Spojte se s námi

Fotbal

Teenageři v Ligue 1 v záři reflektorů! Tady jsou největší komety francouzské ligy

Ve Francii je poměrně obvyklé dávat spoustu prostoru mladým hráčům a v aktuálně probíhající sezóně tomu není jinak. Už klasicky na své talenty spoléhají týmy jako Lyon, či Monako, ze kterého před několika lety vyletěl jeden z nejlepších hráčů současnosti, Kylian Mbappé.

Publikováno

dne

Ve Francii je poměrně obvyklé dávat spoustu prostoru mladým hráčům a v aktuálně probíhající sezóně tomu není jinak. Už klasicky na své talenty spoléhají týmy jako Lyon, či Monako, ze kterého před několika lety vyletěl jeden z nejlepších hráčů současnosti, Kylian Mbappé. Zde je výčet hráčů, kteří by jej v blízké době mohli napodobit.

Eliesse Ben Seghir

Na konci prosince naskočil v lize za Monako poprvé do zápasu a dvěma góly otočil duel s Auxerre. Od té doby je pravidelným členem základní sestavy a na své konto přidal další gól a asistenci.

Přesto, že tento 18tiletý Francouz je spíše ofenzivním záložníkem, nastupuje v Monaku ve dvojčlenném útoku s Ben Yedderem.

Rayan Cherki

Lyon má letos tým plný talentů a jeho tahounem je právě Cherki. Ve Francii je považován za obrovský klenot a aby taky ne, když do ligy poprvé naskočil už v 16ti letech.

Letos si ale vede slušně i co se týče statistik, pyšnit se totiž může třemi góly a čtyřmi asistencemi.

Warren Zaïre-Emery

Nejmladší hráč v tomto výběru, ale také účastník vyřazovací fáze Ligy mistrů. Když v osmifinále s Bayernem nastoupil v základní sestavě, obletělo to svět. Teprve šestnáctiletý středopolař stihl v nabitém kádru Pařížanů už i dvakrát skórovat v Ligue 1.

Désiré Doué

Rennes má druhý nejhodnotnější tým z celé ligy a není tomu jen tak. V týmu má hned několik mladých hráčů s vysokým potenciálem jako například Gouiri, Kalimuendo či Doku. Mezi těmito mladíky najdeme ale i poněkud méně známé jméno Desiré Doué.

Sedmnáctiletý Francouz může naskočit jako střední záložník, ale zvládá i ofenzivnější role. V aktuální sezóně naskočil v lize do 18ti zápasů a připsal si 3 góly, gól přidal také v Evropské lize.

Elye Wahi

Jediný dvacátník na seznamu, nicméně slavil až v lednu, proto je zde započítán. Už minulou sezónu ukazoval v Montpellieru, že góly mu nedělají problém, ve 33 zápasech Ligue 1 jich dal 10.

Letos jich má na svém kontě zatím 8 během 21 zápasů a je dalším velkým příslibem francouzské reprezentace.

Zdroje: Transfermarkt, Whoscored

Reklama

Oblíbené