Start ligy v ohrožení? Karviné hrozí karanténa

Restart ligy je opět v ohrožení. Tedy, aby bylo jasno, víkendové dohrávce 23. kola mezi Teplicemi a Libercem ještě nic nehrozí. Úterní zápasy by už ale mohly problém být. V Moravskoslezském kraji se totiž opět rozrůstá počet nakažených a nejvíce to odnáší Karviná, které hrozí karanténa.

Zdroj: facebook.com/mfkkarvina

Koronavirus se šíří zejména mezi pracovníky v Dole Darkov. Dohromady je mezi horníky a jejich rodinnými příslušníky nakaženo okolo 150 lidí s tím, že další kontakty je nutné ještě dohledat.

Hejtman Moravskoslezského kraje se již nechal slyšet, že zhorší-li se situaci, nebude váhat a vyhlásí stav nebezpečí. Již v pondělí je na programu zasedání, kde se o všem rozhodne. Hrozí, že by Karviná mohla spadnout do karantény a nikdo by nemohl do města, ani z něj.

To by pochopitelně platilo také pro fotbalisty, což by ohrozilo ligu. Navíc má liga startovat hned v úterý, tudíž by LFA měla poměrně málo času na reakci. Nicméně díky tomu, že ví o plánovaném jednání již nyní, může se alespoň částečně připravit.

„Pokud by k něčemu podobnému došlo, museli bychom to řešit i my,“ prohlásil mluvčí LFA Štěpán Hanuš. Jaké je potenciální řešení? Ligová fotbalová asociace zatím žádné nemá, ovšem mohla by zkusit napodobit Bundesligu.

Ta přesně pro takové situaci má schválenou možnost tým z nakažené oblasti přemístit dočasně do jiné spolkové země, kde by zápasy odehrál. Nedojde-li k podobné dohodě u nás, hrozí, že vzniknou díry v termínové listině a to by mohlo ovlivnit program celé soutěže.

Ještě ve čtvrtek Karviná rozdrtila v přátelském utkání Frýdek-Místek 7:0. Ve středu ji čekalo slezské derby s Opavou. Jedná se tak o další strašák poté, co byli po jednom případu pozitivně testování hráči Mladé Boleslavi a pražské Slavie.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Snad nebude tak zle, pokud není nákaza přímo v týmu, tak by se hrát mělo. Skoro všichni v Karviné nově nakažení jsou pracovníci dolu Darkov nebo jejich rodinní příslušníci, takže pokud se virus masivně nerozšíří dál po městě, nebude potřeba vyhlašovat mimořádná opaření.

  2. Mám obavy, aby některé z mužstev v případě ohrožení sestupem nazataktizovalo a hráči by onemocněli. Soutěž by se nedohrála a nikdo by nesestupoval.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...