Sparta v přípravě porazila Aalborg

Pražská Sparta na španělském soustředění vyzvala k přátelskému utkání dánský Aalborg. Ten sice vstřelil první branku, ale Sparťané zásluhou branek Šurala a Zahustela otočili vývoj utkání a došli si pro vítězství.

Jako první se do brankové příležitosti dostali hráči Aalborgu, jenže Šafranko nedokázal přízemní centr uklidit mezi tři tyče. Ve 12. minutě se po hezké individuální akci na vápně uvolnil Thellufsen, ale jeho technickou střelu dokázal Bičík parádním zákrokem zneškodnit.

O šest minut později se do první vážnější šance dostala také Sparta. Josef Šural si naběhl na centr z levé strany, ale jeho hlavičku dokázal Lansing reflexivním zákrokem vytáhnout na roh.

Ve druhé části prvního poločasu byl sice lepší Aalborg, ale už se nedokázal dostat do žádné šance, která by stála za zmínku. Po prvním poločase byl tak stav stále nerozhodný – 0:0.

Ihned po změně stran se v bráně Sparty doslova blýskl Vorel svým fantastickým zákrokem, když zneškodnil tvrdou střelu z bezprostřední blízkosti. I přesto ale musel o minutu později sparťanský brankář vytahovat míč ze sítě. Filip Lesniak se totiž dostal na hranici šestnáctky k odraženému míči a z voleje ho parádní přízemní střelou napálil ke vzdálenější pravé tyči – 0:1.

Hned o čtyři minuty později mohlo být vyrovnáno. Lansing v bráně zachyboval, když se snažil udělat kličku napadajícímu útočníkovi, ale míč mu od nohy odskočil. Následná střela Sparty však do brány nedoputovala, neboť za Lansinga na poslední chvíli zaskočil vracející se obránce.

Sparta však svou aktivitu korunovala v 58. minutě. Josef Šural se šikovně položil do centru Zahustela a propálil míč za záda hostujícího brankáře – 1:1. O další čtyři minuty později měl Aalborg výhodu přímého kopu, ale následnou střelu dokázal Vorel výborným zákrokem vyrazit.

Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, tak vzal osud zápasu na sebe Ondřej Zahustel. Ten využil výborného pasu za obranu od Satanciua a šikovně přeloboval Lansinga – 2:1. Takhle zápas i skončil. Sparta si v přípravě připisuje povzbuzující výhru nad Aalborgem v poměru 2:1.