Sparta za deset let vystřídala 14 trenérů! Jak jsou na tom další české týmy?

Sparta mění trenéry jak na běžícím pásu. Ale rozhodně není sama. Český trend ve vyhazování koučů dodržuje i několik dalších týmů, které působí v nejvyšších soutěžích.

To, že Sparta tomuto žebříčku vévodí, rozhodně není překvapením. Na její lavičce se vystřídali Chovanec, Hřebík, Hašek, Lavička, Ščasný, Holoubek, Požár, Rada, Stramaccioni, Hapal, opět Ščasný, Horňák, Jílek a nově příchozí Kotal.

V patách je Spartě ostravský Baník. Tým vedený koučem Kozlem za 10 let vyzkoušel 11 koučů. Zde to ale bylo i balancováním na hraně první a druhé ligy. Výměnami koučů je známá i Jihlava. Stále ještě druholigový tým trénovalo 10 koučů.

Stejně jako pražskou Slavii. Ta se potýkala s výraznou krizí, kdy se vydala i zahraniční cestou. V poslední době ale zažívá úspěchy, a tak není důvod na další změny.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Pořád je to tak, jak už jsem psal. Falešný pocit sparťanské nadřazenosti nad ostatními vyžaduje okamžité úspěchy. Když se úspěch nedostaví nejpozději ihned, letí trenér. Ovšem banda přeplacených, potetovaných a nagelovaných neumětelů zůstává! Co s tím asi má chudák trenér dělat? Ale na druhou stranu, dostat za vyhazov sedmimístnou částku, holt za těch pár měsíců stojí!

  2. Teď jsem se na to kouknul. Jílek trénoval Spartu necelých devět měsíců. Podle neověřených zpráv, má podle smlouvy za vyhazov dostat 30 mega. Pokud je to pravda a ve Spartě berou trenéři takovouhle vatu, tak příštím trenérem Sparty je Babiš! (:-) A to teprve bude mazec!

  3. Sparta málokdy dokáže adekvátně a pružně reagovat na vývoj situace, ať už je to na hřišti, na lavičce, v kabině i v zákulisí kanceláří, ve vztahu k médiím, veřejnosti, agentům, fotbalové generalitě, k ostatním klubům. Pak se hromadí problémy a tohle jsou ty konce… Úspěch je zaručen jen trpělivou mravenčí prací a nikoliv spaním na vavřínech někdejší slávy!!!

  4. Až na to, že píšete, že nepočítáte dočasné trenéry (asistenti), tak u Plzně máte chybné číslo, a zároveň počítáte i Vrbu dvakrát. Ve skutečnosti Plzeň měla jen 6 trenérů za 10 let (PS: A to Karel Krejčí skončil na vlastní žádost.)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.