Srdcaři v českém fotbale? Dnes již vyhynulý druh

V minulém století nebývalo časté, že by hráči, jenž byli odchováni svým klubem, později odešli k rivalovi. V dnešní době je již tento jev poměrně častý. Srdcař v českém fotbale je již téměř vyhynulým druhem.

Koláž Ruik Football

Fanoušci si trhají vlasy. Kdysi oblíbení hráči přestupují do klubů, jehož jméno raději ani nevyslovují. V poslední době to ve velké dávce okusili fanoušci Sparty, jejichž bývalí hráči posílili Slavii či Plzeň.

O které přestupy jde? Když se podíváme o pár let zpět, v roce 2013 přišli do Sparty odchovanci Slavie Vácha s Dočkalem. Několik fanoušků s přestupy právě kvůli minulosti nesouhlasilo, nicméně tehdy to ještě brali.

Stejně tak i v roce 2015 fanoušci sešívaných, když je posílil Simon Deli, jenž přišel ze Sparty. V roce 2016 ale pro fanoušky Sparty přišla první facka. Odchovanec letenského fotbalu a oblíbenec fanoušků Josef Hušbauer odešel kvůli malé vytíženosti do Slavie. Tím pro mnohé fanoušky Sparty skončil.

Když se posuneme do současnosti, v únoru tohoto roku dostal fanoušek Sparty velkou ránu. Jakub Brabec, jenž pár dní předtím dělal rozhovor pro web Sparty, přestoupil do nenáviděného týmu Viktorie Plzeň. I když Brabec udal své důvody, mnozí jednoho z největších oblíbenců poslední doby zavrhli.

A když už se zdálo, že se budou moct fanoušci Sparty soustředit na sebe a výkony svého klubu, přišla pro mnohé další rána. Nicolae Stanciu se stane novou posilou Slavie. Ten hráč, jenž byl ještě před necelým rokem kapitánem Sparty. Ten, jehož dres si koupilo velké množství fanoušků.

Ten, který tvrdil, že klub neopustí do té doby, než vyhraje nějaký pohár. I kvůli tomuto kroku tak fanoušek ztrácí jakoukoliv jistotu, že ho jeho oblíbený hráč nezradí odchodem k rivalovi. Srdcaři jsou totiž v dnešní době vyhynulým druhem.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Obávám se, že autorovi tohoto článku jaksi uniká jeden podstatný detail – hráč je profesionál, živ jest z platu, který mu dává klub, v němž získal angažmá.
    Sparta nemusela Stancia pustit, ale pustila, Sparta mohla Stancia získat zpátky, ale proč, když místo něj koupili adekvátní náhradu v osobě srdcaře Haška?
    Mohou být fanoušci Sparty naštvaní na Brabce, Stancia, či Hušbauera? Těžko, mohou být maximálně naštvaní na sportovní management, že o tyto hráče neprojevil zájem. Punctum.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.

Baník Ostrava vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Fortuna liga se po krátké zimní přestávce vrátila zpět na televizní obrazovky. Šlágrem prvního jarního kola bude bezpochyby souboj mezi Baníkem a Spartou.