Reklama

Stopka na 10 zápasů? Měli by ho vyhodit z evropského fotbalu minimálně na rok, reaguje na Kúdelovu kauzu Akinfenwa

Kauza údajného rasistického útoku, jehož se měl dopustit obránce Slavie Praha Ondřej Kúdela, se i v posledních dnech zdá býti nekonečnou záležitostí. K rasistickému útoku na adresu Glena Kamary se nedávno ve svém podcastu vyjádřil i známý fotbalista Adebayo Akinfenwa.

Zdroj: SK Slavia Praha

Tolikrát spekulovaná březnová kauza mezi Ondřejem Kúdelou a Glenerem Kamarou stále není u konce. Obránce Slavie se proti desetizápasové stopce odvolal a celou okolnost v posledních dnech přehlučila debata týkající se tzv. Superligy.

I přes to se k údajnému rasistickému útoku stále v mediích a na sociálních sítích vrací. Výjimkou nebyl ani výrok, jež v podcastu “The Super 6” vyslovil Adebayo Akinfenwa.

“Viděl jsem, jak se všichni lidé spojili a cítil z nich tu energii. To, jak vystupovali Jamie Carragher, Gary Neville a další proti Superlize, to byla síla vzájemné spolupráce a viděli jste tu energii a zápal.”

“Když jakýkoliv tým přišel do Superligy, UEFA měla nulovou toleranci. Zakázala jim domácí ligu, EURO, mistrovství světa a byla v tomto ohledu nekompromisní.”

“V tu chvíli jsem si řekl, proč ten týpek dostal jen 10 zápasů? Dostal za rasismus trest na 10 utkání, zatímco UEFA zakazovala ostatním hráčům hrát roky mimo její soutěže jen za to, že by působili v Superlize.”

“Proč ho též nevyhodí z evropských soutěží minimálně na rok a nedají tomu všemu tvrdou stopku, jako dali Superlize? Mluvím o naprosté nulové toleranci.”

“Spojte se, spolupracujte a ukažte tak nekompromisní přístup ostatním vážným problémům. Superliga přišla, za 48 hodin bylo po všem. Rasismus tady byl ještě předtím, než jsem se narodil a stále se to děje.”

“Modlím se za to, abyste šli příkladem a s takovými zál ežitostmi se vypořádali stejně jako se Superligou. Modlím se za to, abychom s tím konečně začali pořádně něco dělat,” dodal útočník anglického Wycombe.

Zdroje: Facebook

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Nevděk světem vládne, ten Pákistánec by měl být vděčný za to že ho západní kultura přijala, pochybuji že by v Pákistánu vystudoval práva. Využívá toho co tady naši předci léta budovali a bude tady teď nabádat FIFU nebo uefu, aby dávala někomu vysoké tresty za neprokázané činy… Ať jde bojovat za spravedlnost do svojí domoviny.

  • Ty skotské opice skákali v Africe ze stromu na strom a tady hrají jak jsou evropští poslat spet do Afriky

 2. Nevděk světem vládne, ten Pákistánec by měl být vděčný za to že ho západní kultura přijala, pochybuji že by v Pákistánu vystudoval práva. Využívá toho co tady naši předci léta budovali a bude tady teď nabádat FIFU nebo uefu, aby dávala někomu vysoké tresty za neprokázané činy… Ať jde bojovat za spravedlnost do svojí domoviny.

 3. … známý fotbalista Adebayo Akinfenwa – co to je za nýmanda ? nedostal taky náhodou skotskou muslimskou cenu jako právník Kamary?

 4. Těm šmejdům nestačí na hřišti simulovat fyzická zranění, oni postoupili na vyšší levl a už simulují rasismus a všichni jsou z nich posraní strachy.Měli by se vrátit ke svým lidem do Afriky.

 5. Naši předci, kteří proti těmto živlům bojovali se musí v hrobech obracet , nad tím co se ve světě děje !!

 6. Přijedeme se vám omluvit vy kundy, jako tlumočníka si přivezeme gorilu z pražské zoo..🙈🙈🙈

 7. Co to je za vola? Nějaký hrající šaman z anglické pralesní ligy? Měl by být rád že může žít mezi lidmi a nemusí skákat v Africe po stromech.

 8. Už by tyhle ukňourané histerky měl někdo poučit o právním řádu v demokratických zemích. Koukám, že na západě se prostě veřejně lynčuje na základě doměnek. Prostě a jednoduše, já v tom již vidím to jejich zmiňované kulturní obohacení. Pěkně děkujeme, ale strčte si ho za klobouk. Vsadím se, že žádný z těch, kteří Kůdyho odsuzují z toho inkriminovaného zápasu neviděli ani 5 minut.
  Teď otázka k zamyšlení co je a co není rasismus… Když běloch řekne černochovi, že je opice je to bráno jako rasismus. Bylo by stejně nahlíženo na fakt, že by černoch řekl bělochovi, že je prase? Kolikrát já řeknu dětem obojí a je evidentní, že pokud bych měl jinou barvu, než mě děti, byl bych rasista. Chrání nás tedy pouze stejná barva pleti ( ať už je jakákoliv)? Může ještě vůbec běloch říct černochovi ať se třeba po něm přestane opičit? Nebo černoch, když uvidí bělocha třeba jak se šťourá v nose, může mu ještě říct, že je prase? Nebo už je lepší se radši vůbec s člověkem odlišné barvy pleti nebavit. Myslím, že smyslem boje proti rasismu by ve finále mělo být lidi spojovat, tohle pokud to bude pokračovat způsobí opak. Nebo ne?

  • tak už ten pohled na stokilovýho chlapa, jak běží, jako malé dítě, žalovat rozhodčímu… Vždyť je to hanba a nedůstojné. Měl mu pošeptat ty bílá rasistická svině a bylo fifty – fifty. Nemusela být válka a oba mohli hrát bez trestu …

 9. Adebayo Akinfenwa. Musel jsem se podívat na Google kdo to vůbec je , vyjadřovat se nebudu protože to nemá cenu . Ale názor si asi udělá každý . Proč se dnes asi tak všichni chovají co ?

 10. Jen na rok ? Kúdelu by měli v pralese lynčovat a ukamenovat kokosákama za to jak svým rasistickým obličejem omlátil Kamarovi pěst .

 11. Našel jsem si ho na Wikipedii,ten vystřídal tolik klubů že pochybuju že by si na všechny vzpoměl.
  Řekl bych že z důvodu kvality i několik za sezónu.
  Kůdela měl mlčet a UEFA má být spravedlivá a ne politická. Nemá to náhodou i ve stanovách?
  Jak to že podporuje klekání což je politickej výraz?!

 12. Uvědomte si, že ve Skotsku je tato kauza medializována obdobně černobíle, jako ruští agenti ve Vrběticích. Smyslem těch mediálních hyen je šířit nenávist, a to se jim na ostrovech povedlo úplně dokonale.

 13. Hlavně tam stačí někoho obvinit a má to v suchu.Podle jejich středověkého práva totiž musí obviněný prokazovat nevinu.V normálních státech také musí vinu dokazovat.Proto těch černých opic je nejvíce v Britanii a tam také nejvíce lží obviňují.A tenhleten debílek má místo mozku kus ho-na a tak nepřemýšlí.Pokud chce,ať nám to přijede vysvětlit sem.Jenže to mu strach nedovolí,stejně,jako té pákistánské opici,co se staví za Kamaru.

 14. Zajímavé je že někde důkazy důsledně vyžadujeme a někde nám stačí obvinění a máme jasno! Chybějící konkrétnosti si jistě každý dosadí sám!

 15. Ono by se to dalo chapat kdyby to cele byla tak nejak pravda. Ti lidi o nic jineho nez o pozornost nestoji nedaval bych jim ten prostor.

 16. Adebayo Akinfenwa
  Nejdál to dotáhl do League One, třetí anglické ligy. Přesto patří Adebayo Akinfenwa k známým fotbalistům a atrakcí je i pro fanoušky Premier League. Nejsilnější hráč světa, přezdívaný The Beast,je to postavou vůdčí samec,ovšem inteligence je asi v jeho tlupě věc neznámá !

 17. Adebayo Akinfenwa má recht. Ta nakládačka před kabinama byla málo.
  Podle kmenových tradic otců by měl jít Kůdela uvařit do kotle a jeho hlava by se měla nechat usušit v poušti na Slunci..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené