Reklama

Spolu za sportem aneb Jak volby změní český sport?

O víkendu proběhly volby do Poslanecké sněmovny a ač se to zdá neuvěřitelné, hnutí ANO Andreje Babiše v nich prohrálo. Výhru si připsaly koalice Spolu a PirátiSTAN. My se v společně v tomto článku podíváme, jak se změní sportovní podmínky v Česku po vzniku nové vlády.

ANO 2011 a sport

Končící vláda premiéra Babiše má na triku významný krok, kterým bylo založení NSA – Národní sportovní agentury. NSA vznikla za účelem rozdělení sportu v rámci školství a mimoškolních aktivit. Je dotována státem a skrze ni se podařilo docílit přímé pomoci sportovním spolkům a svazům.

Pro ANO byl sport jednou z klíčových složek programu a od roku 2014 zvýšilo rozpočet pro tuto oblast o 8,7 miliardy. V programu hnutí se také objevovala výstavba sportovišť a podpora hendikepovaných sportovců.

Spolu a sport

Koalice Spolu v čele se svým předsedou Petrem Fialou se taktéž zajímá o sport. Spolu prosazuje transparentní financování sportu a zabezpečení trvání dotačních programů, aby sportovní organizace měly jistotu peněz pro svou činnost a rozvoj. Stejně jako ANO, i koalice Spolu chce stavět nová sportoviště a podporovat mladé talenty a jejich trenéry.

Co se týče NSA, tak tam je aktualizován investiční plán tak, aby zohledňoval možnosti regionů a měst a jasně určoval, jak se budou podílet na sportovních akcích. Spolu chce také zavést víceleté financování sportu (předvídatelnost na 3 roky) a podporovat rekreační sportovce.

PirátiSTAN a sport

Piráti se Starosty se s největší pravděpodobností budou také podílet na příští vládě. Ve společném programu Pirátů a STAN je například zmínka o transparentním rozdělování peněz sportovním klubům a digitalizaci sportovního prostředí.

Zvýšení podpory mladých sportovců a vedení dětí a mládeže ke zdravému pohybu je taktéž na pořadu dne. PirátiSTAN taktéž chtějí zajistit školení pro pracovníky ve sportovním odvětví pod hlavičkou MŠMT.

Zdroj: Programy do voleb

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené