Spartu čekají v evropských pohárech těžké časy

Sparta se v poslední době neprezentovala na evropské scéně příliš dobrými výsledky a nyní ji tedy čekají velmi těžké časy. V současné době je totiž až na 81. pozici klubového koeficientu.

Zdroj: sparta.cz

Pro sezonu 2020/21 měla Sparta Praha koeficient 30.5 bodu, což celkově stačilo na 54. místo.

Díky tomu byli svěřenci Václava Kotala při losu základních skupin Evropské ligy ve druhém výkonnostním koši společně s Leicesterem, Crvenou Zvezdou, Dinamem Záhřeb či Slavií.

I tak ale dostali letenští nesmírně silné soupeře. Kromě AC Milán také Lille a Celtic. Šestatřicetinásobný mistr České republiky získal ve skupině pouze šest bodů, což na postup nestačilo. Do klubového koeficientu si pak připsal čtyři body.

Pro příští sezonu se už ale nebude počítat ročník 2015/16, kdy Sparta došla až do čtvrtfinále Evropské ligy a získala 17 bodů.

Od té doby si Sparta připsala pouze 17.5 bodů, což bude také její koeficient pro nadcházející sezonu. V aktuálním žebříčku patří celku z Letné až 81. příčka a může být ještě hůř. Ve hře je totiž ještě několik týmů, které jsou v klubovém koeficientu až za Spartou.

Pokud se Sparta v sezoně 2021/22 probojuje alespoň do základní skupiny Evropské ligy, s největší pravděpodobností bude nejlépe až ve třetím výkonnostním koši.

Pro svěřence trenéra Kotala bude velmi obtížné vrátit se zpět na pozici, na které se nacházela před aktuálním ročníkem. V současné době ji od ní dělí 10.5 bodu.

Zdroj: coen.wz.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Ale to vubec některým Sparťanum nevadí že díky posledním 3 sezonách kdy si to udajně vše mělo sedat je Sparta s koeficientem v řiti a zdárně v tom pokračovala i letos ( zaplať panbu za zoufalce ze Celticu ) !! Tak hold Sparta bude vypadávat v předkolech s týmy z Armenie Islandu Rumunska Běloruska atd. ☹

  • Jo ty budeš moc chytrej :). Asi jsi nepochopil, že tohle je klubový koeficient, který nemá vliv na to v jakém předkole budou začínat, ale na to v jakém výkonostním koši budou při rozlosování skupin, pokud se dostanou do skupinové fáze hlavní soutěže.

 2. Proč by to některým Sparťanům nemělo vadit? Vadí to samozřejmě všem, s výjimkou trollů. To, že přijdou horší časy, bylo jasné už dlouho. To, že dřív nebo později zase bude mít výsledky, je taky jisté. I Slavia nebo Plzeň se drápala ze dna. Vůbec nemám chuť zabředávat do spekulací coby/kdyby, event. co bude. Btw. někdy je to opravdu o štěstí – článek má poukazovat na ztrátu koeficientu a horší nasazování při losech. Jistě, ale na kolik pomohl současný koeficient letos? Myslím, že o moc hůř by normálně los pro klub ze 3. či 4. koše vypadat nemohl, a že si se Spartou dost zavtipkoval. Upřímně, kolik bodů měla dle Vás reálně získat, když píšete, že “zdárně pokračovala ve znehodnocování koeficinetu”? Jistě si zaslouží kritiku za domácí soutěž, za některé zápasy v EL, co do herní stránky, ale skutečně je 6 bodů málo? 😮 Každý kdo píše něco podobného, tak jen trollí, protože objektivně nikdo nemohl čekat ani těch 6. Dle mého jsou vysloveně “dárkem z nebe” díky mizerné formě Celtiku, ale je to o plných 6 bodů víc, než se dalo reálně očekávat. A rád bych věděl, jaké výsledky byste s podobnými soupeři čekal od ostatních týmů, vč. současné Slavie a Sparty řekněmě z období toho 1/4 finále EL. Dlouhodobě platí, že české týmy můžou ty západoevropské porazit, ale ne porážet. A i Slavia letos měla ve svých zápasech na mále, takže házet na Spartu špínu na každém kroku není rozhodně košer.
  Btw. Ten Váš příměř s vypadáváním s rumunskými týmy je trochu mimo – Steaua, Astra G, Kluž jsou rozhodně týmy se kterými měly v minulosti problémy týmy s daleko lepší kondicí než současná Sparta. 😉

  • Byly doby kdy Sparta byla tou pravou železnou Spartou plnou fotbalistu kteří za Spartu a kor v Evropských pohárech hráli na 110% na rozdíl od těch přeplacených primadon co se v ní flákají poslední více než 3 roky ! Kdyby majitel Křetinský nebyl fotbalový mega idiot a neobklopil se ještě většími idioty které do Sparty natahal tak za těch 900 mil. které do Sparty nacpal od doby pusobení mega škudce blba Kotalíka a ery Stramacioniho mohl mít ve vedení klubu špičkové odborníky špičkového sportovního ředitele výborného trenera a v kádru 7-8 nadstandartních fotbalistu ne starších jak 25 roku ( do ceny 50mil.kč za jednoho) a ještě by zbylo na platy celého kádru na 2 roky ! A 100% by pak hráli skupinu EL každý rok kde by sbírala nemálo bodu do klubového i Českého koeficientu ! Navíc by z těch 8 nadstandartních fotbalistu jistě minimalně 3-4 do 3 let mohla Sparta prodat za veliké částky (tak jako se to daří Slavii poslední 2 roky) a ze získaných peněz opět koupit další 4 nadstandartní fotbalisty !

   • Spartě fandím již od Andrlechtu (V. Mašek jim dal 5 gólů ve dvou zápasech) – starší kamarádi mě na tento zápas vzali, ale nemohu jaksi, ehm souhlasit, jací to byli kabrňáci. Pominu-li několik dílčích úspěchů za oněch cca 50 let (něco málo účastí ve čtvrtfinále PMEZ,PVP, UEFA, 1x semifinále PVP a nultém ročníku LM) tak to zas takový hit nebyl. A ostatní naše celky se taky nijak zřetelně nevyšmajchlovali. Fotbal je úplně, ale opravdu úplně někde jinde a pokud se dostaví lepší výsledky, tak budou muset porážet nejenom Arménii a pod., ale i Němce, Italy, Angličany…
    Dneska platí – kdo má prachy poroučí, tak se smiřme s tím, že to je tak jak to je a těšme se na lepší časy a šetřeme “knížecími radami”.
    Pro: FAIT – když Sparta hrála 2.ligu tak to bylo hlavně proto, že sparťanské ikony B.Veselý, J.Pešice, O.Urban, J.Jurkanin, F.Chovanec atd. nemohli skousnout, že je trénuje bývalý spoluhráč I. Mráz, no a taky díky klokanímu megapodvodu s Třincem.
    Jinak dědina na západním Slovensku hrála s Ajaxem v semifinále PMEZ 0:3 a doma 2:0.
    Jinak pamatuji spoustu trenérů, kteří byli při úspěch vynášeni do nebes, aby byli vzápětí popliváni.
    Např. P.Rada – jak je veleben nyní v Jablonci a vzpomeňme (se slzou v oku) jakpak se o něm hovořilo když trénoval nároďák…

    • Velký souhlas jsem pamětník a fanda Sparty . Pokud se týče peněz ,tak Sparta dobře nemá na nákupy ,jako nyní Slávie ? Problém vidím v tom ,že Sparta i kdyby jí dal někdo 500 mega na nákupy neumí vybrat hráče! Poslední byl Kanga ať je to jak chce? Slavie má peníze ,ale umí vybrat sehnat ,taky se spletli ,Sparta se nespletla nekoupila nikoho ,aby převyšoval ostatní Sparťany. Včera? Nu jsem rád vyhráli jsem se štěstím ,ale hra byla tristní a tak stále dokola. Jistě fotbal se hodně změnil my se budeme jen dívat?

   • Asi takhle – co bylo, bylo. To, že máte v nějaké obecné rovině ve spoustě věcí pravdu je fakt. Nicméně jak se říká – je pozdě plakat nad rozlitým mlékem. To, že Křetínský Spartě škodí je pravda. Bohužel ale tady to není tak lehké jak ve volbách, že si řekneme, že za 4 roky bude po všem. Já osobně jsem se upínal k tomu, že to pustí poté, co získá pozemky na ten svůj hotel. Ale patrně ani to neklapne. Takže nezbývá než doufat, že bude líp, a že si to sedne – aspoň krátkodobě – i pod ním, nebo že si to rozmyslí, prodá Spartu a bude líp bez něho. Ale opakovat pořád dokola, skoro pod každým článkem, mantru o Kotalíkovi, Křetínském, podržtažkách nebo špatném Rosickém. Že udělal botu se Štramákem. Udělal. Ví to každý. Tak se z toho zvedáme. Jestli by to zvládl třeba I. Hašek líp a rychleji než TR? Kdoví. Jisté je, že Křéťa Ivana Haška neodprosí, neomluví se, takže toho si můžete škrtnout a přestat o tom psát. Je to zbytečné. A psaní to opakovaně pod články tady taky nic nezmění.
    A – a to byl důvod, proč jsem původně reagoval – když se náhodou povede alespoň dílčí úspěch (6 b v EL), tak to zase shodíte a řeknete, že je to bída? Vážený pane, 6 b v konfrontaci s evropským soupeřem je v dané situaci zázrak, nikoliv bída! Jakkoliv to byl “současný Celtic”, protože s nima hrála “současná Sparta”, víme? Tím spíš, pokud jedním dechem dodáváte, že budeme vypadávat s týmy z Arménie a Islandu.
    Takže ano – máme neschopné vedení, polovinu kádru, který není hodný jména Sparty, z výkonů a výsledku v domácí soutěži bolí oči, budeme mít v příštích letech nižší koeficient (což se ovšem vědělo každý z posledních tří let, co jsme nepostoupili do pohárů), ale prostě nelze souhlasit s tím, že letos v EL pokračovali ve ztrácení koeficientu, apod. To je prostě holý nesmysl.

 3. Fiddo Hanibal neboli strýčku Fido ,když čtu Vaše názory a důvody proč se světový tým Sparta pro- trápila s Libercem k účasti v Evropě díky pomoci slizouna Královce ,tak nabývám dojmu,že jsem nepochopil fylozofii fotbalu v Čechách.Nikdy jsem se neuchyloval ke kritice jednotlivých prvoligových týmů ve smyslu my jsme pupek světa vy nejste nic.Pokud pane nevidíte na jaké úrovni je oddílová kopaná v Evropě a ve světě,tak jste na tom,jako majitel Sparty obklopený fanatiky ,kteří přes deset let hrají třetí housle v českém pralese a přesto tvrdí,jak jsou na vzestupu.Divím se Ing.Kotalovi ,že v jeho věku neřekne majiteli Mgr.Křetínskému jdeme místo z kopce do kopce.Pan majitel naprosto prokazatelně sedlá koně jinde ne na Spartě a proto se ptám proč dělá pan Rosický bývalí fotbalista světové úrovně někomu pohůnka.Ing.Kotala coby trenéra pamatuji v dobách jeho největší slávy ,když hrála Sparta II.ligu a naprosto zaslouženě.Tenkrát nějaká Trnava dědina na západním Slovensku dala Ajaxu pětku.Dnes tento pan trenér učí Spartu celoplošně bránit před ofenzivní smrští Českých Budějovic.Nejhorší je ta nepochopitelná víra v úspěch u skalních fans.

  • Co je složitého ,na tom pochopit skalní fans má je každé mužstvo! To na okraj nepatřím mezi ně a přiznávám jsem Sparťan cca od r.53 ,prošli jsme léty hubenými a lepšími to byla historie v krátkosti. Fotbal je dnes byznys na prvním místě,málo se zmiňuje obrovské navýšení konkurence ,která se soustřeďuje do Evropy ,vzestup Afrických států.Co mě překvapuje jsou Skandinávci udržují solidní kvalitu co do nár.mužstev i lepší je mně záhadou ,že u nás nevyrůstají více kvalitní hráči do evropských lig ,příklad Chorvatsko ,klubově trochu za nami či těsně,ale nároďák je úplně jinde. Ke Spartě trochu jsem ujel ,zmiňujete Berbra,Liberec ,pohár nu chápu ,ale to není ten kvalitativní problém ,nevím Křetínský dělá sestavu,nakupuje hráče po pravdě,nedovedu si odpovědět vy ANO?

  • V prvé řadě moje znalosti nejsou nijak důležité. Reagoval jsem na příspěvek Millwalla, kde nakládá Spartě za její letošní účast v EL. Já jsem si po losu říkal, že skončíme s nulou. Max. 1 bod za domácí remízu s Celtikem a myslím, že podobně smýšlela většina fotbalového národa. Upřímně – není se čemu divit. “Školáci” ze Sparty vs. sebevědomé evropské týmy. Stojím si za tím, že ani současná Slavia by v zápasech s ACM a Lille nezískala body – a to je herně o světelné roky přes Spartou. Takže znovu – co přesně měla udělat Sparta navíc, aby se na ni nesnesly utrhovačné komentáře, že znehodnocuje (sic! svůj) koeficient? Za dané situace ho, nade vší pochybnost, naopak vylepšila.

   P.S. Nejsem si vědom nějaké polemiky ohledně “světového týmu” nebo “slizouna Královce”, nicméně ad. 2 – i kdyby to tak bylo – dostala 2 příděly a 2x jí to karma vrátila, ne? Tak na co si stěžujete? Nebo je to stále málo a má to být ideálně každý zápas na věky věků?

 4. Co na to říkáte itálie Bolona Rosický je šťastnej že je Krejčí ve sparté.a tě pro vas fandy sparty.Krejči má základní plat 900000.nekomentuju radéji.

 5. Může být hůř? Ale ono bude hůř! Na jaře Sparta škrtá dalších 9 bodů. Tím se propadne někam ke 130 místu!
  Ono se ZASE zcela jasně ukázalo, že bez Chovance. Královce a Křetínského kožené tašky není Sparta vůbec nic!

  • Jen abych si to ujasnil – body s Celtikem zajistil Chovanec, Královec nebo kožená taška? Á propos – řeší se tu evropské poháry, víme? Kdy přesně pomohly nějaké zákulisní hry Spartě k bodům v pohárové Evropě?

   • Ty jsi to nepochopil. Právě v Evropě se ukazuje, jak zákulisní hry pomáhají Spartě v taškalize a poháru! Nebýt Královce, Chovance a jak se z odposlechů ukazuje Berbra, tak Sparta v Evropě vůbec nebyla!!! O tom píšu!!!

    • Mea culpa! Takhle jsem to skutečně nepochopil. I tohle by asi bylo na větší debatu, ale dejme tomu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velká strategická bitva je u konce. Jak dopadla Velká cena Španělska?

Lewis Hamilton nebo Max Verstappen? Mercedes nebo Red Bull? Asi takto by se dal vyjádřit nejen průběh závodu, nýbrž i celý závodní víkend. Kdo nakonec vyhrál a jak Velká cena Španělska dopadla?

Je tady anketa Hokejista sezony! Kdo si odnese prestižní ocenění v Tipsport Extralize?

Tradice je tradice, přes to vlak prostě nejede. Extraligové sezoně 2020/2021 definitivně odzvonilo, tudíž je kromě její rekapitulace taky nejvyšší čas vyhlásit ty nejlepší.

Kterým hráčům v české lize končí smlouva? Plavšič, Jovovič či Kliment si můžou hledat nové kluby

Ve FORTUNA:LIZE končí toto léto smlouva hned několika hráčům. Ti už jsou od zimy svolní hledat si nové angažmá, kam by se od 1. července přesunuli zadarmo. A letošní výběr nabízí dost kvalitních fotbalistů.