Reklama

Sparta vylepšila svoje tréninkové centrum na Strahově. Přišlo ji na 100 miliónů korun!

Pražská Sparta vstupuje do nové sezóny s rekonstruovaným tréninkovým centrem. Velký projekt má pomoct hráčům hlavně v regeneraci a komfortu. Od nové sezóny budou hráči A-týmu trénovat už pouze zde.

Středisko doposud využívala zejména mládež, ale vedení Sparty se rozhodlo, že zde poskytne zázemí i prvnímu týmu. Chce tak, aby všechny její týmy trénovaly na stejném místě.

„Rekonstrukce a současně dostavba tréninkového centra na Strahově pro nás představovala klíčový projekt posledního období. Ve výsledku se jedná o významné vylepšení klubové infrastruktury, A-tým má nyní vytvořené podmínky, které jsou srovnatelné s vysokými evropskými standardy. Rekonstrukci jsme věnovali hodně energie a času, z našeho pohledu je to velký krok dopředu,“ pochvaloval si investici ve výši bezmála 100 milionů korun generální ředitel Sparty František Čupr.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na tomto projektu podíleli: nejen lidem z klubu, ale zároveň i architektům a stavařům,“ dodal šéf Sparty

O výhodách přesunu na Strahov se rozmluvil na předsezónní tiskové konferenci také sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický: „Tím, že jsme všichni v jedné budově, tak pro mladší hráče, kteří každý den uvidí hráče A-týmu, to znamená obrovskou motivaci se dostat do toho třetího patra.“

Nově dostavené třetí patro nabídne hráčům šatny, posilovnu, relaxační místnost s kuchyňkou nebo wellness centrum. Zde najdete i velmi moderní zázemí pro regeneraci jako například kryokomoru nebo Kneippovy lázně (funguje na principu ohřívání a ochlazování noh studenou a teplou vodou). Kromě zázemí pro hráče zde naleznete i kanceláře pro realizační tým a zasedací místnost. Ve středové části bylo dostavěno lobby a video místnost pro týmové porady.

Z Letné se tímto krokem stává už pouze zápasový stadion. Kvůli neshodám s Prahou 7 okolo pozemků by se na Strahov však mohl v budoucnu přesunout i samotný stadion.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Proč děláte z fanoušku blbce ?! To neni kvuli neshodám s Ph7 ale kvuli tomu že pro Křetinského jsou to nezkutečně lukrativní pozemky což již dokázal zabavením treninkového hřiště u stadionu na Letné a stavbou obludária ( hotel-kanceláře) !! Dalši na 99% jistá věc je ta že do roku 2030 má být na Strahově vybudován zcela nový Národní stadion ve spolupráci se Spartou která by na tom to stadionu měla hrát své zápasy ( také z toho duvodu byl na Strahovském centru vybudováno a včera otevřeno to špičkové zázemí které ale ty líné pomalé dřeváky stejně herně nezlepší ! Za to co předvádí by jim mělo stačit zázemí jako měli poslední praví Sparťané a fotbalisté Kouba Siegl Nedvěd Novotný atd.) !!

    • Je to kvůli neshodám s Prahou 7, která nechce Spartě prodat pozemky na Letenské pláni. Aby Sparta měla kde hrát, tak se stadion nebude stavět na stejném místě. Z fanoušků určitě blbce nedělám.

      • Ale dobře víte že Křetinský měl záměr přestěhovat Spartu mimo letnou kvuli pozemkum na kterých stojí současný stadion již dávno ! Již 3 roky se ví že vše tlačí k tomu aby se na Strahově vybudoval Národní stadion s pomocí Fačru ( k čemuž měl výrazně pomoci K.Poborský kdyby byl zvolen přefsedou) na kterém by hrála Sparta a zároveň měla po ruce megalomanské treninkové centrum s komplet zázemím na špičkové urovni ( což se stalo byť ani to k titulu Spartu neposune dokud bude mít v kádru Dočkala a dalších 6 kopáču místo kterých Sparta potřebuje o parník lepší rychlejší běhavější soubojovější fotbalisty) ! Jinak asi na Praze 7 nemá páky jistá Nagyová- Nečasová která svého času dopomohla ke koupi několika lukrativním pozemkum na Ph7 právě pro D.Křetinského 😉

  2. Zase se omlouvám za svůj komentář.Nerozumim tomu a melu kraviny,jak to starý teplejšové dělají!Omlouvám se.

  3. Má nejlepší tréninkové centrum ve střední Evropě a trenér není schopný naučit obránce bránit. K čemu máte to tréninkový centrum? 43 gólů v minulé sezone Sparta dostala

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené