Spojte se s námi

Fortuna liga

Sparta už dávno není železná. Kde je problém a jakou cestou by se mělo vedení spolu s Rosickým vydat?

Zveřejněno

dne

Fotbalová Sparta Praha v letošní sezóně obsadí třetí místo, které jednoznačně zůstává za očekáváním vedení, fanoušků, ale i samotných hráčů. Co udělat do příští sezóny, aby Sparta konečně bojovala o tu nejvyšší příčku a Liga mistrů se znovu vrátila na Letnou?

Zdroj: sparta.cz

Titul na Letné byl před pěti lety. V sezóně 2013/14 Sparta ovládla ligu s třinácti bodovým náskokem. Následující ročník skončila druhá a na první Plzeň ztratila pět bodů. Sezóna 2016/17 byla opět pro Spartu stříbrná, tentokrát už na Viktorii ztratila sedm bodů.

Krize Sparty se začala enormně projevovat další sezónu, ve které skončila třetí se ztrátou dvanácti bodů na Slavii. Loňský ročník byl však ještě horší – až pátá příčka. Dokonce i Olomouc, která se po dvou letech vrátila do nejvyšší soutěže, byla lepší. No a konečně letošní sezóna.

Když se na to tak díváme, tak je evidentní, že letenský celek na první místo nemá. Nemůžeme očekávat, že se z páté pozice dostane během jednoho roku na první. Ale tady se jedná o Spartu, o tým, který má nejvyšší rozpočet v lize a má v kádru hráče, kteří pobírají platy, za které by se nestyděli ani fotbalisté v lepších evropských ligách.

Jak ale postupovat, aby se Sparta dostala zpět na vrchol? Mnozí by řekli, že se musí tato sezóna hodit za hlavu. To si ovšem nemyslím. Vedení se naopak musí na ještě probíhající ročník zpětně podívat, vytyčit chyby a vyzdvihnout i pozitivní stánky.

Nejprve je potřeba sehnat trenéra. Musí se jednat o kouče se zkušenostmi s českou ligou, jelikož je velmi specifická a kdejaký Ital by se zde nechytil. Trenér musí mít jasnou vizi. Musí si stát za svojí prací a vést tým tak, aby se Sparta z dlouhodobého hlediska zvedla. Co to znamená?

Především přeměnu kádru. Tím však nemyslím zbrklé nakupování hráčů všemožných národností, ale fotbalistů, kteří budou dlouhodobě sledováni a jasně budou zapadat do trenérské koncepce.

S tím také souvisí redukce týmu. Nechci konkrétně jmenovat hráče, kteří na Spartu nemají, ale podle výkonů v zápasech letošní sezóny se jich hned několik najde. Především bych se zaměřil na obranu. Ta letos opravdu hořela a hoří, což jsme mohli vidět v posledním zápase s Plzní.

Zdroj: sparta.cz

Dále bych pracoval s hráči, které již Sparta nakoupila. Nemyslím si, že by byli tak špatní. Spíš mám pocit, že nehráli “naplno”, nepoložili za Spartu duši. Toto změnit není jednoduché, ale když to dříve šlo, tak proč ne teď?

Když to řeknu zjednodušeně, tak chybí osobnost. Chybí pořádný sparťan. Chybí někdo, kdo dokáže spoluhráče motivovat a nakopnout je k lepším výkonům. Z minulosti mě napadá například Tomáš Řepka. Ano, dnes je na něj pohlíženo trochu jinak, ale když ještě hrával, tak by pro Spartu snad položil i život. Nebo alespoň tak působil, protože hrál vždy na 100 %.

Takového hráče nejde jen tak sehnat, ale lze zapracovat alespoň na sparťanské kostře týmu. Dávat příležitost mladým odchovancům, kteří bojují o místo v kádru, nevypustí souboj a hrají FOTBAL.

Takovým příkladem může být Adam Hložek, jenž jako šestnáctiletý hraje lépe, než kdejaký milionový hráč. A když mu jeden zápas nevyjde, tak se nic neděje, neboť se stále bude snažit a přitom nebude pobírat miliony měsíčně.

To stejné platí i pro dvaadvacetiletého Michala Sáčka, dvacetiletého Dominika Plechatého či devatenáctiletého Václava Drchala. Takových hráčů se ale ve Spartě najde rozhodně více. Neříkám, aby hráli úplně každý zápas, ale aby měli stejnou šanci se porvat o místo v sestavě jako borci s Mercedesem.

Situace Sparty není jednoduchá. Vždy se od ní čekají výhry a nic jiného neexistuje. Když teď ale prochází krizí, tak je potřeba se z ní dostat a zabránit v budoucnu podobným sezónám, které nyní na Letné prožívají.

Ať už vedení udělá jakýkoli krok během přestupového období, a tím opravdu nemyslím jen nakupování hráčů, tak si myslím, že od ní v příští sezóně můžeme čekat lepší výsledky a především výkony.

Snadno se mi u klávesnice radí, ale i se selským rozumem občas může člověk zvítězit nad naprogramovaným systémem. Co si o situaci myslíte vy a jak vidíte příští ročník? Své dojmy zanechte v komentáři.

Reklama
21 komentářů

21 Comments

 1. Stana

  16.5.2019 na 17:53

  To musí Rosický vědět sám. Pokud ne tak je tam na ho.no.

  • Petas

   16.5.2019 na 20:10

   Hlavně by měl majitel Sparty pan Křetínský hodit za hlavu svoji uraženou ješitnost, vyříkat si s Ivanem Haškem svoje názory jako chlapi. Sparta opravdu asi potřebuje na lavičce člověka se sparťanskou minulostí, který má za sebou výsledky, zná prostředí a berou ho fanoušci i hráči.

   • Kocour 61

    17.5.2019 na 9:22

    Sorry, ale žádnej Ivan Hašek! Ani náhodou.Jako fotbalista velký respekt a patřil k mým oblíbencům. Ale 10 let trénuje max u šejka a pamatuji že při jeho prvním trenérském angažmá to žádná hitparáda taky nebyla. Fotbal se v posledních letech hodně vyvíjel a já pochybuji, že tam kde se pohyboval, to Ivan zachytil. A s nějakým sparťanským sedíčkem apod. už bohužel nevystačíme. A všichni Ti bývalí hráči co jen přilévají do ohně to prostě nevytrhnout.Třeba to, jak to poskládal Michal Horňák na Plzeň bylo harakiri. Díky už nechci.

   • petr

    17.5.2019 na 10:02

    ani ivan hašek není zachráncem sparty… jeho to táhne do asie a když dostane zajímavou finanční nabídku zdrhne tam znovu. chce to někoho s drilem zemana a kvalitou třeba co býval sunderman… a hlavně to nechce hrát připosr…. pořád na jednoho útočníka… sparty se má každý soupeř bát a né stavět sestavu na nedostání gola…

 2. Joe

  16.5.2019 na 21:10

  Současná sparta na mne působí dojmem, že sice všichni uvnitř táhnou za jedno lano ale každý za ten svůj provaz ze kterého je spleteno a jiným směrem. Už pěkných pár let sparta není železná. Ze sportovního hlediska by pro p. Křetínského mohlo být zajímavé spartu prodat a koupit Jablonec. Otázka je, kdo by takovouhle spartu koupil…… Jakže dlouho už si to ve spartě sedá? 2- 3 roky? Možná jsem to s tím obdobím trochu přehnal ale ve spartě se tak rychle točí trenéři, že mi to tak příjde.

 3. Jirka

  17.5.2019 na 7:53

  Ze Sparty se stal jen byznys a do byznysu srdcaři nepatří. Proto je tam, kde je a ještě nějaký čas bude.Peníze nejsou všechno. Jsou chudší státy a fotbalové kluby na jihu a východě a když tam přijede Sparta na předkolo UEFA, tak dostane naložíno. Dokud to tady mafiáni nepochopí, tak za pár let můžeme hrát tak nějaký pohár o kýbl hrušek na vesnici.

 4. Mery

  17.5.2019 na 8:27

  Hlavně tam musí nový trenér dostat prostor vytvořit si vlastní tým a ne aby byl po půlroce zase odejit. Těžko si tým může sednout když každý trenér upřednostňuje trochu jiný styl a hřáče a na Spartě jsme těch trenérů za poslední 3 roky mělo poměrně dost…

  • Petas

   17.5.2019 na 9:57

   No jo, to je ale celý problém současné Sparty, resp. jejího vedení – NETRPĚLIVOST – nenechají mančaft pořádně sehrát Párkrát se nezadaří a už jsou tu výměny trenerů.
   Jak se proboha může tým sehrát za pár týdnů? Teď tam konečně dávají mladé kluky,to je v pořádku. Ale už se zase ozývají hlasy – ten a ten na ligu nestačí, kazí, nestíhá… Panebože vždyť je jim 16 až 19 let, kde se asi tak mají otrkat, když ne teď, když už je sezóna stejne v riti…

   • Míra

    17.5.2019 na 12:44

    To byl ve Spartě problém vždy, jak ve fotbale tak v hokeji. Okamžitě výsledky (my jsme přece Sparta) a když nejsou, hned se vyhazuje trenér, mění vedení a zase se okamžitě chtějí výsledky! A tak pořád dokola.

 5. Kocour 61

  17.5.2019 na 9:51

  A jestli někdo říká, že Sáček apod musí hrát, tak souhlas, ale………musí si to zasloužit! jEN V POSLEDNÍ DOBĚ JSEM VIDĚL 4-5 ZÁPASŮ, KTERÉ sÁČEK ANI fRÝDEK ZROVNA NEODJEZDILI. Když si k tomu přidáš Zahustela, který má sotva na divizi a průměrné stopery, jsme tam kde jsme. Každý tu kopne do Kangy, Horňák se po něm vozí a staví to na Frýdkovi se Zahustelem – VZPAMATUJTE SE -tihle hráči rychlou rozehrávku a moderní posunování hrát nebudou, protože na to nemají. Frýdek je pomalý na vše potřebuje 3 doteky, mezitím se soupeř zatáhne, on posune balon dopředu nebo dozadu a kouká – žádný pohyb, žádné posuny v prostoru abych ho otevřel a když náhodou centruje, letí to na tribunu.Ale všichni Ti bývalí ho vychvalují, jaký je to srdcař a na takových že je třeba stavět. Jen boří, přidaná hodnota je nula. Zpět k Sáčkovi – bude dobrý, ale musí zjednodušit hru, vodí to moc, předržuje míče a tím to zpomaluje. Fajn že si dovolí, ale musí pochopit v jakém prostoru a nepřehánět to. A v každém zápase od nich vidím nezodpovědnost směrem dozadu. Nerozehrají, narušují tím plynulost hry a to je pak i důvod proč se Kanga stahuje pro míče – protože by se jich nedočkal. Vyřešme tyto posty a hned bude lépe. Kanga je týmový hráč a jakmile má k sobě chytrého fotbalistu s kterým si vyhoví, hraje skvěle a týmově – viz spolupráce Dočkym – to byla jízda . A teď po měsíci bez Kangy a Dočkala jsme v Plzni byli trapní. Dát Hložka na hrot byl rovněž nesmysl a Plechatý do tohoto zápasu taky nepatřil. A upřímně? V zimní přípravě byli dva mladí stopeři – Plechatý a Červak. K áčku vzali Plechatého, který je dobrý, ale mě se v zimě daleko více líbil Červak. Toho poslali hostovat do Vlašimi. Proč? Je holt původem cizinec a zřejmě nebyl tlak aby zůstal.Teď po půlroce vidí že to byla chyba a shání hostování pro Plechatého. A takhle bych mohl dlouho pokračovat. ZBAVTE SPARTU TĚCHTO RŮZNÝCH ZÁKULISNÍCH TLAKŮ A VLIVŮ A TR10 AŤ ROZHODUJE POUZE NA ZÁKLADĚ KVALITY. Začít může tím, že poděkuje Frýdkovi se Zahustelem a najde pro ně uplatnění jinde.Ale všichni tihle musí odejít – ne že tam zustávají v různých pozicích a narušují klima – je třeba VEN, mimo Spartu. Děkujeme, ale odejděte. A úspěšný tým bude v dnešní době jen když je to mix nejlepších čechů, velmi dobrých cizinců doplňovaný mladými. Bohužel MY to děláme od zdi ke zdi. V zimě se mluvilo o Holešovi – rychlý moderní bek a teď půjde do Slávie. Mluvilo se o kanonýrovi Šporarovi ze Slovanu Bratislava, který sází góly jeden za druhým a to i v EL. Nic se neděje a teď už ho loví slátanci. Na co čekáme? Na nového trenéra? Tak ale rychle sem s ním! A žádný bývalý hráč Sparty – Jílka a nebo teď řeknu co bych dříve nikdy nevyslovil, klidně i toho Vrbu – moc ho nemusím, ale řemeslu rozumí sakra dobře a vždy dokáže něco vymyslet. Takže VSTÁVAT !

 6. Petr

  17.5.2019 na 9:52

  myslím, že problém sparty je na vícero frontách od vedení přes trenéry konče hráči. vedení mi přijde že jedná stylem kam vítr tam sparta hlavně za Kotalíka, ten tam vůbec neměl co dělat. trenéři se mění jak ponožky a tudíž není žádná dlouhodobá koncepce, která třeba vybírá vhodné doplnění kádru. trenéři kteří se střídali na lavičce neměli potřebnou kvalitu na spartu která se vyžaduje. neměl ji ani šťastný, býval lepší trenér, dnes už není tak tvrdý a neměl už co mužstvu dát. chce to vybrat nejprve kvalitního trenéra a nastolit s ním koncepci a řád. poté vybírat vhodné hráče. raději koupit 2 kvalitní za hodně, nežli 6 a čekat jestli se někdo ujme. tým se tvoří několik sezon pokud nejsou neomezené prostředky a ty nemá ani sparta. u nás jsou jen tři kvalitní trenéři ale jsou už rozebraní. jeden je u repre, jeden ve slávii a třetí v plzni i když je to arogantní člověk. Holoubka pustili ven a je pod smlouvou a rádoby trenéři kteří připadají v úvahu je cesta do pekel. oba haškové tam nemají co dělat, ivan odešel za prachama i když měl smlouvu a není tvrdý trenér, druhý hašek nemá kvalitu kterou sparta potřebuje, už to jednou ukázal, když přebíral mužstvo po chovancovi z prvního místa a skončil druhý…. osobně nevím koho bych dal jako trenéra ale u nás ho rozhodně nevidím. sám sem zvědav koho seženou. doufám ale že druhej strama…. to už nebude, to byl hrozný úlet. jak mohli angažovat člověka který nikde neměl výsledky a navíc to všude posr….. stačí se podívat na panathinaikos, tam to dávaj dohromady po něm ještě teď.. koupit 12 hráčů, utratit 3/4 miliardy může jen blázen bez koncepce… kdyby vedl křetínský takto svoje firmy, rozhodně by z něj nebyl dnes miliardář, takže trochu rozumu do toho od vedení až po fotbalisty, kteří jsou královsky placeni za to co předvádí místo toho aby jezdili po prdeli na tom hřišti jeden za druhého….

 7. Robert

  17.5.2019 na 12:18

  Problém Sparty je ryze manažerský.

  • Jarda

   17.5.2019 na 16:10

   S Rosickým kteréj půlku fotbalového života promarodil to nevyhrajou nikdy to stejný plstí na uflusanýho Dočkala jenom vyhozený peníze

   • Kocour 61

    17.5.2019 na 16:44

    Jardo,
    z textu tvého příspěvku se dá pochopit,že Ti nejde o problém který článek popisuje a evidentně nemáš nic přínosného, co bys řekl. Tak jsi si tu jen odplivnul. OK, už sem nechoď a buď rád Ty hrdino za klávesnicí že jsi mi tohle neřekl někde na ulici do očí. Má přezdívka by se změnila z Kocour 61 na Kocour 62 a Ty by jsi asi tak na 3 měsíce potřeboval zásobu brček, abys se mohl najíst 🙂

 8. Petas

  17.5.2019 na 22:16

  Nejvíc mě štve, že pár jedinců, kteří mají miliardy (neřeším jak k nim přišli) si koupí fotbalový klub jako hračku. A potom svou absolutní neznalostí problematky a nekompeteními rozhodnutími znevažují více než 120 let mnoha generacemi budované dobré jméno Sparty (vždyť třeba ve třicátých letech patřila jak Sparta, tak i Slavia k absolutní evropské špičce).
  A kam až Spartu dovedli ti současní majitelé …? Ať si každý odpoví sám. A nejhorší je, že nikdo z okolí plného pochlebovačů a poklepávačů ramen jim neřekne, že to dělají blbě, protože se přece nepřipraví o zlaté koryto.
  Vašnosti, je mi z toho na zvracení…

 9. Rejnok

  18.5.2019 na 10:45

  Do obrany Jugas hravě tvrdě a celkem čistě skoro jako Gudas. Umí mluvit a dirigovat si obranu. Do útoku Kozák. Není to již žádný vyjukaný zajíc. Hraje tvrdě , umí dát i přijmout ránu a občas trefí i bránu. Možná by se hodil i Trávník, ale kopačka tlačí Spartu jinde.
  Možná by stála za úvahu roční smlouva pro Sivoka než se dá dohromady Dočkal.
  Sice perspektiva do budoucna žádná, ale přišel by zadarmo. Je to Sparťan, vůdčí schopnosti taky má a mladí se můžou něco přiučit. Do kabiny velká posila , na trávníku už asi moc ne. Proti Slovácku nebo Opavě ještě bude stačit. Na trenérskou lavičku nikoho vhodného moc nevidím. Možná Svědík, ale ten musí ještě dozrát jako Trpišovský v Liberci. Pak možná. Nechejme se překvapit co Rosa vykouzlí.

 10. Lomák

  18.5.2019 na 10:45

  Doku budou tak veke rozdíl v platech hráčů nebude tam nikdy tým který táhne za jeden provaz. Nemůže být tak skokovy rozdíl když herně nikdo nevyčnívá.Kdyz to bude hvězda ne place a ne jen na papíře budiž. Všichni co tvdi že jim to nevadí a že to chápou lžou.

 11. Jaroslav Kalous

  18.5.2019 na 11:21

  Křetínský angažuje Janu Nečasovou. Proč by ji jinak zahrnoval šperky za statisíce. Jen se nemohou s Rosou dohodnout na jaký post ji angažují.
  Zda na post masérky huli – huli, aby hráči nenastupovali s plnými pytlíky a nebyli pomalí, nebo na post šéfky korupčního oddělení! Obě profese totiž bravurně zvládá s noblesou.:-)))

 12. radovan

  18.5.2019 na 18:21

  tak at spartu rozpustej

 13. Labi

  19.5.2019 na 22:50

  Kocoure61, tvá reakce na sice nepříliš Šťastné vyjádření Jardy se mi zdá být trochu neadekvátní.
  Nikde není napsáno, že vynikající fotbalista, jakým Rosa nesporně byl,musí být skvělý trenér, nebo manažer. Téch příkladů je poměrně dost.Vy sparťané, se na něj po zpackaných sezonách upínáte, ale nikde není napsáno, že to musí vyjít!!
  Problém je, podle mě,na což částečně narážíš i ty, že Spartě chybí na řadě postů oproti Slavii,ale i Plzni kvalita, to je merito věci!!

  • Kocour 61

   20.5.2019 na 12:20

   Labi s tím se dá souhlasit, i když Jarda tam napadl také Dočkyho a je evidentní, že pouze provokuje.Tak co s takovými.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Kolik hráčů nechá trenér Trpišovský po Kluži v sobotu odpočívat? A co s naštvaným Traorém?

Zveřejněno

dne

Od

Slavia má v kádru kvalitních hráčů dost a hrát chtějí všichni. Ne všichni ale umí přijmout rozhodnutí trenéra, což ukázal také Ibrahim Traoré v Kluži, když byl vystřídán Alexem Králem. Hráč šel s nasupeným výrazem ze hřiště a jeho chování na lavičce vypovídalo za vše.

Zdroj: Slavia

Trenér Trpišovský by měl určitě tento incident v rámci klubu řešit. Ibrahim Traoré byl v Kluži vystřídán rozhodně oprávněně – prostě se mu už ve hře nedařilo. Přestože nyní čeká Slavii nelehký zápas Fortuna ligy, vršovické derby s Bohemians, důležitost a prestiž duelu musí jít stranou. Nejdůležitější zápas sezóny mají červenobílí na programu ve středu. Po venkovní výhře 1:0 s rumunskou Kluží navíc Slavia cítí velkou šanci na postup do milionářské soutěže.

Co nejvíce hráčů ze základní sestavy, kteří nastoupili v Kluži a trenér je hodlá nominovat i do odvetného zápasu, by mělo zůstat ve vršovickém derby mimo úvodní jedenáctku. Nejlépe by do zápasu neměli zasáhnout vůbec. Vždyť každý z vyvolených má na lavičce svého téměř plnohodnotného zástupce. Když se vrátíme k zápasu v Kluži, slávističtí sehráli výborný první poločas, ale druhý už byl mnohem horší. Právě toho může Kluž využít. Nesmíme zapomenout, že právě druhý poločas měla dost šancí, nastřelila břevno a neproměnila dokonce pokutový kop.

Stačí vzpomenout na nedávnou odvetu Rumunů v rámci třetího předkola Ligy mistrů v Glasgow, kdy slavný Celtic také druhý poločas výkonnostně i výsledkově jasně přehrála. Právě proto musí k tomuto zápasu sešívaní nastoupit odpočinutí a odhodlaní za každou cenu uhrát takový výsledek, který by jim zaručil účast v elitní soutěži. Všechnu odpovědnost nese ovšem nyní na svých bedrech trenér Trpišovský.

Už od začátku tým z Edenu věděl, že i kdyby nehrál Ligu mistrů, bude nastupovat v Evropské lize, což znamená hrát na podzim o šest zápasů více než ostatní kluby Fortuna ligy. Porce zápasů se kvalitně s malým počtem kvalitních fotbalistů odehrát nedá. Skutečně, když bude mít Slavia za sezónu pravidelně v akci osmnáct až dvacet hráčů, nebude to vůbec mnoho. Někteří slávisté budou mít přece i reprezentační povinnosti, které jim také uberou nějaké síly.

Nechat své klíčové hráče před středou odpočinout tak musí být základní vizí slávistického trenéra. A to i za cenu nepříznivého výsledku v utkání s Bohemians Praha. Případný neúspěch jde ve Fortuna lize napravit, ale pokus o Ligu mistrů je letos jen jeden. A už jen kvůli českému koeficientu je potřeba, aby byl loňský mistr připraven pro případný postup obětovat téměř vše.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Baník rozdrtil Slovácko. Fanoušci dvacet minut protestovali proti verdiktu Disciplinární komise

Zveřejněno

dne

Byla to jednoznačná záležitost. Fotbalisté Baníku Ostrava nedali v sedmém kole Fortuna ligy žádnou šanci hráčům Slovácka a na městském stadionu ve Vítkovicích vyhráli 3:0. Poprvé v sezoně nastoupil v sestavě domácích brankář Jan Laštůvka, který hned udržel čisté konto.

Fotbalisté Baníku se radují z gólu. Zdroj: fcb.cz

Úvod zápasu přinesl hodně nepřesností na obou stranách. Zajímavější, než samotný fotbal, byl tak tichý protest fanoušků Baníku, kteří takto protestovali proti verdiktu Disciplinární komise LFA. Ta ostravským příznivcům zakázala za jejich výtržnosti na Letné výjezd na další venkovní duel Baníku. Klub navíc vyfasoval pokutu 150 tisíc korun. Z kotle domácích se tak ozýval jen potlesk, a to jen v momentě, kdy se svěřencům Bohumila Páníka povedla nějaká akce.

V komorní atmosféře se diváci dočkali první střely na bránu až v 15. minutě. A hned z toho byla branka domácích. Na centr Tomáše Smoly si naběhl De Azevedo a vstřelil svůj druhý gól v sezoně. Ani trefa neprobudila domácí fanoušky, kteří jen zatleskali a trochu si vítězoslavně zařvali a pak zase ztichli.

Ne však na dlouho. Po pěti minutách začali fanoušci Baníku svůj tým opět povzbuzovat. Jejich protest tak trval necelých dvacet minut.

A domácí hráče zřejmě podpora fanoušků nakopla, protože už ve 23. minutě, opět po centru z pravé strany, rozvlnil podruhé síť za Trmalem Jiří Fleišman, který přetlačil Milana Petrželu. Asistenci si připsal Martin Fillo.

Slovácko působilo opařeným dojmem a za celý první poločas jen jednou vystřelilo na bránu a to ještě z velké vzdálenosti. Naopak aktivní Baník si dál tvořil šance, ale chybělo lepší zakončení. Nejblíže ke gólu měl Jirásek, který po půl hodině hry trefil tyč.

I druhý poločas pokračoval ve stejném tempu jako ten první a Baník byl opět aktivnějším týmem. V 50. minutě Nemanja Kuzmanovič hledal přízemním centrem ve vápně Smolu. Proti míči skočil gólman Trmal a smolně ho odrazil do nohy stopera Stanislava Hoffmanna, od kterého šel balon do brány.

Po hodině hry si největší šanci vytvořili i hráči Slovácka. Zajíc přihrál přibližně na penaltu Petrželovi. Zkušený záložník ale ani netrefil bránu. Pak opět zahrozil Baník. Na rohový kop De Azeveda si naskočil Smola a orazítkoval levou tyč.

Deset minut před koncem opět zahrozilo Slovácko. Navrátil ale svou šancí pohrdl a bránu Laštůvky přestřelil. Ve zbytku duelu se už žádná větší šance neurodila, a tak si Baník připsal čtvrté vítězství v letošní sezoně. V tabulce se vyhoupl na třetí místo právě před Slovácko, které kleslo na čtvrtou pozici.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Jak dlouho vydrží Pavel Vrba na lavičce Plzně?

Zveřejněno

dne

Viktoria Plzeň v čele s trenérem Pavlem Vrbou nezažívá úplně ideální období. Západočeši totiž nepostoupili ani do základní skupiny Evropské ligy a ve Fortuna lize nevyhráli ani jeden z posledních tří duelů. Pokud přijde zaváhání i v nedělním domácím zápase s Opavou, tak se čas Pavla Vrby na lavičce plzeňské Viktorky velmi rychle přiblíží ke svému konci.

Zdroj: fcviktoria.cz

Vrbovo první angažmá na lavičce Viktorie Plzeň začalo v roce 2008. První ligový titul slavil po necelých třech letech své práce. Následně se svými svěřenci postoupil i do základní skupiny Ligy mistrů, kde se střetl například s Manchesterem City či Bayernem Mnichov.

O dva roky později Pavel Vrba svůj čin na ligové scéně zopakoval a Viktorku Plzeň znovu dovedl do Ligy mistrů. Tentokráte do Štruncových sadů zavítala například španělská Barcelona.

Práce Pavla Vrby na lavičce Západočechů skončila v prosinci 2013, kdy pětapadesátiletý kouč přijal nabídku trénovat český národní tým. Angažmá u české reprezentace mu však příliš nevyšlo a po neúspěšném EURU 2016 přijal nabídku od ruského celku Anži Machačkala.

Někdejší trenér Žiliny či Baníku Ostrava však v Rusku skončil hned po šesti měsících. Jeho svěřenci se totiž po sedmnácti kolech nacházeli na jedenáctém místě se ziskem 21 bodů.

Zdroj: fcviktoria.cz

Ani s Plzní to po odchodu trenéra Pavla Vrby nevypadalo růžově. Sice západočeši získali další dva ligové tituly, ale v pohárové Evropě to bylo mnohem horší. Na lavičce Plzně neuspěl Dušan Uhrin ml., Miroslav Koubek, Karel Krejčí ani Roman Pivarník, a tak se před dvěma roky vrátil do Doosan Areny Pavel Vrba.

S příchodem Pavla Vrby přišly také další úspěchy. Hned ve své premiérové sezoně získal pětapadesátiletý kouč další ligový titul, díky kterému se do Plzně vrátila Liga mistrů. Ve skupině s Realem Madrid, AS Řím a CSKA Moskva skončil český zástupce na třetí pozici, čímž se dostal alespoň do vyřazovací části Evropské ligy.

V létě letošního roku ale přišla velká obměna kádru. Milana Petrželu, Marka Bakoše, Tomáše Poznara či Patrika Hrošovského nahradil Adam Hloušek, Ondřej Mihálik, Lukáš Kalvach, Christián Herc a Jakub Brabec.

Družina Pavla Vrby zvládla letní přípravu na výbornou, avšak se startem nového ročníku Fortuna ligy přišly také očekávané zaváhání. To vůbec první přišlo v tu nejnevhodnější chvíli, a to na půdě Olympiakosu Pireus, kde Viktoria Plzeň prohrála jednoznačně 0:4 a s Ligou mistrů se tak musela rozloučit.

Zdroj: fcviktoria.cz

Zápas na horké řecké půdě byl pro svěřence Pavla Vrby zatím nejzásadnějším momentem v právě probíhající sezoně. Od té doby totiž západočeši zažili chuť vítězství pouze jednou, a to když před vlastními fanoušky porazili v odvetě třetího předkola Evropské ligy belgické Antverpy, které ale díky vstřelené brance na hřišti soupeře postoupily.

Viktoria Plzeň se tak bude muset v letošní sezoně obejít bez evropských pohárů. Po šesti zápasech Fortuna ligy se navíc nachází až na čtvrté pozici se ziskem 11 bodů. Na vedoucí Slavii má manko již pěti bodů.

Dá se očekávat, že pokud Viktorka nezačne vítězit, mohla by na postu trenéra nastat změna. Letošní sezona je však teprve na začátku a rok bez pohárové Evropy nakonec může přijít vhod, jelikož se Plzeň může soustředit pouze na zápasy Fortuna ligy a MOL Cupu.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené