Takto hrají mistři! Slavia dala i přes jistotu titulu Plzni búra

Slavia si oslavu zisku 21. ligového titulu v rámci zápasu s Plzní užila, porazila ji 5:1. Po celý zápas byla jasně lepší a výhrou prodloužila svou sérii bez prohry, neprohrála už 42 zápasů.

Zdroj: SK Slavia Praha

Gól padl hned z první šance zápasu, po chybě Plzně ve vlastním vápně se trefil Tomáš Holeš. V deváté minutě pálil Miroslav Káčer, Ondřej Kolář se však blýskl skvělým zákrokem.

V 15. minutě byl po faulu na Micka van Burena odpískán pokutový kop, který ale Simon Deli neproměnil. Následná dorážka van Burena šla nad branku. Ve 22. minutě už Jindřich Staněk lovil míč podruhé ze sítě, se štěstím si vlastní gól vstřelil Filip Kaša.

Plzeň v obraně hořela a tři minuty nato málem potřetí inkasovala, proti střele Alexandera Baha musel zasahovat Staněk. Ve 33. minutě šel sám na gólmana van Buren, ani tentokrát ale prostor brány netrefil.

Atraktivní první půle pokračovala šancí Šimona Falty, jehož střela minula branku. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Třetí gól dala Slavia ihned po výměně stran. Z voleje se parádně trefil van Buren. Slavia si i nadále s Plzní hrála, v 64. minutě střílel Lukáš Provod, Staněk si tentokrát poradil.

V 69. minutě hosté snížili, zpoza vápna se trefil Káčer. Slavia však rychle zareagovala, v 72. minutě se po krásném centru Nicolae Stancia prosadil Bah. Patnáct minut nato se trefil ještě Stanciu a Slavia tak přejela Plzeň 5:1.

Zdroj: O2TV Sport

1. Tak nevím, zda-li se má fotbalový národ radova,t jak skvělým týmem disponuje (samozřejmě maslím Slavii), nebo kriticky připustit, že to má v současnost velmi, velmi jednoduché. Ubohoučká Plzeň vedená ublafaným kašparem majícím hubu plnou mikrosituací a podobných kokotin, ale tým nenaučil aspoň solidně bránit, což je ,jak my skutečný odborníci víme, základ aspoň minimálního úspěch. S odstupem doby se ukazuje, že majitel(é)Plzně naletěli slovenskému fotbalovému hochštaplerovi. Ostudné.

2. Přesně dnes krásně vidět ten rozdíl mezi Slavii která byť před zápasem věděla že titul mají jistý hráli 90 minut rychlý běhavý fotbal bojovali o každý míč a nestačilo jim vést o 2 či 3 branky pořád hráli naplno Oproti tomu Sparta která musí vyhrávat aby získala 2.místo opět bez bojovnosti zdravé agresivity bez rychlosti bez dostatečné fyzičky a herní kvality většiny hráču !!! Opět zoufalci Čelustka Dočkal Sáček – to jde za tím katastrofalnim sp.ředitelem T.Rosickým a kdo to nevidí ani teď že ty jeho rádoby posily jsou z 80% uplně k hov.. tak je buď totalně slepej a nebo stejný škudce Sparty jako je T.Rosický s bratřičkem !!!

3. Naštěstí se na ty hladové tlamy v sešívaných košilích nedokážu dívat déle než 5 minut, takže ma titul nezajímá

4. Kdyby Slávie proměnila tutovky,tak je z toho 9 ka,jak vyšitá.Jsem rád,že se u toho člověk baví a je mi jedno,jestli takhle válí Slávie nebo Příbram.Snad je to motivací pro ostatní účastníky ligy.Pokud má Sparta ambice jít touto cestou ,tak opravdu musí pustit ty průměráky k vodě.O kom mluvím je jasné není třeba jmenovat.Dostali tolik prostoru,aby přesvědčili o svých kvalitách,až mi to hlava nebere.Svádět vinu na Hanousky Plechaté atd.je nesmysl.Podobných umělců je v týmu cca 8 a ti prostě Spartu s těch problémů nevyvedou.Přeji panu Rosickému,ať se mu letošní doplnění kádru konečně podaří je opravdu 5 po 12-té.

5. Plzenˇ má velmi průměrný tým,peníze jsou definitivně rozkradeny(duo Šádek-Berbr),v kombinaci s těmi neumětěly ve funkcích trenérů,Plzenˇ čeká pomalý propad!

• Peníze má v kapse Paclík, jestli to tak je. Nicméně je naprosto normální, když má klub majitele a ten se fotbalem živí, to je zdravé prostředí. Naopak není normální způsob fungování Sparty, která je neustále ve ztrátě (u Slavie to také není ideální, ale lepší se velmi rychle). Viz i např. kluby, které chtěli založit tu superligu. To je to samé v bledě modrém. Neustále v dluhu, některé dotované bankami a některé bohatými majiteli. Fotbal je sice sport, ale točí se v něm takové peníze, že způsob fungování Viktorie v posledních 10 letech by měl být standardem. ˇčelem firmy je totiž hlavně tvořit zisk, nikoliv dluhy.

6. Slavia nemá výrazně lepší hráče, než Plzeň, co se fotbalových kvalit týče. Jenže má a) lepšího trenéra, z čehož plyne b) má lepší pohyb, sílu a hlavně rychlost hry, ta je úplně jinde. Trpiš by s Plzní měl i se stejným kádrem min. o 15 bodů více a hrál skupinu EL, tím jsem si na 100% jistý….. Ano, slávisté tu rychlost hry nasáli v pohárech, ale Plzeň by se to s Gulou nenaučila ani tam. Styl, který vyznává, je ťukec, v tomto případě v chůzi. Hezky se na to dívá, ale jak narazíte na pohyblivý tým, jste namydlení. Styl fotbalu z roku asi 2005. A hlavně, pokud chcete tento kombinační styl hry s krátkými přihrávkami praktikovat a být úspěšní na nejvyšší úrovni, musíte mít hráče nadstandardních kvalit, tedy Iniestu, Xaviho, Rodriho, De Bruyneho, Thiaga… Nic podobného není možné v českých podmínkách poskládat a kdo si myslí opak, je naivní blázen. A to je rozdíl mezi Gulou a Trpišem. Gula to dosud nepochopil, Trpiš to naopak ví dávno. A mimochodem i Vrba toto pochopil, proto hrál rychle po křídlech a proto mohla být Plzeň úspěšná.

Komu musí fandit Slavia, aby měla volnější cestu do Ligy mistrů?

Slavia byla loni kousek od postupu do Ligy mistrů. Po opakované penaltě v Midtjyllandu se ale sesypala a musela vzít zavděk Evropskou ligu.

Schick měl volat Spartě, ať Plavšičovi nevěří. Jak celá tato šaráda skončí?

Na startu tohoto týdne začala hýbat českým fotbalem zpráva, že Srdjan Plavšič po sezóně opustí Spartu a zadarmo přejde do Slavie. Sám hráč i tiskový mluvčí klubu to nejprve dementovali, novináři přinášející tyto informace si ale stojí za svým.

Fotbalisté Hradce Králové mohou o víkendu slavit postup do první ligy!

Senzační sérii momentálně prožívají fotbalisté Hradce Králové, kteří v posledních devíti zápasech nepoznali chuť porážky. Navíc Hradec všechny zápasy vyhrál a získal 27 bodů.