Spartu čeká klíčový zápas o Evropu. Zůstane trenér Jílek na lavičce i po něm?

Fotbalová Sparta se nachází v nesnázích, k tomu ji čeká těžký zápas v Turecku. Mužstvo vlastními individuálními chybami přichází o body. V odvetném zápase s Trabzonsporem se už bude lámat chleba.

Zdroj: sparta.cz

Přitom odveta tak složitá být nemusela, kdyby Sparta dotáhla dobře rozehraný zápas do konce. Jenže v koncovce do její branky propadly dva rychlé góly a výsledkem byla remíza, která výrazně snížila sparťanské naděje v odvetě.

Po turecké misi přišel zápas v Mladé Boleslavi. Trenér Václav udělal hrubou chybu, když po kolapsu sparťanské obrany v pohárovém utkání neudělal v defenzivních řadách změny. Minimálně Dávid Hancko měl nastoupit na místě stopera místo Lukáše Štetiny. Nová posila letenských nakonec odehrála zápas na pozici levého obránce jako náhrada za Matěje Hanouska, což viditelné zlepšení nepřineslo. Sparťanská obrana v utkání plném šancí udělala další hrubé chyby a prohrála ve městě aut gólem v nastavení 3:4.

Na postu stopera tak musí trenér Jílek řešit velké dilema. Costa a Hancko spolu jako stopeři nikdy nehráli, Štetina se přitom v posledních utkáních dopustil několika chyb. Pokud ovšem trenér ke změně přistoupí, nemá co ztratit. Současné stoperské duo dostalo šancí už dost. Navíc sparťanští praví obránci Zahustel a Vindheim jsou zranění a Michal Sáček na tom to postu jenom zaskakuje, čímž trpí hra celé sparťanské pravé strany.

Sám za sebe hovoří případ Guelora Kangy. Sparťanský bouřlivák byl v utkání s Mladou Boleslaví vystřídán v 62. minutě a nesl to velmi nelibě. Trenér Jílek mu sice šel za jeho výkon poděkovat osobně, ani to však jeho rozpoložení viditelně nezlepšilo. Kangova nedisciplinovanost by určitě měla být v rámci klubu potrestána, ale Sparta si nemůže dovolit hrát bez tohoto hráče v pohárovém utkání v Turecku. V současnosti prostě plnohodnotnou náhradu na jeho postu nemá. Michal Trávník formu stále jen hledá.

Trenérovi Jílkovi není co závidět. Ať už se rozhodne pro jakoukoliv sestavu, letenští rozhodně v odvetě roli outsidera plnit nebudou. Už v Praze se ukázalo, že herně Sparta na Trabzonspor má, jen se nesmí bát tvořit hru. Letenští nesmí také podlehnout fotbalovému prostředí v Turecku, které bude více než bouřlivé a vůči hostům nepřátelské. Chtě nechtě, hráči navíc budou bojovat také o trenérovu budoucnost.

 
 

1 komentář

  1. Myslím si, že se trenér Jílek o místo bát nemusí. Hra Sparty šla po jeho příchodu viditelně nahoru, ikdyž tomu zatím výsledky moc neodpovídají. Neříkám, že je to ideální , do toho to má hodně daleko, ale už to není ta zoufalá hra bez nápadu či jakéhokoliv překvapení, plná alibismu-bojím se něco vymyslet, tak to šoupnu Kaňourovi a ten něco udělá. Většinou zpomalil akci a dal míč dozadu , což bylo i dáno špatným pohybem ( když nějaký byl) spoluhráčů a jeho nevhodně zvoleným postem v sestavě. Navíc až se do sestavy zapracuje Hancko a Lišák, tak by ta obrana už nemusela být tak zoufalá, momentálně ani jeden obránce nemá kvality, aby hrál za Spartu, pokud nepočítám Sáčka, který je tam spíš z nouze. Jinak , pokud se do zimy uzdraví Dočkal, tak to bude síla a Slávie se hodně zpotí, aby obhájila titul

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..