Sport v České republice jde do kolen. Nová opatření znemožní i konání tréninků

Sport v České republice inkasoval další tvrdou ránu. Nová opatření proti šíření koronaviru se totiž budou týkat i sportovců, kteří nejsou mezi výjimkami. Omezení shromažďování na šest lidí tak znemožní například i konání tréninků.

Zdroj: Vláda ČR

S novými opatřeními přišla vláda v čele s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou. Nově bude shromažďování omezeno na pouhých šest lidí.

To pochopitelně znemožní konání sportovních utkání, ale také například i tréninkových jednotek, což bude pro sport velká komplikace.

Během úterka by měla vláda přijít s podrobnějším vysvětlením nových omezení, během kterého by měla přiblížit i nová opatření pro sportovce. Zdá se nyní, že ti budou nyní mít zakázáno i trénovat.

Fotbal si pochopitelně klade i otázku, jak to dopadne se Slavií, Spartou a Libercem, jež se kvalifikovaly do základních skupin Evropské ligy. Očekává se, že tyto kluby by měly pro zápasy konané v rámci evropských pohárů obdržet výjimku. Jak to však bude s jejich tréninkovým procesem, není zatím jasné.

Opatření jsou zatím vyhlášena do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Je ale možné, že se nouzový stav prodlouží a s ním tedy i tato opatření.

Zdroj: Sport.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Berbr už nevládne, předseda FAČRu vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal

Překotné události se děly ve fotbalovém hnutí. Pro podezření z korupce a dalších trestních činů byl vzat do vazby intrikán Roman Berbr, předseda FAČR Martin Malík vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal.

Bravo Teplice! Ostatní týmy se ale musí přidat, jinak zanikne jejich výstup do ztracena

Kauza Romana Berbra zahýbala celým českým fotbalem. K celé situaci se vyjadřují jak fanoušci, tak experti či bývalí hráči. Teď se ale ke všemu vyjádřil i předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.