Sparta snižuje mzdy svým hráčům téměř o čtvrtinu!

Fotbalisté A-týmu Sparty Praha souhlasili se snížením mezd, s platností od 1. 4. Mzda jim bude snížena o 20 až 30 procent, v závislosti na výši fixní části jejich měsíční výplaty.

Zdroj: sparta.cz

Snížení mezd příchází kvůli viru COVID-19, který omezuje sportovní činnost. Díky vládním nařízením je zakázáno se stýkat ve větším počtu lidí a liga je dlouhodobě přerušena.

K tomuto opatření mohl klub přistoupit jen díky pozitivnímu přístupu hráčů. Vedení reprezentované generálním ředitelem Františkem Čuprem a sportovním ředitelem Tomášem Rosickým s nimi uzavřelo dohodu.

Sparťanští fotbalisté budou nižší plat pobírat po dobu než se vrátí do standartního tréninkového režimu. Následně se jim vrátí standartní suma a nám nezbývá nic jiného než doufat, že to bude co nejdříve.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Snížení platu mělo přijíd již po ostudném podzimu a všech včetně Čupra Svobody Rosického Kasíka Baranka a to o minimalně o 40% !!! Někteří jsou ve Spartě zadarmo drazí !

  2. Nevím co tím sledují spíš to považuji za Velký Aprílový žertík.Z měsíčního půl milionového platu snížit o 40 procent plat,tak to je obrovská tragédie.Bojím se,aby hvězdy Velkoklubu,jakým Sparta bezesporu je nestáli ve frontě na pracáku.Copak se dá v této zemi vyžít s 300 000 Kč na měsíc.Ten Judr.Křetínský se snad tímto krokem ekonomicky zachrání a vše se díky osmému místu v lize vrátí do normálu a bude jim vše doplaceno.Samozřejmě i s patřičným úrokem.Pokud by k tak razantnímu kroku přistoupila Příbram,Opava,Budějovice,tak jdou kopálisti opravdu na ten pracák,jelikož by neměli na inkaso.

  3. No ono k tomu dojde u všech klubů a myslím, že Sparta to teď odšpuntovala jak pro Plzeň tak pro Slavii. Podle mě bude i dost klubů které na ten koronavirus dojedou stejně jako Žilina. Pravda je , že u nás a to nemyslím jen Spartu, je hodně předražených fotbalistů. Slavia se některých prozíravě zbavila již v zimě, ale ke snížení platů dojde určitě i unich. Kdo by platil někoho, kdo bude sedět měsíc dva doma, s tím musí být asi hráči srozumněni, je to logický krok. Dost jsem nechápal, když vyšel minulý týden článek, kde se psalo, že o tom Sparta neuvažuje, myslím,že i s touto alternativou určitě počítali, jen to nechtěli ventilovat přez média dokud to s hráči nebylo probráno. Jen by to mělo zůstat až do doby než konečně začnou vítězit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Obměněná Slavia je oproti předchozím ročníkům fotbalovější, ale chybí ji osobnosti. Zápas se Škodou, Delim či Součkem by dopadl jinak

Všechny sešívané příznivce i hráče hororová noc v Dánsku bude trápit ještě dlouho. Vypadnutí podobným způsobem je velice kruté, teď je ale čas na bilancování, proč to nevyšlo.

Velká posila pro Mladou Boleslav! Martin Graiciar se připojí ke středočechům, čeká se pouze na formality

Mladá Boleslav nezačala sezónu vůbec dobře, bilance 1-1-3 je pro ambiciózní klub skutečně tristní a tak se daly věci do pohybu. 4 vstřelené branky z pěti utkání? To není pro útočnou fázi dobrá vizitka. Do automobilového města tedy přichází velká útočná posila.

Jde o zápas roku, porveme se o postup, tvrdí Hoftych před duelem s APOELem

Liberec má po čtyřech letech opět šanci hrát v základní skupině Evropské ligy, v cestě mu stojí poslední překážka, kyperský APOEL. Co na jeho adresu řekl kouč Pavel Hoftych?