Spojte se s námi

Bundesliga

Tajemství jizvy Francka Ribéryho. Jak tento legendární francouzský křídelník ke šrámu přišel?

Publikováno

dne

Jeho jméno zná snad každý fotbalový fanoušek. Když před lety válel v Bayernu Mnichov, patřil mezi nejlepší hráče světa. Dnes dohrává kariéru v italské Fiorentině. Stačilo ale málo a nic takového by se nikdy nestalo. Jako malý kluk havaroval v autě se svojí rodinou a na památku si odnesl jizvu na obličeji.

Zdroj: Sven Mandel, CC BY-SA 4.0

Byly mu tehdy dva roky. S rodinou se vracel z výletu po rušné francouzské silnici. Jenže jeho otec ztratil nad autem kontrolu a srazil se s těžkým nákladním vozem. Pohled na nehodu vypadal děsivě. Neštěstí ale všichni přežili.

Nejhůře dopadl malý Franck, který proletěl předním oknem a přitom se ošklivě pořezal na tváři. Tým chirurgů musel použít více než 100 stehů, aby dal budoucí hvězdu do kupy. Naštěstí se vše povedlo a kromě hrůzostrašného zážitku si Ribéry odnesl z bouračky pouze několik jizev.

Sám přiznává, že díky šrámům byl často středem pozornosti: „Když jste dítě a máte takovéto jizvy, tak to není jednoduché. To, jak se na vás lidé dívají, jejich komentáře – moje rodina tím trpěla.“

Dále v rozhovoru pro Canal+ Sport podotknul: „Lidé často říkali: ‚Podívejte se na jeho obličej, podívejte se na jeho hlavu. Co je to za jizvu? To je ošklivé.“

„Nikdy jsem ale nešel za roh se vybrečet, i když jsem trpěl,“ sdělil v rozhovoru. Místo toho mladý Francouz zatnul zuby, tvrdě dřel a byl odměněn.

Ve své bohaté kariéře vyhrál devětkrát Bundesligu, jednou Ligu mistrů a v roce 2006 skončil na mistrovství světa s týmem Francie na druhém místě.

Dnes je mu už 37 let a kope za Fiorentinu. V minulé sezoně odehrál sice pouhých 21 zápasů, ale i přesto byl fanoušky zvolen nejlepším hráčem svého týmu. Smlouva mu končí už v létě, tak uvidíme, zda si kariéru ještě, ať už v Itálii nebo někde jinde, prodlouží.

Zdroj: sport.tn.nova.cz, wikipedia.cz

Reklama

Oblíbené