Spojte se s námi

Fotbal

Ten Hag chtěl Mounta už v Ajaxu. Chelsea ho tehdy raději poslala do Derby County

Občas někteří trenéři nedosáhnou na vytouženého hráče, protože je na jejich klub moc dobrý. To se v minulosti stalo Eriku ten Hagovi, když chtěl mladičkého Masona Mounta. Nyní se ho konečně dočkal.

Publikováno

dne

Občas někteří trenéři nedosáhnou na vytouženého hráče, protože je na jejich klub moc dobrý. To se v minulosti stalo Eriku ten Hagovi, když chtěl mladičkého Masona Mounta. Nyní se ho konečně dočkal.

Erik ten Hag Masona Mounta moc chtěl během angažmá v nizozemském Vitesse. Na začátku sezóny 2017/18 mu bylo 18 let a on se poprvé ve vrcholném fotbale prosadil. Ve 40 utkáních nasázel 14 gólů a desetkrát asistoval.

Sbíral zkušenosti i v Evropské lize, trenéra ten Haga si ale nejvíce získal ve vzájemném zápase. Plešatý kouč tehdy vedl Ajax a Mount se ve vzájemné konfrontaci prosadil z přímého kopu, čímž přispěl k výhře 3:2.

Chelsea ale svého talenta potřebovala připravit na Premier League. Místo Ajaxu mu našla angažmá ve tvrdé Championship, konkrétně v Derby County. Bilance 11 gólů a šesti asistencí ho definitivně posunula do A-týmu Blues.

Mountovi Premier League začala rychle chutnat. Když opomeneme poslední nepovedený ročník, v prvních třech sezónách mezi anglickou elitou se podílel na 44 gólech. Ze záložníků byli lepší pouze Kevin de Bruyne a Bruno Fernandes.

Mount se během působení v Premier League ukazuje jako běhavý, pracovitý středopolař, který nerad prohrává. Přesně takové typy ten Hag rád využívá. Vyloženě nemá rád líné hráče, i proto loni přivedl pracovitého Casemira.

Otázkou je, kam v sestavě Mount zapadne. Každopádně se bude hodit, protože kupříkladu stárnoucí Christian Eriksen již ve svém věku nedokáže zápasy dohrávat celé. Od Vánoc dohrál jediné z 15 utkání, ve kterých začínal.

Teoreticky může naskočit též na křídle, kde Red devils tlačí bota asi nejvíce. Anthony zatím příliš nezáří, Jadon Sancho je často zraněný, Facundo Pellistri a Alejandro Garancho jsou příliš mladí.

Zdroj: Mirror

Reklama

Oblíbené