Reklama

Strmý pád Superligy. Co stojí v oficiálním vyjádření soutěže a jaké jsou reakce z řad veřejnosti?

Strmý pád Superligy nebere konce! Tzv. anglická velká šestka soutěž opustila, přidal se Inter Milán a AC Milán je blízko odchodu. Superliga tak přispěchala s oficiálním vyjádřením. Jaké jsou reakce z řad veřejnosti?

Zdroj: Flickr, CC BY-SA 2.0

Evropská Superliga se ohání tím, že dokáže divákům nabídnout to, co chtějí mladí lidé a dokáže konkurovat silným platformám (hrám), jako jsou Call of Duty nebo Fortnite.

Samozřejmě, něco na tomhle pravdy bude. Budoucnost fotbalu bude opravdu náročná, protože mladé generace čím dál tím více preferují eSporty před klasickým pohybem.

Do toho musíme počítat s tím, že v blízké budoucnosti může přijít vypracovaná virtuální realita, která by též mohla od fotbalu odlákat spoustu lidí.

Ale přeci jen mělo přinejmenším dojít k dlouhé debatě a komunikaci s organizacemi UEFA, FIFA a samozřejmě s veřejností.

Vypustit takový megalomanský projekt víceméně z čista jasna byla očividně obrovská chyba, která může Superligu stát celou její existenci.

Prohlášení evropské Superligy po odchodech týmů

“Navrhujeme novou evropskou soutěž, protože stávající systém nefunguje.”

“Náš návrh je zaměřen na to, aby se sport mohl rozvíjet a zároveň generovat zdroje a stabilitu pro celou fotbalovou pyramidu. Včetně pomoci překonat finanční potíže, kterým v důsledku pandemie čelí celá fotbalová komunita.”

“Navzdory oznámenému odchodu anglických klubů, které jsou nuceny přijímat taková rozhodnutí kvůli tlaku. Jsme přesvědčeni, že náš návrh je plně v souladu s evropským právem a předpisy, jak dnes prokázalo soudní rozhodnutí.”

“Za současných okolností přehodnotíme nejvhodnější kroky k přetvoření projektu, vždy s přihlédnutím k našim cílům nabídnout fanouškům co nejlepší zážitek a zároveň posílit solidaritu pro celou fotbalovou komunitu.“

Reakce veřejnosti na rychlý pád Superligy

Anglický žurnalista Richard Jolly připomněl zajímavý fakt, že Manchester United je jediný klub v historii, který byl v letošní sezóně účastníkem Ligy mistrů, Evropské ligy a zároveň evropské Superligy.

Zdroje: SPORTbible, Fabrizio Romano

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Zamer byl jen obchod.Majitele Arsenalu pocitali, ze cena klubu,muze stoupnout az 5x a prodat se ziskem .. Udelat nekolik miliard dolaru bez prace , proc ne….Zaden plus pro fotbal za tim nehledejte, jsou to jen lzi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?