Stanislav Bednařík: Prozatím nadpoloviční většina permanentkářů nechává finanční prostředky klubu

Velmi náročnou sezonu má za sebou extraligový nováček z Českých Budějovic. Ať už šlo o výdělky, nepřítomnost diváků v hledišti, tak celkově covidovou situaci, která způsobila klubu nemalé finanční ztráty. Generální manažer Motoru Stanislav Bednařík se pro RN Hockey rozpovídal nejen o těchto problémech.

Foto: Madeta Motor České Budějovice

„To jediné pozitivní je, že už to skončilo,” odpověděl v úvodu na otázku, jak hodnotí s odstupem času uplynulou sezonu. A pokračoval: „Dodnes se pořád neumím smířit s tím, co se tady poslední rok děje, kdy se náš osobní i profesní život otočil vzhůru nohama.“

Hlavním tématem rozhovoru byla především ekonomická situace klubu v této nelehké době.

„Co se týče toho konkrétního negativního ekonomického dopadu na naše hospodaření, tak to se dá velmi snadno vyčíslit, přišli jsme o plus mínus 30 milionů korun ze vstupného,” mluvil generální manažer Motoru konkrétně v číslech.

Nicméně dodal, že nejde naštěstí o konečné číslo. Velmi organizaci pomohla finanční injekce od státu, kterou klub obdržel z dotačního programu Covid Sport 2. „Další velmi významnou pomocí jsou naši fanoušci,” pochvaloval si Bednařík přístup svých příznivců v nelehké době.

Fanoušci Motoru totiž dostali na výběr, jestli chtějí částku utracenou za celosezónní kartu vrátit, či darovat ve prospěch klubu. „Prozatím je to tak, že lehká nadpoloviční většina nechává finanční prostředky ve prospěch klubu,” pochvaloval si šéf Motoru přístup věrných fanoušků.

Ti mají možnost do konce dubna klubu přenechat prakticky jakoukoliv částku z celkové ceny permanentky.

Motor se v minulých letech pyšnil na Chance ligu skvělými návštěvami, které čítaly v průměru téměř šest tisíc diváků na zápas. Logicky bylo očekáváno, že v extraligové sezoně tohle číslo ještě o něco vzroste.

Díky vstřícnosti fanoušků a dalším okolnostem se zdá, že by mohla být situace v klubu stabilizovaná. „Ztráta desítek miliónů, která byla třeba ještě na začátku ledna zcela reálnou hrozbou, je naštěstí pryč. Teď už jsou ekonomické vyhlídky klubu vzhledem k letošní sezóně výrazně lepší,” dodal Bednařík.

Záludnou otázku dostal na podobu kádru, kdy i přes špatné výsledky klub prakticky vůbec neinvestoval.

Vzhledem k tomu, jak se sezona vyvíjela, teď nemám na mysli z hlediska sportovního, ale z hlediska ekonomického, tak jsme si nemohli dovolit v průběhu sezony posilovat. Kdyby ta soutěž byla ovšem sestupová, tak potom bychom byli postaveni před rozhodnutí, zda se snažit posílit hráčský kádr za cenu velikého zadlužení klubu.

Sám však pevně před sezonou věřil, že současné složení kádru bude v Extralize konkurenceschopné. Tento úkol si rovněž vedení klubu nastavil i pro následující ročník.

Změnit se kádr musí! Jednak proto, že sportovní výsledky nebyly uspokojivé, ale i proto, že někteří hráči, se kterými jsme pro příští sezony počítali, odchází,” poznamenal dlouholetý manažer Motoru, který se v rozsáhlém rozhovoru pro RN Hockey také rozpovídal o aktuální situaci kolem Milana Gulaše. V podstatě ale jen potvrdil jednání s plzeňskou stranou, ačkoliv sám konečný výsledek ještě nezná.

Kromě hráčských změn už vedení klubu angažovalo i nový trenérský štáb, v čele s Jaroslavem Modrým. Ten se stane rovněž vedoucím sportovního úseku.

Každý systém řízení má svoje přednosti ale i nedostatky. V tom našem spatřuji tu výhodu, že má-li být odpovědný za výsledky týmu hlavní trenér, tak je správné, že má pravomoc si vybírat hráče. No a současně s tím, že je hlavním trenérem, je i vedoucím sportovního úseku,” řekl Bednařík ke skloubení dvou funkcí někdejšího skvělého útočníka se zkušenostmi z NHL.

S jakými ambicemi půjde klub do nové sezony? „Teprve potom, až bude poskládaný tým, můžeme začít předvídat, jakou sílu by mohl mít a jaké cíle si budeme moci reálně klást,” uzavřel Stanislav Bednařík.

Zdroj: RN Hockey, Madeta Motor České Budějovice

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kúdela je zpět! Proti Liberci podal výborný výkon a gólem rozhodl o výhře Slavie

Slavia zvládla zápas v Liberci a do Prahy si odváží všechny tři body. Jediný gól vstřelil z pokutového kopu Ondřej Kúdela, jinak byl zápas hodně soubojový a mnoho šancí k vidění nebylo.

Velký fotbalový zvrat! Nejlepší kluby Evropy se dohodly na vzniku Superligy

Fotbal již nebude takový, jaký ho známe. Kvůli lepším finančním možnostem se nejlepší evropské kluby dohodly na vzniku Superligy, která jim nabídne zajímavou konfrontaci a mnohem vyšší výdělky.

Třineckou ocel se pokusí překousnout Bílý Tygr. Startuje finále Extraligy!

Od posledního finálového utkání v české Extralize uběhlo už 721 dní. Ani po tak dlouhé době si však nebude vrchol sezony užívat někdo jiný. Třinec a Liberec spolu svedou další válku o Masarykův pohár. Kdo je favorit?