Reklama

Stephen Curry už je druhým nejlepším trojkařem historie NBA

Ve tři hodiny ráno středoevropského času se rozehrály další zápasy americké NBA a v jednom z nich se ukázal i Stephen Curry, jemuž stačilo vstřelit čtyři tříbodové koše, aby přeskočil druhého Reggieho Millera v tabulce nejlepších trojkařů historie americké nejvyšší basketbalové soutěže.

Zdroj: Keith Allison, CC BY-SA 2.0

Dvaatřicetiletý basketbalista Steph Curry patří mezi špičku nejen v NBA a po táhlém zranění, se kterým se potýkal po většinu loňského roku, se vrátil do dresu Warriors a opět řádí. V této sezóně má téměř 28bodový průměr na zápas, což z něj dělá čtvrtého nejproduktivnějšího muže tohoto ročníku.

V noci ze soboty na neděli to pouze potvrdil. Před utkáním s týmem z Utahu mu stačilo čtyřikrát skórovat zpoza velkého oblouku, aby se stal druhým nejlepším trojkařem historie NBA.

A povedlo se. I přes prohru 127 – 108, kterou se Currymu nepodařilo odvrátit, se mohl radovat z obrovského úspěchu, a tedy překonání oné hranice 2560 úspěšných tříbodových hodů. Aktuálně jich má na kontě 2561.

191 centimetrů vysoký rozehrávač týmu ze San Francisca má před sebou těžký, ovšem uskutečnitelný, úkol. Na prvního trojkaře historie Raye Allena mu zbývá 412 trojek.

Což pro Curryho, jehož sezónní průměrný počet pokusů právě za hranicí tříbodové čáry se dlouhodobě pohybuje přibližně okolo osmi na zápas, představuje poměrně snadný úkol. To vše totiž zvládá s úspěšností okolo 40 %.

Pokud by tedy výše zmíněné statistiky dokázal plnit i nadále, přeskočil by rekordní počet košů Allena někdy během následujícího ročníku NBA.

Při jednoduchém výpočtu, kdy předpokladem je, že Stephen Curry odehraje alespoň 70 utkání v této sezóně a zároveň zvládne minimálně polovinu z této porce i v roce dalším, dojdeme k závěru, že americký basketbalista s necelými 200 proměněnými tříbodovými hody ve zbytku rozehrané soutěže bude v následujícím ročníku velmi jistě aspirovat na překonání Allenova počtu 2973 trojek.

Zdroj: NBA.com

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené