Reklama

Stadiony mohou být vyprodané! Už od neděle smí kluby prodávat očkovaným lístky do plné kapacity

Ministerstvo zdravotnictví povolilo plný počet fanoušků na stadionech, má to však jeden háček. Menší stadiony mohou fungovat jak za starého režimu, ty větší však mohou pustit pouze 3 000 lidí s testem a zbytek musí být očkován, případně nemoc prodělat.

Již od zítřka, tedy neděle, mohou být ligové fotbalové stadiony naprosto vyprodané. Nedá se však očekávat, že tomu tak bude. Proč?

Ligová fotbalová asociace upravila pravidla k obsazenosti stadionů. Reagovala tak na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví.

Stadiony s kapacitou do 7 000 diváků mají vystaráno, mohou pustit všechny fanoušky, kteří splňují jednu z podmínek bezinfekčnosti.

Změna však nastává u větších stadionů. Pokud chtějí větší kluby na stadion více než 7 000 fanoušků, mohou, ale pouze 3 000 z nich smí mít test.

Zbytek musí přijít s dokončeným očkováním a následnou čtrnáctidenní lhůtou, případně s prodělaným koronavirem ve lhůtě 180 dní. A to již od zítřejšího dne, tedy od neděle.

Znamená to však větší počet diváků na stadionech? To se teprve ukáže, a to zejména v úterý, kdy Sparta za těchto podmínek hostí AS Monaco.

Je totiž možné, že většina stále nemá dokončené očkování a mnozí z těch, kteří byli na Rapidu, se tak nyní kvůli kvótě 3 000 lidí na stadion zkrátka nepodívají.

Zdroj: LFA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Vočkování mám půl roku a na fotbal se podívám. A co sem se bavil s lidma kolem sebe na Rapidu tak ho maj v podstatě všichni. Na Monaco bude plnej dům a doženeme kluky k výhře kerá bude znamenat velkou šanci jít dál.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené