajshori. Do hry se vrací také těžkotonážník Kerisson.

Návrat do Brna

V září se Oktagon vrátí do Brna s turnajem OKTAGON 35. První obhajoba čeká Patrika Kincla, kterého vyzve Alex Lohoré. Proti sobě se postaví Nathan a Adam z reality show Survivor.

Kromě toho se dočkáme odloženého zápasu Ryšavého s Fodorem, chybět nebude ani Andrej Kalašník. Mimo to se do akce vrátí Robert Pukač, Vojto Barborík, Ondřej Raška či Rado Uškrt.

Zdroj: Oktagon MMA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené