Šuralův příchod do Slavie měl být formalitou, nakonec podepsal u rivala ze Sparty

Psal se leden roku 2016. Josef Šural zářil v libereckém dresu, a tak nebylo divu, že začal zajímat obě pražská S, která jeho příchod plánovala. Shodou několika okolností se považoval Šuralův příchod do Edenu za hotový, on nakonec skončil ve Spartě, kde později oblékal kapitánskou pásku.

Zdroj: sparta.cz

Šural na podzim roku 2015 odehrál v lize v modro-bílém dresu 15 ligových utkání a zasáhl i do Evropské ligy. V zimě se tak o něj tahala Slavia se Spartou. Dle médií byl příchod Šurala do Slavie jen formalitou. Pravda ale nemohla být vzdálenější.

“Dali jsme mu velmi nadstandardní nabídku, myslím, že jsme udělali maximum. Uvidíme, jestli se dohodneme,” řekl tehdejší prezident Slavie Jiří Šimáně. Redakce ČT Sport na svém webu uvedla, že Šural na nabídku kývl a brzy vkročí na sešívanou stranu Prahy.

Liberecký fotbalista ale nakonec do Slavie neodešel. „Měl jsem určité přání, ale jak jsem si to všechno srovnával v hlavě, po všech rozhovorech s trenérem, s vedením Sparty, tak jsem se rozhodl pro ni,“ řekl. Fanoušci Slavie to ale nenesli dobře a hráčovi to měli za zlé.

„V průběhu jednání žádný příslib směrem ke Slavii neučinil a ani k němu nebyl vyzýván. Proto výtky části slávistických fanoušků, obviňující hráče ze změny stanoviska, nejsou namístě,“ dodal Šimáně.

Šural se tak stal hráčem Sparty a postupně se propracoval v jednoho z nejlepších hráčů týmu. Ke konci navíc oblékal kapitánskou pásku. A to až téměř do svého odchodu do Turecka. Se Spartou se rozloučil jako profesionál. A právě tohle slovo dokonale vystihuje jeho fotbalovou kariéru.

Zdroje informací: iDNES, ČT Sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

První kapka v moři? Končíme s českým fotbalem, poškozuje naše jméno, oznámil významný sponzor

V souvislosti s korupčním prostředím v českém fotbale se často říká, že dokud do toho budou sponzoři cpát peníze, nic se nezmění. A konečně se objevila odvážná společnost, co se k tomu postavila čelem. Konkrétně se jedná o WEDOS.

Sparta jde do karantény! Testy prokázaly v kádru Letenských covid-19

Sparťanská kabina na nějakou dobu ochoří prázdnotou. Testy totiž prokázaly přítomnost koronaviru mezi členy A-týmu.

Jan Kliment: Werner? Viděl jsem zajímavější hráče. Stuttgartu jsem vděčný za férovou péči

Útočník Jan Kliment se dal zdravotně do pořádku a patří mezi klíčové ofenzivní hráče Slovácka. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na působení ve Stuttgartu nebo prozradil své cíle do budoucna.