Strašná smůla! Český výběr prohrál s Ruskem gólem v poslední minutě

Český tým prohrál úvodní utkání mistrovství světa s Ruskem. Sborná se vždy dostala do vedení, Češi dokázali srovnat, na gól 19 sekund před koncem ale již zareagovat nestihli.

Zdroj: Jan Beneš, ČH

První šanci utkání měl ruský tým, Galimov se dral k brance a byl faulován, puk poté vytěsnil gólman Hrubec. V 5. minutě už ale český tým prohrával.

Povedenou trefou se prosadil Burdasov. Češi se ale nevzdávali a vyrovnali, Flek v úniku vystřelil na ruského gólmana, kterému propadl puk až do branky.

První třetina tak skončila smírně 1:1. Ve druhé třetině nebylo Rusko daleko k vedení, jak Burdasov, tak Zub, ale trefili tyčku.

Sborná se i tak ujala vedení. Češi měli výhodu přesilovky, Švec-Rogovoj však unikl a poslal svůj tým do vedení. To Rusku dlouho nevydrželo, dvě minuty nato vyrovnal Vrána a stanovil tak výsledek druhé třetiny na 2:2.

Rusko se dostalo do vedení i potřetí. Po chybě v české obraně se k puku dostal Barabanov, který nedal Hrubcovi šanci.

Český výběr se ale do zápasu vrátil! V přesilovce vystřelil Kubalík, jehož pumelice skončila až v síti.

Nakonec však došlo k nejhoršímu. 19 sekund před koncem český výběr špatně vystřídal a chyby využil Grigorenko, který vstřelil vítěznou branku pro Rusko.

Zdroj: ČT Sport