Stydím se za to, jak se posledních 400 let běloši chovali k černošskému lidu, nechal se slyšet Guardiola

Rasismus je na celém světě v posledních týdnech ožehavým tématem více než jindy. Dění na fotbalových stadionech v České republice v tomto týdnu skvěle dokazuje, že je o problému třeba mluvit a diskutovat. To nyní učinil například kouč Manchesteru City Pep Guardiola.

Zdroj: mancity.com

Premier League se vrátila a s jejím začátkem se hráči a kluby dohodly na podpoře bojů proti rasismu, sociální nerovnosti a policejní brutalitě. K tomuto tématu se v krátkosti vyjádřil po výhře 3:0 nad Arsenalem kouč Manchesteru City.

„Černým lidem bychom měli posílat tisíce a miliony zpráv. To, co jsme jim po staletí dělali… Přes 400 let… Znepokojuje mě to a stydím se za to, čeho se běloši na černošské populaci dopouštěli,“ nechal se slyšet Guardiola.

„Jak si lidé mohou myslet, že jen kvůli tomu, s jakou barvou kůže jste se narodili, jsme úplně odlišní? Všechna gesta jsou dobrá a pozitivní. Mají co do činění s fakty. Sice se to za pár dní nepodaří změnit, ale uděláme pro to vše, co je v našich silách,“ pokračoval.

„Je 21. století a rasismus tu stále je a pořád se to děje. Nejen v USA, ale po celém světě. Pro černou populaci musíme udělat mnoho věcí, které jsme ještě neudělali,“ zakončil své vyjádření Pep Guardiola.

Kouč Citizens tak může být hrdý, že ve svém týmu má kupříkladu Raheema Sterlinga, který se velice aktivně angažuje v boji proti útlaku veškerých menšin.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ty jsi d…. !! Co ti povraždění běloši černochama v Jar za posledních 15 let 390 bělochu – co těch 21 zabitých policajtu černochy v Americe za rok 2019- co ty tlupy černošských migrantu kteří přepadaji znásilňuji kšeftují s drogami ?!!!

    • Mate absolutní pravdu 15 % černochu v USA páchá 45% trestných činu ??Co dodat ????Do některých častí obývaných obyvateli černé pleti a muslimy se neodváži policisté i v Evropě !

  2. Ty jsi trotl. Nebo spíš hnusnej rasista. Kdyby si byl inteligentní a byl schopen si to dát do souvislostí, věděl by si, že tohle vše zařídili beloši. Přesně jak říká, 400 let útlaku a zneužívání. A jak píšeš, ty “tlupy černochů” byly do ameriky převezeny násilím. Nikdo se jich neptal, prováděli nucené práce, byli bez milosti vražděni. Naopak do JAR přicestovali beloši dobrovolně za účelem vlastního prospěchu. Nikdo vraždy neschvaluje. Ani sami černoši. Ale experti jaki ty to zase nahází do jednoho pytle a budou živit předsudky. Ono kdyby si byl v kůži toho černocha a zažíval by si negativní reakce na svojí osobu jen kvůli barvě kůže, asi by se ti to taky nelíbilo. Nehledě na to, že z Afriky člověk pochází a barva kůže se mění vzhledem k vývoji lidstva dost rychle, takže to nic neznamená. V podstatě ani žádné rasy nejsou a teoreticky by rasismus vůbec neměl existovat. Je dokázáno, že genetické rozdíly mezi černochy z různých míst Afriky jsou velké. A vtipné je, že spoustu skupin černochů je geneticky mnohem blíže evropanům než jiným africkým národům. A co se týče udalosti v USA. Vsadil bych cokoliv, že bílému by ten fízl neklečel na krku 9 minut a ten druhý by nestřelil bílého do zad ve chvíli, kdy utíká. Regulérní vraždy.

  3. Ty otroky v Africe chytali jednotlivé kmeny a prodávali je do Ameriky na práci tak že otrokaři a rasisti byli hlavně jednotlivé kmeny v Africe! A že jsem rasista ? Pořad lepší než zastance té verbeže v Americe která má na svědomí 60% trestných činu a za rok 2019 21 zabitých policajtu ! A to co předvedli za ničení majetku rabování zapalování aut utoku na policajty a ve Francii na židy to každému normalnímu bělochovy stačí k tomu aby tu to luzu nepodporoval !! Jeď te se na tu verbež podivat do no-go zon do Pařiže- Bruselu-Stokholmu – Milana- Janova a přejde vás to hájení černochu během pár hodin !!

  4. Millwall – vylízaná rasistická guma. Takový kretény jako jsi ty by měli zavírat. Protože dokud tu budou takový paka neustále živit rasismus, nic se nezmění. Přesně kvůli takovejm, jako jsi ty, jsou tady všechny rasový problémy, současné demonstrace a spory s policií. Vůbec by to být nemuselo. Táhni do hajzlu se svejma názorama z minulého století.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.