Stavební práce na nové aréně New York Islanders přerušili, v Bratislavě chtějí hrát olympijskou kvalifikaci v upravené hale

Práce na stavbě nového stadionu klubu hokejové NHL New York Islanders v Belmont Parku přerušili kvůli pandemii koronaviru. Guvernér New Yorku Andrew Cuomo nařídil pozastavit všechny projekty, které nejsou aktuálně nezbytné. Oblast New Yorku je koronavirem nejvíce zasaženou oblastí v USA.

Embed from Getty Images

Nová aréna hokejových – „ostrovanů“ z New York Islanders s kapacitou 17.113 míst by měla být k dispozici od začátku sezóny 2021/2022. Začali ji stavět v září. Momentálně hrají Ostrované své domácí utkání ve dvou halách – v Nassau Coliseum av Barclays Center, který je domovem i pro basketbalisty Brooklyn Nets v NBA. Informoval o tom portál televizní stanice TSN.

Zatímco v USA věří, že pandemie zákeřného viru jen tak neskončí, město Bratislava si dala za úkol, že ještě letos zrekonstruuje Zimní stadion Ondreje Nepely (ZŠON) za více než milion euro. Vyplývá to alespoň ze čtvrtečního oznámení ve věstníku Úřadu pro veřejné zakázky SR (ÚVO).

„Předmětem zakázky je energeticky efektivní rekonstrukce budovy ZŠON s využitím garantované energetické služby,“ uvádí se v oznámení ÚVO. Veřejné zakázky bude probíhat formou jednacího řízení se zveřejněním a lhůta pro podání žádostí o účast je do 20. dubna.

Hlavní město sousedního Slovenska Bratislava, jako vlastník budovy ZŠON, hledá prostřednictvím veřejných zakázek dodavatele, který zvýší energetickou účinnost budovy. 

„Prioritním cílem je zajistit rekonstrukce prostřednictvím tzv. Garantované energetické služby na základě smlouvy o energetické účinnosti,“ uvádí ve svém prohlášení město Bratislava. 

Vyjednávací řízení bude probíhat ve dvou etapách. Do druhé etapy postoupí pouze ti uchazeči, kteří splní podmínky stanovené zadavatelem. Příští dodavatel bude vybrán na základě několika kritérií uvedených v zadávací dokumentaci.

Zimní stadion Ondreje Nepely je nejstarší hokejovou halou na Slovensku. Výraznou obnovou prošel v letech 1990 až 1992, kdy zrekonstruovali šatny, zrušil se sektor na stání a stadion dostal novou ocelovou střechu. Kompletní přestavba stadionu pro světový hokejový světový šampionát trvala proběhla od května 2009 do února 2011. Kapacita haly dosáhla po poslední rekonstrukci 10 tisíc míst.

V posledních srpnových dnech by se měla na stadionu v Bratislavě olympijská kvalifikace o jedno volné místo za účasti Slovenska, Rakouska, Běloruska a Polska. Postupuje pouze vítěz. O kvalifikaci měly zájem i Košice. Ale bude už po pandemii?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Obměněná Slavia je oproti předchozím ročníkům fotbalovější, ale chybí ji osobnosti. Zápas se Škodou, Delim či Součkem by dopadl jinak

Všechny sešívané příznivce i hráče hororová noc v Dánsku bude trápit ještě dlouho. Vypadnutí podobným způsobem je velice kruté, teď je ale čas na bilancování, proč to nevyšlo.

Velká posila pro Mladou Boleslav! Martin Graiciar se připojí ke středočechům, čeká se pouze na formality

Mladá Boleslav nezačala sezónu vůbec dobře, bilance 1-1-3 je pro ambiciózní klub skutečně tristní a tak se daly věci do pohybu. 4 vstřelené branky z pěti utkání? To není pro útočnou fázi dobrá vizitka. Do automobilového města tedy přichází velká útočná posila.

Jde o zápas roku, porveme se o postup, tvrdí Hoftych před duelem s APOELem

Liberec má po čtyřech letech opět šanci hrát v základní skupině Evropské ligy, v cestě mu stojí poslední překážka, kyperský APOEL. Co na jeho adresu řekl kouč Pavel Hoftych?