Spojte se s námi

Fortuna liga

Sparta už dávno není železná. Kde je problém a jakou cestou by se mělo vedení spolu s Rosickým vydat?

Zveřejněno

dne

Fotbalová Sparta Praha v letošní sezóně obsadí třetí místo, které jednoznačně zůstává za očekáváním vedení, fanoušků, ale i samotných hráčů. Co udělat do příští sezóny, aby Sparta konečně bojovala o tu nejvyšší příčku a Liga mistrů se znovu vrátila na Letnou?

Zdroj: sparta.cz

Titul na Letné byl před pěti lety. V sezóně 2013/14 Sparta ovládla ligu s třinácti bodovým náskokem. Následující ročník skončila druhá a na první Plzeň ztratila pět bodů. Sezóna 2016/17 byla opět pro Spartu stříbrná, tentokrát už na Viktorii ztratila sedm bodů.

Krize Sparty se začala enormně projevovat další sezónu, ve které skončila třetí se ztrátou dvanácti bodů na Slavii. Loňský ročník byl však ještě horší – až pátá příčka. Dokonce i Olomouc, která se po dvou letech vrátila do nejvyšší soutěže, byla lepší. No a konečně letošní sezóna.

Když se na to tak díváme, tak je evidentní, že letenský celek na první místo nemá. Nemůžeme očekávat, že se z páté pozice dostane během jednoho roku na první. Ale tady se jedná o Spartu, o tým, který má nejvyšší rozpočet v lize a má v kádru hráče, kteří pobírají platy, za které by se nestyděli ani fotbalisté v lepších evropských ligách.

Jak ale postupovat, aby se Sparta dostala zpět na vrchol? Mnozí by řekli, že se musí tato sezóna hodit za hlavu. To si ovšem nemyslím. Vedení se naopak musí na ještě probíhající ročník zpětně podívat, vytyčit chyby a vyzdvihnout i pozitivní stánky.

Nejprve je potřeba sehnat trenéra. Musí se jednat o kouče se zkušenostmi s českou ligou, jelikož je velmi specifická a kdejaký Ital by se zde nechytil. Trenér musí mít jasnou vizi. Musí si stát za svojí prací a vést tým tak, aby se Sparta z dlouhodobého hlediska zvedla. Co to znamená?

Především přeměnu kádru. Tím však nemyslím zbrklé nakupování hráčů všemožných národností, ale fotbalistů, kteří budou dlouhodobě sledováni a jasně budou zapadat do trenérské koncepce.

S tím také souvisí redukce týmu. Nechci konkrétně jmenovat hráče, kteří na Spartu nemají, ale podle výkonů v zápasech letošní sezóny se jich hned několik najde. Především bych se zaměřil na obranu. Ta letos opravdu hořela a hoří, což jsme mohli vidět v posledním zápase s Plzní.

Zdroj: sparta.cz

Dále bych pracoval s hráči, které již Sparta nakoupila. Nemyslím si, že by byli tak špatní. Spíš mám pocit, že nehráli “naplno”, nepoložili za Spartu duši. Toto změnit není jednoduché, ale když to dříve šlo, tak proč ne teď?

Když to řeknu zjednodušeně, tak chybí osobnost. Chybí pořádný sparťan. Chybí někdo, kdo dokáže spoluhráče motivovat a nakopnout je k lepším výkonům. Z minulosti mě napadá například Tomáš Řepka. Ano, dnes je na něj pohlíženo trochu jinak, ale když ještě hrával, tak by pro Spartu snad položil i život. Nebo alespoň tak působil, protože hrál vždy na 100 %.

Takového hráče nejde jen tak sehnat, ale lze zapracovat alespoň na sparťanské kostře týmu. Dávat příležitost mladým odchovancům, kteří bojují o místo v kádru, nevypustí souboj a hrají FOTBAL.

Takovým příkladem může být Adam Hložek, jenž jako šestnáctiletý hraje lépe, než kdejaký milionový hráč. A když mu jeden zápas nevyjde, tak se nic neděje, neboť se stále bude snažit a přitom nebude pobírat miliony měsíčně.

To stejné platí i pro dvaadvacetiletého Michala Sáčka, dvacetiletého Dominika Plechatého či devatenáctiletého Václava Drchala. Takových hráčů se ale ve Spartě najde rozhodně více. Neříkám, aby hráli úplně každý zápas, ale aby měli stejnou šanci se porvat o místo v sestavě jako borci s Mercedesem.

Situace Sparty není jednoduchá. Vždy se od ní čekají výhry a nic jiného neexistuje. Když teď ale prochází krizí, tak je potřeba se z ní dostat a zabránit v budoucnu podobným sezónám, které nyní na Letné prožívají.

Ať už vedení udělá jakýkoli krok během přestupového období, a tím opravdu nemyslím jen nakupování hráčů, tak si myslím, že od ní v příští sezóně můžeme čekat lepší výsledky a především výkony.

Snadno se mi u klávesnice radí, ale i se selským rozumem občas může člověk zvítězit nad naprogramovaným systémem. Co si o situaci myslíte vy a jak vidíte příští ročník? Své dojmy zanechte v komentáři.

Reklama
21 komentářů

21 Comments

 1. Stana

  16.5.2019 na 17:53

  To musí Rosický vědět sám. Pokud ne tak je tam na ho.no.

  • Petas

   16.5.2019 na 20:10

   Hlavně by měl majitel Sparty pan Křetínský hodit za hlavu svoji uraženou ješitnost, vyříkat si s Ivanem Haškem svoje názory jako chlapi. Sparta opravdu asi potřebuje na lavičce člověka se sparťanskou minulostí, který má za sebou výsledky, zná prostředí a berou ho fanoušci i hráči.

   • Kocour 61

    17.5.2019 na 9:22

    Sorry, ale žádnej Ivan Hašek! Ani náhodou.Jako fotbalista velký respekt a patřil k mým oblíbencům. Ale 10 let trénuje max u šejka a pamatuji že při jeho prvním trenérském angažmá to žádná hitparáda taky nebyla. Fotbal se v posledních letech hodně vyvíjel a já pochybuji, že tam kde se pohyboval, to Ivan zachytil. A s nějakým sparťanským sedíčkem apod. už bohužel nevystačíme. A všichni Ti bývalí hráči co jen přilévají do ohně to prostě nevytrhnout.Třeba to, jak to poskládal Michal Horňák na Plzeň bylo harakiri. Díky už nechci.

   • petr

    17.5.2019 na 10:02

    ani ivan hašek není zachráncem sparty… jeho to táhne do asie a když dostane zajímavou finanční nabídku zdrhne tam znovu. chce to někoho s drilem zemana a kvalitou třeba co býval sunderman… a hlavně to nechce hrát připosr…. pořád na jednoho útočníka… sparty se má každý soupeř bát a né stavět sestavu na nedostání gola…

 2. Joe

  16.5.2019 na 21:10

  Současná sparta na mne působí dojmem, že sice všichni uvnitř táhnou za jedno lano ale každý za ten svůj provaz ze kterého je spleteno a jiným směrem. Už pěkných pár let sparta není železná. Ze sportovního hlediska by pro p. Křetínského mohlo být zajímavé spartu prodat a koupit Jablonec. Otázka je, kdo by takovouhle spartu koupil…… Jakže dlouho už si to ve spartě sedá? 2- 3 roky? Možná jsem to s tím obdobím trochu přehnal ale ve spartě se tak rychle točí trenéři, že mi to tak příjde.

 3. Jirka

  17.5.2019 na 7:53

  Ze Sparty se stal jen byznys a do byznysu srdcaři nepatří. Proto je tam, kde je a ještě nějaký čas bude.Peníze nejsou všechno. Jsou chudší státy a fotbalové kluby na jihu a východě a když tam přijede Sparta na předkolo UEFA, tak dostane naložíno. Dokud to tady mafiáni nepochopí, tak za pár let můžeme hrát tak nějaký pohár o kýbl hrušek na vesnici.

 4. Mery

  17.5.2019 na 8:27

  Hlavně tam musí nový trenér dostat prostor vytvořit si vlastní tým a ne aby byl po půlroce zase odejit. Těžko si tým může sednout když každý trenér upřednostňuje trochu jiný styl a hřáče a na Spartě jsme těch trenérů za poslední 3 roky mělo poměrně dost…

  • Petas

   17.5.2019 na 9:57

   No jo, to je ale celý problém současné Sparty, resp. jejího vedení – NETRPĚLIVOST – nenechají mančaft pořádně sehrát Párkrát se nezadaří a už jsou tu výměny trenerů.
   Jak se proboha může tým sehrát za pár týdnů? Teď tam konečně dávají mladé kluky,to je v pořádku. Ale už se zase ozývají hlasy – ten a ten na ligu nestačí, kazí, nestíhá… Panebože vždyť je jim 16 až 19 let, kde se asi tak mají otrkat, když ne teď, když už je sezóna stejne v riti…

   • Míra

    17.5.2019 na 12:44

    To byl ve Spartě problém vždy, jak ve fotbale tak v hokeji. Okamžitě výsledky (my jsme přece Sparta) a když nejsou, hned se vyhazuje trenér, mění vedení a zase se okamžitě chtějí výsledky! A tak pořád dokola.

 5. Kocour 61

  17.5.2019 na 9:51

  A jestli někdo říká, že Sáček apod musí hrát, tak souhlas, ale………musí si to zasloužit! jEN V POSLEDNÍ DOBĚ JSEM VIDĚL 4-5 ZÁPASŮ, KTERÉ sÁČEK ANI fRÝDEK ZROVNA NEODJEZDILI. Když si k tomu přidáš Zahustela, který má sotva na divizi a průměrné stopery, jsme tam kde jsme. Každý tu kopne do Kangy, Horňák se po něm vozí a staví to na Frýdkovi se Zahustelem – VZPAMATUJTE SE -tihle hráči rychlou rozehrávku a moderní posunování hrát nebudou, protože na to nemají. Frýdek je pomalý na vše potřebuje 3 doteky, mezitím se soupeř zatáhne, on posune balon dopředu nebo dozadu a kouká – žádný pohyb, žádné posuny v prostoru abych ho otevřel a když náhodou centruje, letí to na tribunu.Ale všichni Ti bývalí ho vychvalují, jaký je to srdcař a na takových že je třeba stavět. Jen boří, přidaná hodnota je nula. Zpět k Sáčkovi – bude dobrý, ale musí zjednodušit hru, vodí to moc, předržuje míče a tím to zpomaluje. Fajn že si dovolí, ale musí pochopit v jakém prostoru a nepřehánět to. A v každém zápase od nich vidím nezodpovědnost směrem dozadu. Nerozehrají, narušují tím plynulost hry a to je pak i důvod proč se Kanga stahuje pro míče – protože by se jich nedočkal. Vyřešme tyto posty a hned bude lépe. Kanga je týmový hráč a jakmile má k sobě chytrého fotbalistu s kterým si vyhoví, hraje skvěle a týmově – viz spolupráce Dočkym – to byla jízda . A teď po měsíci bez Kangy a Dočkala jsme v Plzni byli trapní. Dát Hložka na hrot byl rovněž nesmysl a Plechatý do tohoto zápasu taky nepatřil. A upřímně? V zimní přípravě byli dva mladí stopeři – Plechatý a Červak. K áčku vzali Plechatého, který je dobrý, ale mě se v zimě daleko více líbil Červak. Toho poslali hostovat do Vlašimi. Proč? Je holt původem cizinec a zřejmě nebyl tlak aby zůstal.Teď po půlroce vidí že to byla chyba a shání hostování pro Plechatého. A takhle bych mohl dlouho pokračovat. ZBAVTE SPARTU TĚCHTO RŮZNÝCH ZÁKULISNÍCH TLAKŮ A VLIVŮ A TR10 AŤ ROZHODUJE POUZE NA ZÁKLADĚ KVALITY. Začít může tím, že poděkuje Frýdkovi se Zahustelem a najde pro ně uplatnění jinde.Ale všichni tihle musí odejít – ne že tam zustávají v různých pozicích a narušují klima – je třeba VEN, mimo Spartu. Děkujeme, ale odejděte. A úspěšný tým bude v dnešní době jen když je to mix nejlepších čechů, velmi dobrých cizinců doplňovaný mladými. Bohužel MY to děláme od zdi ke zdi. V zimě se mluvilo o Holešovi – rychlý moderní bek a teď půjde do Slávie. Mluvilo se o kanonýrovi Šporarovi ze Slovanu Bratislava, který sází góly jeden za druhým a to i v EL. Nic se neděje a teď už ho loví slátanci. Na co čekáme? Na nového trenéra? Tak ale rychle sem s ním! A žádný bývalý hráč Sparty – Jílka a nebo teď řeknu co bych dříve nikdy nevyslovil, klidně i toho Vrbu – moc ho nemusím, ale řemeslu rozumí sakra dobře a vždy dokáže něco vymyslet. Takže VSTÁVAT !

 6. Petr

  17.5.2019 na 9:52

  myslím, že problém sparty je na vícero frontách od vedení přes trenéry konče hráči. vedení mi přijde že jedná stylem kam vítr tam sparta hlavně za Kotalíka, ten tam vůbec neměl co dělat. trenéři se mění jak ponožky a tudíž není žádná dlouhodobá koncepce, která třeba vybírá vhodné doplnění kádru. trenéři kteří se střídali na lavičce neměli potřebnou kvalitu na spartu která se vyžaduje. neměl ji ani šťastný, býval lepší trenér, dnes už není tak tvrdý a neměl už co mužstvu dát. chce to vybrat nejprve kvalitního trenéra a nastolit s ním koncepci a řád. poté vybírat vhodné hráče. raději koupit 2 kvalitní za hodně, nežli 6 a čekat jestli se někdo ujme. tým se tvoří několik sezon pokud nejsou neomezené prostředky a ty nemá ani sparta. u nás jsou jen tři kvalitní trenéři ale jsou už rozebraní. jeden je u repre, jeden ve slávii a třetí v plzni i když je to arogantní člověk. Holoubka pustili ven a je pod smlouvou a rádoby trenéři kteří připadají v úvahu je cesta do pekel. oba haškové tam nemají co dělat, ivan odešel za prachama i když měl smlouvu a není tvrdý trenér, druhý hašek nemá kvalitu kterou sparta potřebuje, už to jednou ukázal, když přebíral mužstvo po chovancovi z prvního místa a skončil druhý…. osobně nevím koho bych dal jako trenéra ale u nás ho rozhodně nevidím. sám sem zvědav koho seženou. doufám ale že druhej strama…. to už nebude, to byl hrozný úlet. jak mohli angažovat člověka který nikde neměl výsledky a navíc to všude posr….. stačí se podívat na panathinaikos, tam to dávaj dohromady po něm ještě teď.. koupit 12 hráčů, utratit 3/4 miliardy může jen blázen bez koncepce… kdyby vedl křetínský takto svoje firmy, rozhodně by z něj nebyl dnes miliardář, takže trochu rozumu do toho od vedení až po fotbalisty, kteří jsou královsky placeni za to co předvádí místo toho aby jezdili po prdeli na tom hřišti jeden za druhého….

 7. Robert

  17.5.2019 na 12:18

  Problém Sparty je ryze manažerský.

  • Jarda

   17.5.2019 na 16:10

   S Rosickým kteréj půlku fotbalového života promarodil to nevyhrajou nikdy to stejný plstí na uflusanýho Dočkala jenom vyhozený peníze

   • Kocour 61

    17.5.2019 na 16:44

    Jardo,
    z textu tvého příspěvku se dá pochopit,že Ti nejde o problém který článek popisuje a evidentně nemáš nic přínosného, co bys řekl. Tak jsi si tu jen odplivnul. OK, už sem nechoď a buď rád Ty hrdino za klávesnicí že jsi mi tohle neřekl někde na ulici do očí. Má přezdívka by se změnila z Kocour 61 na Kocour 62 a Ty by jsi asi tak na 3 měsíce potřeboval zásobu brček, abys se mohl najíst 🙂

 8. Petas

  17.5.2019 na 22:16

  Nejvíc mě štve, že pár jedinců, kteří mají miliardy (neřeším jak k nim přišli) si koupí fotbalový klub jako hračku. A potom svou absolutní neznalostí problematky a nekompeteními rozhodnutími znevažují více než 120 let mnoha generacemi budované dobré jméno Sparty (vždyť třeba ve třicátých letech patřila jak Sparta, tak i Slavia k absolutní evropské špičce).
  A kam až Spartu dovedli ti současní majitelé …? Ať si každý odpoví sám. A nejhorší je, že nikdo z okolí plného pochlebovačů a poklepávačů ramen jim neřekne, že to dělají blbě, protože se přece nepřipraví o zlaté koryto.
  Vašnosti, je mi z toho na zvracení…

 9. Rejnok

  18.5.2019 na 10:45

  Do obrany Jugas hravě tvrdě a celkem čistě skoro jako Gudas. Umí mluvit a dirigovat si obranu. Do útoku Kozák. Není to již žádný vyjukaný zajíc. Hraje tvrdě , umí dát i přijmout ránu a občas trefí i bránu. Možná by se hodil i Trávník, ale kopačka tlačí Spartu jinde.
  Možná by stála za úvahu roční smlouva pro Sivoka než se dá dohromady Dočkal.
  Sice perspektiva do budoucna žádná, ale přišel by zadarmo. Je to Sparťan, vůdčí schopnosti taky má a mladí se můžou něco přiučit. Do kabiny velká posila , na trávníku už asi moc ne. Proti Slovácku nebo Opavě ještě bude stačit. Na trenérskou lavičku nikoho vhodného moc nevidím. Možná Svědík, ale ten musí ještě dozrát jako Trpišovský v Liberci. Pak možná. Nechejme se překvapit co Rosa vykouzlí.

 10. Lomák

  18.5.2019 na 10:45

  Doku budou tak veke rozdíl v platech hráčů nebude tam nikdy tým který táhne za jeden provaz. Nemůže být tak skokovy rozdíl když herně nikdo nevyčnívá.Kdyz to bude hvězda ne place a ne jen na papíře budiž. Všichni co tvdi že jim to nevadí a že to chápou lžou.

 11. Jaroslav Kalous

  18.5.2019 na 11:21

  Křetínský angažuje Janu Nečasovou. Proč by ji jinak zahrnoval šperky za statisíce. Jen se nemohou s Rosou dohodnout na jaký post ji angažují.
  Zda na post masérky huli – huli, aby hráči nenastupovali s plnými pytlíky a nebyli pomalí, nebo na post šéfky korupčního oddělení! Obě profese totiž bravurně zvládá s noblesou.:-)))

 12. radovan

  18.5.2019 na 18:21

  tak at spartu rozpustej

 13. Labi

  19.5.2019 na 22:50

  Kocoure61, tvá reakce na sice nepříliš Šťastné vyjádření Jardy se mi zdá být trochu neadekvátní.
  Nikde není napsáno, že vynikající fotbalista, jakým Rosa nesporně byl,musí být skvělý trenér, nebo manažer. Téch příkladů je poměrně dost.Vy sparťané, se na něj po zpackaných sezonách upínáte, ale nikde není napsáno, že to musí vyjít!!
  Problém je, podle mě,na což částečně narážíš i ty, že Spartě chybí na řadě postů oproti Slavii,ale i Plzni kvalita, to je merito věci!!

  • Kocour 61

   20.5.2019 na 12:20

   Labi s tím se dá souhlasit, i když Jarda tam napadl také Dočkyho a je evidentní, že pouze provokuje.Tak co s takovými.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Václav Jílek a Guélor Kanga – půjde toto spojení dohromady, nebo tento záložník Spartu opustí?

Zveřejněno

dne

Od

Příprava fotbalové Sparty Praha začíná už v pondělí a nový trenér Sparty musí vyřešit na začátku přípravy jeden velký problém. Guélora Kangu. Hráče, který ze za svého pobytu ve Spartě stal „enfant terrible“ české ligy.

Zdroj: www.denik.cz

Václav Jílek při otázce na další setrvání tohoto gabonského záložníka odpověděl, že je to velmi kontroverzní hráč a že se v otázce jeho setrvání ještě nerozhodl. Po angažování jabloneckého špílmachra Michala Trávníka a při uzdravení Bořka Dočkala, který má být zdravý na podzim, to vypadá, že by hra mohla fungovat i bez gabonského záložníka.

Na druhou stranu nikdo neví, za jak dlouho se po tak dlouhém zranění Bořek Dočkal dostane do formy a i přes podzimní formu se Michal Trávník po svém zranění už do fazóny znovu nedostal a na jaře podával průměrné výkony.

Kanga je nezkrotný živel, ať už v kladném nebo záporném slova smyslu. Jednou je to v zápase vynikající hráč, který rozhoduje utkání a vypadá to, že je pro tým nepostradatelný. V dalším zápase je ovšem nedisciplinovaný, sbírá žluté a někdy i červené karty jako na běžícím páse, a tím pádem mužstvo zase oslabuje.

Trenér Václav Jílek se musí rozhodnou ihned na začátku přípravy, protože buď s Kangou bude počítat, nebo ho v dobrém nechá odejít. Nebude to jistě jednoduché rozhodnutí, neboť když nechá nový trenér jednu z letenských ikon odejít a týmu z Letné se bude dařit, tak si na tohoto záložníka nikdo za nějaký čas ani nevzpomene. Ovšem, když se Spartě dařit nebude, tak bude mít někdejší kouč Sigmy Olomouc jeho odchod na talíři co chvíli.

Václav Jílek by si s hráčem měl osobně promluvit, vysvětlit mu svoje priority a také naslouchat slovům Guélora Kangy, protože záleží především na něm. Pokud se neztotožní s představami nového trenéra, jejich spolupráce ku prospěchu rozhodně nebude.

Nejhorší by bylo zůstat na půli cesty. To znamená, že by tento hráč na Letné zůstal, ale nevešel by se do základní sestavy. On totiž v žádném případě není vhodný střídající žolík a musí dostat od trenéra důvěru. Buď hned od úvodního hvizdu, nebo by do utkání neměl zasáhnout vůbec.

Pokračovat ve čtení

Bundesliga

Zpovědnice Red Dogsu: „V srdci mám Bayern i Spartu, ale Bundesliga? To je jiná úroveň,“ prohlásil v rozhovoru redaktor stránky Srdcem Sparťan

Zveřejněno

dne

Předseda fanklubu Red Dogs Miroslav Klaban vyzpovídal Honzu Ďurče, velkého milovníka fotbalu, člena Red Dogsu a redaktora FB stránky Srdcem Sparťan. Honza je člověk, na kterého je stoprocentní spolehnutí a je to obrovský srdcař. Na zápasy jezdí pravidelně a zhodnotil rozdíl mezi českou a německou ligou. „Jedna polovička mého srdce patří Bayernu, a druhá zase Spartě. Bez půlky srdce se nedá žít,“ prozradil mimo jiné o sobě.

Zdroj: Red Dogs

M.K.: Jak dlouho fandíš Bayernu a Spartě?

Honza: Spartě od dětství. Řekl bych od roku 1995, kdy za Spartu hrál Pavel Nedvěd. Bayern jsem si zamiloval po finále s Manchesterem United v roce 1999.

M.K.: Jak jsi se dostal k fandění?

Honza: Vždycky jsem měl rád, když v TV při fotbale byla skvělá atmosféra a miluji fotbal jako celek. Třeba vesnický fotbal s klobásou a přáteli je fantastický. Ve svých 19 letech jsem byl na svém prvním zápasu u nás v Ústí nad Labem – tehdy na Divizi a už mi to zůstalo.

M.K.: Jaké byly tvoje nezapomenutelné zápasy?

Honza: Tak asi jeden z těch top zážitků byl Superpokal v Dortmundu a výhra Bayernu na penalty, zápas 2:2, takže to bylo vážně super na koukání. A co se týče Sparty, tak nejspíš zápas doma s Laziem Řím v osmifinále Evropské ligy, kdy se pak vyhrálo slavně venku 3:0.

M.K.: Stíháš kromě fotbalu a rodiny i jiné koníčky?

Honza: Ano, jezdím i na galavečery MMA a dříve jsem boxoval, bojové sporty mám strašně rád.

Zdroj: Red Dogs

M.K.: Jací jsou tvoji nejoblíbenější hráči obou klubů?

Honza: Když to vezmu jako aktivní hráči v klubu, tak je to za Spartu mladý Hložek a Dočkal, za Bayern Robert Lewandowski. Z historie Horst Siegl a “Super” Mario Basler.

M.K.: Prý teď jsi editorem stránky zabývající se Spartou, Srdcem Sparťan. Jak jsi se dostal k této štaci?

Honza: Tak tuhle stránku jsem sledoval a hodně jsem se shodoval s názory správců. Když dali inzerát, že shánějí novou krev do týmu, tak jsem něco o sobě napsal a klaplo to.

M.K.: Jaký směr má tato stránka a jak dlouho funguje?

Honza: Snažíme se lidem podávat aktuality hlavně o Spartě – žádný fake, ale vážně realitu. Poslední dobou jsme se zaměřili i na historii, aby ti mladí věděli, kdo to je třeba Vlado Labant, apod., jinak se snažíme hodně komunikovat s lidmi, což mě osobně hodně baví. Teď bereme jako náš velký úspěch, že nás začal sledovat Horst Siegl, to je pro nás top, ikona. Stránka funguje zatím jen rok, ale pracujeme, abychom odváděli dobrou práci a aby se k nám fanoušci rádi vraceli. Když to vezmu za sebe, chtěl bych dostat Srdcem Sparťan na úroveň někam, kde je Red Dogs.

Zdroj: Red Dogs

M.K.: Jezdíš na Bayern a Spartu pravidelně. Jaký rozdíl vidíš mezi těmito dvěma ligami? Fanoušci, nasazení hráčů, úroveň lig, atd.?

Honza: To nejde srovnat. To je jako srovnávat Českou republiku a Německo. A navíc to, co se děje v českém fotbale pod panem Berbrem, asi nechci ani rozebírat. To bychom z toho udělali samostatný článek.

Nasazení hráčů? Je to Bundesliga, ti frajeři, co ti vyběhnou na trávník, to je jiná úroveň, ale to musí člověk zažít na vlastní oči. Byl jsem v Dortmundu, v dresu a se šálou Bayernu, v sektoru domácích. Co myslíš, že se stalo? Nic, absolutní pohoda, pokecali jsme, dali pivko. To je v Česku nemyslitelné, třeba když přijedeš na Baník. Německo je v tomhle na úplně jiné úrovni.

M.K.: Dobře Honzo. Chceš něco říct posledními slovy, třeba co je u tebe víc? Sparta nebo Bayern?

Honza: Na tohle se mě ptá asi každý. Já ti nedokážu říct, co je víc. Moje fotbalové srdce je rozděleno na dvě poloviny, a tak to zůstane. V Srdci mám stejně jak Spartu, tak i Bayern.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

“Je pro mě splněný sen pracovat s Rosickým,” říká nová posila Sparty Trávník

Zveřejněno

dne

V pátečních odpoledních hodinách potvrdila Sparta další posilu. Tou se stal Michal Trávník, který přišel z Jablonce. Jaké jsou jeho bezprostřední pocity po příchodu na Letnou? To prozradil v rozhovoru pro klubový web.

Zdroj: sparta.cz

“Jsem šťastný, že už to dopadlo, trvalo to celkem dlouho. Teď jsem šťastný, že budu hrát za Spartu. To zázemí a všechno, co už jsem měl možnost vidět, je skvělé. Jsem rád, že jsem tu,” říká nová posila letenského celku.

Trávník podával v posledních sezonách kvalitiní výkony, nicméně produktivitu přidal až v sezoně 2018/19. “Věděl jsem, že mi efektivita chyběla a také to, že právě branky jsou pro každého ofenzivního hráče to nejdůležitější. Minulá sezóna se mi povedla ze všech nejlépe a jsem rád, že jsem díky tomu mohl získat možnost tohoto přestupu.”

Jak dlouho trvala jednání? “O zájmu Sparty jsem se dozvěděl hned po sezóně a teď se to dotáhlo. Při jednáních na mě udělal obrovský dojem Tomáš Rosický, od dětství jsem ho sledoval, je pro mě splněný sen, že můžu s takovým člověkem spolupracovat,” dodává.

Novým trenérem Sparty bude Václav Jílek, se kterým má Trávník již zkušenosti z mládežnické reprezentace. “Byl jsem rád, když jsem se dozvěděl, že tady bude právě on. Znám ho z jednadvacítky, je to náročný trenér, ale udělal tam s námi obrovský kus práce. Věřím, že to samé se mu povede i tady.”

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené

RUIK © 2017-2019