Reklama

Syn opravdového sparťana, který v přípravě zaujal, se rozpovídal o první přípravě se Spartou i jiných zálibách

Sparta našla na letním soustředění možná nového pravého beka pro několik následujících sezón. Dobré výkony podává dvacetiletý Adam Gabriel, jehož si Pavel Vrba vytáhl z B-týmu. Co řekl v rozhovoru pro klubový web?

Otcem Adama Gabriela je držitel čtyř ligových titulů se Spartou. Petr Gabriel je hrával také v obraně, na rozdíl od syna byl ale levák.

„Táta nás k fotbalu nikdy nenutil. Samozřejmě jsme díky jeho kariéře strávili hodně času na stadionech, ale tam jsem si jako dítě užíval spíš rauty.“

Adam se během tohoto léta poprvé probojoval do A-týmu Sparty, tudíž s ním odjel na soustředění a zahrál si v přípravných zápasech.

„Soustředění pro mě znamená další posun, je to pro mě i velké překvapení, protože jsem neměl moc šancí se ukázat.”

A fanoušci Sparty ho chválí. Možná i díky jeho dobrým výkonům padl přestup Martina Koscelníka ze Slovanu Liberec.

„Cítím určitou nervozitu, ale hlavně se snažím klukům nabídnout něco ze sebe a pomoct jim. Fotbalově mi to dává hodně, budu z toho v budoucnu čerpat.“

Dvacetiletý obránce se navíc jeví jako vyzrálý muž. Jeho koníčkem jsou procházky v přírodě a pomáhání životnímu prostředí.

„V sedmnácti letech jsem zjistil, že mě baví příroda. Sázím stromy, zajímám se o fungování hospodářství, snažím se aktivně pomáhat, třídit odpad. Vůbec mi nedělá problém být celý den v lese, broukat si a být sám.”

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tak snad nebude stejný střevo, jako Vitík. Mít tam k Patovi ještě Mata by Spartu mohlo stát horní část tabulky

  2. Vida. Starší utekl do Plzně kde leští, mladší si počkal a bude hrát v nejslavnějším českém klubu. Co mýval, nafluše na něj jako na každého??

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené