Střídající hráči Slavie rozhodli finále MOL Cupu a sešívaní slaví double!

Plzeň ve čtvrtek odpoledne hostila finále MOL Cupu, kdy se proti sobě postavily dva nejúspěšnější české týmy poslední dekády. Ve Štruncových sadech se hrálo o hodně. Viktoria potřebovala zachránit neúspěšnou sezonu pohárem a zaručit si účast v Evropě. Slavia chtěla potvrdit tuzemskou dominanci a získat po dvou letech opět double.

Zdroj: SK Slavia Praha

V 10. minutě vykopnutý míč Staňka prodloužil Beauguel, který hlavičkou našel Buchu a ten skvěle nahrál Faltovi před bránu. Falta měl proti sobě už jen brankáře Koláře. Dlouho však přemýšlel, jak vystřelí a tím dal Kolářovi šanci vyběhnout a jeho tutovku zneškodnit.

Nadějnou příležitost měla Slavia ve 37. minutě, kdy z první na okraji vápna střílel Masopust, ale branku přestřelil.

Viktoriáni zahrávali ve 40. minutě přímý kop těsně před pokutovým území. Zodpovědnost na sebe vzal Kalvach, který střelu nasměřoval přímo do šibenice. Kolář však předvedl fantastický zákrok a míč vyrazil mimo tři tyče.

Proto první poločas skončil bezbrankovou remízou. Blíže ke vstřelené brance byli hráči Plzně, kteří si kromě zmíněných příležitostí vytvořili několik nebezpečných střel mimo hranici velkého vápna a nebezpečných centrů do šestnáctky.

Do druhé půle vstoupili aktivněji sešívaní. Nebezpečnou střelu v 50. minutě vyslal Stanciu, Staněk ji ale pokryl.

Komplikace pro Plzeň nastala v 55. minutě, kdy druhou žlutou kartu v zápase viděl Havel a musel jít předčasně do sprch. Havla mohla především mrzet první žlutá karta, neboť zbytečně zezadu fauloval Oscara.

Po červené kartě se hrál skvělý útočný fotbal se zajímavými šancemi na obou stranách.

O první a jedinou branku zápasu se postarali střídající hráči Slavie. Traore nahrál úplně volnému Simovi, který před malým vápnem v 73. minutě prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Plzeň stále bojovala a snažila se vyrovnat. V dobré příležitosti se naskytl Hybš, který však hlavičkoval jen do Koláře.

V 88. minutě byl blízko ke vstřelení branky Brabec, ale jeho střelu bránící hráč tečoval na rohový kop.

Ještě v nastavení mohl navýšit skóre Van Buren, který v otevřené obraně dostal míč rychlými přihrávkami před Staňka, ale nepropálil ho.

Více už zápas nenabídl a hráči Slavie na hřišti začali slavit double po vítězství 1:0 nad plzeňskou Viktorií, kterou musí mrzet červená karta a mnoho nevyužitých příležitostí, jež si vytvořila.

Zdroj: MOL Cup

1. Za posledních 5 let – 4× domácí titul a 3× vítěz domácího poháru + skupina LM a parádní tažení v EL !! Pane Křetinský s vašimi šmejdy ve vedení NENÍ VÁM TRAPNĚ ?! Za 17 let co vedete Spartu (do sraček) jste ani 1 z toho nedosáhli !!!!! Strašná hanba a jasný dukaz jací katastrofalní nýmandi řídí a rozhodují ve Spartě – a jiné to nikdy pod vámi nebude !!!

2. Kde vzal autor skvělý fotbal?To se asi díval na něco jiného.To nebyl fotbal,ale kopaná a ovlivněná hloupým vyloučením Havla.Rozhodčí nepřesný,ale na obě strany.Kolář měl dostat žlutou za to dlouhé ležení s míčem,ale třeba to už v nových pravidlech není.Jinak nízká úroveň z obou stran.Chování plzeňských hráčů při rozdávání medailí bylo nesportovní.Místo na krk si je vzali jen do rukou.Slavia byla šťastnějším týmem,nikoliv lepším.Přizpůsobila se úrovni soupeře.FAČR by se měl zamyslet nad nasazováním rozhodčích.

• JJ jak muže seshitce zase pískat jejich vrchní patolízal Hrubeš ? ! Ten zmrd má dávno sedět za to kolik zápasů pro ně vovlivnil ! ! Ale vyloučení Havla v pořádku protože ten idiot schválně zved kopačku proti holeni bubáka. Zato zkurvysyn Bořil zase bez karty a to tam trefil Havla loktem jako mto dělá pravidelně. Mimochodem Delí naprosto tragickej a nedá jedinou přihrávku. Nechápu že mu za todle dá soudruh skoro 3 mega měsíčně :-)))

3. slavia předvedla vyspělý výkon, v prvním poločase byla plzeň lepší, o přestávce trpišovský hráče
    trochu setřel a v druhém poločase byla slavia aktivnější a jsem přesvědčen, že by vyhrála i proti
    11 hráčům. k rozhodčímu nemám závažné připomínky,jen že zákrok na kuchtu byl ostřejší než následný
    na beaugeula, po kterém se kopal trestný kop?
    slavia potvrdila svoji dominanci, další letošní cíl byl splněn, HOŠI DĚKUJEM !!!

• To by jeden neřek vole 😀 Pravda je že seshitec má poslední zápasy kliku jak prase kdy soupeř nedá tutovky a pak inkasuje a seshitec už to uhraje.

4. Bál jsem se, že to bude dlouho 0:0 a před koncem sudí vymyslí nějakou prasárnu pro Plzeň. Viz ta kosa na Kuchtu co nepísknul jak píše výše Ondra. Pro Plzeň je EL životně důležitá. A jestli uhaluzej tu konferenční ligu a z předkola je vymetou nějací Tataři, tak je s Plzní amen. A ne, že by mě chyběla.

5. To je panečku Slávie ty vole. Černej centr, černej příhra, černej gol. V jednu chvíli na place 5 bubáků a k tomu krysa, Slovák Hromada no to chceš :-))) A to fakt nejsem žádnej rašoun jenom bych chtěl aby českej klub měl český hráče i když todle je vlasně komunistickej bolševickej čínskej klub tak je to asi jedno.

6. Mycwa tvůj mindrák ze Slávie je ještě větší než výkonnost mezi oběma S. A to už je na pováženou. Bacha ať to s tebou nesekne ty srandovní oslíku

• Co to meleš ty kriple? Mně je seshitej cirgus u piče jenom nechápu že je tam víc bubáků než Čechů ! ! !

• Vážený pane . V jednom příspěvku píšete , že Deli byl strašný v dalším že nacentroval na rozhodující branku ( “nacentroval černej ” ). Pokud znáte historii, tak s komunistickým klubem byl spojován jiný název .Pokud je Vám ten “seshitej cirgus ” u …. tak proč o něm stále píšete ?
        Z příspěvků jsem poznal, že nejste jeho příznivec, tak proč hodnotíte složení kádru a rasově ho rozdělujete ?

• To že nacentroval náhodně na gol má zakrejt jinak tragickou rozehrávku? Ty seš mývalovo dvojče??

• Vážený pane. To, že tragickou rozehrávkou rozhodl finále hovoří za vše. Beru Vás jako že pokud se vyjadřujete k fotbalu, tak tomu trochu rozumíte, opravdu nacentroval náhodně ? Nevím kdo nebo co je mýval , ale osobně se asi neznáme . Změnil bych oslovení . Hezký den

7. Millwal má absolutní pravdu za pět let má Slavia za sebou perfektní práci.A takhle se má dělat fotbal. Prostě ukázaná platí. A je sranda číst toho zamindrákovanýho Mycwu jak to nekouše. A kope kolem sebe jak dítě co mu vezmou hračku. Ty jsi opravdu oslik jak píše Tony. Nebo oslíček?

8. Oproti loňskému finále, kde rozhodčí zařízli Liberec ve prospěch Sparty to letos proběhlo v klidu. Což je jen ku prospěchu fotbalu. Vyloučení hráče Plzně bylo OK. Plzeň své šance nedala, naproti tomu Slavia jednu využila a proto může oprávněně slavit vítězství.

9. Pravda je že seshitec si nemůže na sudí ve finále stěžovat. Předloni seřezal sudí Baník, včera prase Bořil za loket na Havla zase bez karty, takže těm sudí prostě nemůže uškodit 🙂 Jenže pak přijde nějakej Mumulend v kvalifikaci LM a židáci dostanou do držky vlastní medicínou :-)))))))

10. Koukám mycwo, že se ti po mé osobě stýská, dovedu si představit, jak tě sešívané úspěchy musí žrát, ale koukám, že slovník ti zůstal. Zase double, díky kluci sešívaný a pokud ti jde o složení kádru, tak letenskej cirkus v době za Štramáka, centruje Kanga, míč prodloužil Costa a branku dal Tetteh, prvními gratulanty byli Mavuba a Mandjeck, je jich taky pět a společně se radovali i Ben Chaim, Radakovič, Štetina, Plavšič, Ristič a brankář Nita. Marně hledám nějakého Čecha, tak nech v klidu kádr Slávinky. A ještě jednou díky Křéťo, že jsi tenkrát nevzal Trpiše, jinak souhlasím s Tonym, jsi opravdu hodně srandovní oslík. Jinak na Slávinka chodím už 55 let, ale člověka s takovým slovníkem – asi budeš malej krpatec a slovníkem si dodáváš sílu.

11. pozoruji, že retardovaní příznivci rudého cirkusu si ve své demenci neuvědomují , že na RUIK
    není povinností kydat špínu na SLAVII, kdo má potřebu kydání může na BUZNA FOREVER tam
    se uplatní…

Dramatický závěr druhého zápasu skupiny C ovládlo Nizozemsko a vstoupilo tak do turnaje vítězně

Druhý zápas skupiny C se odehrálo na půdě Nizozemců, kteří hostili hráče Ukrajiny. V prozatím nejhezčím zápase turnaje si Oranjes poradili s Ukrajinou těsně 3:2.

Francie vs. Německo: Preview a tipy na sázení

Souboj Francie s Německem nepochybně patří mezi nejočekávanější zápasy úvodních dní evropského šampionátu. Kdo vkročí do velmi zajímavé skupiny F lépe a bude se radovat z vítězství?

Úvodní zápas skupiny D poodkryl mnohé. Na Chorvaty s přehledem máme, jak ubráníme Fodena zůstává záhadou

V neděli se odehrálo úvodní utkání pro mnohé nejsledovanější skupiny D mezi Anglií a Chorvatskem. Oba budoucí soupeři českého výběru tak poodkryly své zbraně ale i slabiny, se kterými na Euro přijely a právě ty si rozebereme.