Reklama

Superliga bude fungovat v jiné podobě. Za odstoupení budou týmy platit, říká Florentino Pérez

V noci z neděle na pondělí oznámilo dvanáct evropských velkoklubů, že budou účastníky Superligy. Od té doby se ale situace výrazně změnila. Ačkoliv deset klubů soutěž opustilo, její ředitel Florentino Pérez se ještě nevzdává.

Zdroj: Flickr, CC BY-SA 2.0

Do Superligy by měli přístup v podstatě jen vyvolení. Kromě patnácti stálých účastníků by se totiž do nově vzniklé soutěže dostalo jen pět mužstev, které by úspěšně prošly přes kvalifikaci.

Celky z druhého sledu by se tedy mezi evropskou elitu dostávaly jen stěží. Není divu, že s tímto nápadem se neztotožňovali hráči, trenéři a v neposlední řadě také fotbaloví příznivci.

A protesty nezůstaly bez odezvy. Doposud totiž Superligu opustil Arsenal, Chelsea, Manchester City, Manchester United, Liverpool, Tottenham, AC Milán, Inter Milán, Juventus a Atlético Madrid.

Na to reagoval Florentino Pérez, ředitel Realu Madrid i Superligy. „Jsem opravdu smutný a zklamaný. Na tomto projektu jsme pracovali tři roky. Možná jsme ho nevysvětlili dostatečně,“ začal.

Svoji roli v tom sehrála i UEFA, která vyhrožovala přísnými tresty. „Ještě nikdy jsem nic takového nezažil. Vypadalo to, jako bychom fotbal zničili, ale my ho chceme zachránit,“ obhajoval Pérez novou soutěž.

Za opuštění Superligy se budou muset platit pokuty. „Nikdo zatím žádnou penalizaci nezaplatil, protože nikdo oficiálně Superligu neopustil. Pokud ale chtějí odejít, samozřejmě musí zaplatit,“ pokračoval ve svém prohlášení.

„V tuto chvíli je Superliga pouze pozastavena. Hodláme na tomto projektu pracovat i nadále. Pokud neuspěje v této podobě, bude fungovat jinak. Všech 12 klubů podepsalo závaznou smlouvu,“ dodal čtyřiasedmdesátiletý Španěl.

Ani zdaleka tedy není vše vyřešeno. Dá se očekávat, že Florentino Pérez udělá vše, co bude v jeho silách, aby se mohla Superliga uskutečnit.

Zdroj: Twitter – Fabrizio Romano

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Na co potřebuji více peněz v Superlize. Aby mohli platit naprosto nehorázné ceny za přestupy hvězd a platit jim nehorázné platy. K tomu sluší Superliga, nikoli ke zkvalitnění fotbalu a dost peněz pro všechny.

  2. Zastánci Superligy se neustále ohánějí, že lidé touží po duelech slavných soupeřů. Ptám se, jak dlouho? Jak dlouho bude bavit tyhle týmy každý rok hrát proti prakticky stejným soupeřům. Padla zmínka, že fanoušci také chtějí pořád vidět hrát Nadala s Federerem. Nejenže to je dehonestace ostatních tenistů, tak je to blbost, protože to je jako koukat na filmy, ve kterých hrají pořád ti samí herci. Žádné překvapení, radost ze hry, nové výzvy. Jestli majitel nějakého top klubu řekne, že hráče nebaví hrát proti málo atraktivním soupeřům, tak vyhodím jak jeho tak ty neprofesionální plačky za mizerný přístup. Superliga bude něco jako zápasy Haarlem Globetrotters nebo All Star Games v NHL. Nic víc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené