Splň sa mi senil! Přesně před rokem v Zápase století Attila Végh porazil Karlose Vémolu

Přesně před rokem, 9. 11. 2019, nemalá část populace České republiky a Slovenska upínala svůj zrak k večerním hodinám. Blížila se totiž největší událost, kterou zatím kdy místní MMA scéna nabídla. Na jednom turnaji se představili dva veteráni UFC a bývalý šampion Bellatoru a dočkali jsme se Zápasu století. Pojďme si velkolepý připomenout!

Zdroj: oktagonmma.cz

Letí to jak voda! Už totiž uplynul rok od zřejmě největšího turnaje, který kdy pořádala organizace Oktagon MMA. Mimo turnaj UFC se na území České republiky zřejmě větší událost ze světa bojových sportů nekonala. Vyprodaná O2 Aréna, mediální pozornost v České republice i na Slovensku, několik skvělých zápasníků a emoce se daly krájet, stejně jako hustá atmosféra.

Oktagon 15 nabídl velkolepou podívanou. Už prelims karta stála za to, ale ta hlavní? Prvně se představil herec Jakub Štáfek, fotbalovým fanouškům známý jako “Lavi”, který v prvním kole ukončil svého soupeře legendární vyšehradskou fackou. Robert Bryczek našel přemožitele v Leandru Silvovi, populární Gábor Boráros prohrál kvůli obří tržné ráně a dva největší zápasy nás teprve čekaly.

Viktora Peštu čekal totiž po konci v UFC první zápas na domácí půdě a čekal jej zápas s Michalem Martínkem, který ve snaze dostat se mezi špičku MMA selhal. Proti Peštovi byl outsiderem. O to víc překvapilo, jak si s ním dokázal hladce poradit. Dokázal jej porazit už v prvním kole, když mu zlomil čelist. Ukázal tak, že byl šampionem těžké váhy Oktagonu zaslouženě.

A to největší na konec! To, na co všichni čekali tak dlouho, však skončilo paradoxně až nečekaně rychle. Karlos Vémola byl favoritem prakticky od momentu, kdy byl zápas oznámen, a na jeho straně byli i fanoušci MMA. Nicméně postupně se karty začaly obracet, kurz na Attilovu výhru začal postupně klesat a když došlo v den před zápasem na vážení a staredown, nemalá část lidí měla jasno.

Attila působil dravě, agresivně, ve vynikající formě, zatímco Vémola to měl zcela naopak. Naložil si toho na sebe moc a to se projevilo i v zápase, který, jak každý ví, vyhrál Attila Végh.

Koneckonců to sám Vémola po zápase přiznal. Hned však prohlásil, že se rozhodně bude snažit o odvetu a to hlásí doposud. Má za sebou už také první zápas a na začátku prosince jej čeká další. Navíc má další vyzyvatele a o zájemce, co by se s ním chtěli utkat, zkrátka nemá nouzi.

To Attila Végh si dopřává zaslouženého odpočinku a žádný zápas jej v blízké budoucnosti nečeká. Nicméně to se může kdykoliv změnit, jelikož ve světě MMA není nikdy nic jisté a jasné.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Všude samej mudrující kuchař, špulicí se blbka od bazénu, nebo pokérovanej vypatlanec z klece.

  2. No to už nemyslíte vážně. To nikdo nekontroluje, co kdejaký pisálek pošle do světa? Posledně to bylo” unesení Rusové novým Ovečkinem ” od magistry Borovkové a teď se tomuhle východnímu bratru senil splň. Pan Komenský pláče.

  3. Pane redaktore !!! Název článku ” splň sa mi SENIL !? ” to si už děláte legraci. To si to ani po sobě neumíte přečíst ???

  4. Ten vítězný výrok je pochopitelně přeřek a divák se nad tím může pousmát, ale kolik lidí ví o téhle větě, kterou Atilka řekl? 0.5% lidí co sem zabloudí? Hloupost to dávat do nadpisu a když už teda to tam musí být, tak snad v uvozovkách. Pane redaktore.

    • Attila s tou větou má i merch a té větě ví minimálně každý, kdo se o MMA jakkoliv zajímá. Řekl to ještě půlroku před zápasem a následně to začal říkat běžně a v MMA scéně se výrok docela chytil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.