Start ligy v ohrožení? Karviné hrozí karanténa

Restart ligy je opět v ohrožení. Tedy, aby bylo jasno, víkendové dohrávce 23. kola mezi Teplicemi a Libercem ještě nic nehrozí. Úterní zápasy by už ale mohly problém být. V Moravskoslezském kraji se totiž opět rozrůstá počet nakažených a nejvíce to odnáší Karviná, které hrozí karanténa.

Zdroj: facebook.com/mfkkarvina

Koronavirus se šíří zejména mezi pracovníky v Dole Darkov. Dohromady je mezi horníky a jejich rodinnými příslušníky nakaženo okolo 150 lidí s tím, že další kontakty je nutné ještě dohledat.

Hejtman Moravskoslezského kraje se již nechal slyšet, že zhorší-li se situaci, nebude váhat a vyhlásí stav nebezpečí. Již v pondělí je na programu zasedání, kde se o všem rozhodne. Hrozí, že by Karviná mohla spadnout do karantény a nikdo by nemohl do města, ani z něj.

To by pochopitelně platilo také pro fotbalisty, což by ohrozilo ligu. Navíc má liga startovat hned v úterý, tudíž by LFA měla poměrně málo času na reakci. Nicméně díky tomu, že ví o plánovaném jednání již nyní, může se alespoň částečně připravit.

„Pokud by k něčemu podobnému došlo, museli bychom to řešit i my,“ prohlásil mluvčí LFA Štěpán Hanuš. Jaké je potenciální řešení? Ligová fotbalová asociace zatím žádné nemá, ovšem mohla by zkusit napodobit Bundesligu.

Ta přesně pro takové situaci má schválenou možnost tým z nakažené oblasti přemístit dočasně do jiné spolkové země, kde by zápasy odehrál. Nedojde-li k podobné dohodě u nás, hrozí, že vzniknou díry v termínové listině a to by mohlo ovlivnit program celé soutěže.

Ještě ve čtvrtek Karviná rozdrtila v přátelském utkání Frýdek-Místek 7:0. Ve středu ji čekalo slezské derby s Opavou. Jedná se tak o další strašák poté, co byli po jednom případu pozitivně testování hráči Mladé Boleslavi a pražské Slavie.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Snad nebude tak zle, pokud není nákaza přímo v týmu, tak by se hrát mělo. Skoro všichni v Karviné nově nakažení jsou pracovníci dolu Darkov nebo jejich rodinní příslušníci, takže pokud se virus masivně nerozšíří dál po městě, nebude potřeba vyhlašovat mimořádná opaření.

  2. Mám obavy, aby některé z mužstev v případě ohrožení sestupem nazataktizovalo a hráči by onemocněli. Soutěž by se nedohrála a nikdo by nesestupoval.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Bude mít Olomouc staronového majitele? Sigmě nabízí pomoc miliardář Lébr, chce v klubu i Rozehnala

Josef Lébr byl dlouhá léta hlavní ekonomickou silou Sigmy Olomouc, jakkoliv spoluvlastníků bylo hned několik. Právě proto, že do klubu finance vkládal...

Zapomenutá angažmá – Manchester City: legenda Arsenalu i gólmanská rodinka

Ve třetí části rubriky "Zapomenutá angažmá" se podíváme do modré části Manchesteru. V tomto článku se podíváme na osm fotbalistů, jejichž působení...

Sparta podepsala první posilu! Přichází slovenský reprezentační gólman Dominik Holec

Sparta Praha hlásí první posilu a to na post, kde ji bota tlačí možná nejméně. Od nové sezóny se k týmu připojí...