Sparta si poradila s poslední Opavou a dotahuje se na Jablonec

Pražská Sparta zvládla utkání 29. kola proti poslední Opavě a na druhý Jablonec ztrácí již pouhý bod. Navíc má utkání k dobru, a tak má vše ve svých rukou.

Zdroj: AC Sparta Praha

Sparta začala utkání aktivně a gólu se dočkala již v šestnácté minutě. Adam Hložek si naskočil na centrovaný míč a uklidil ho do odkryté branky.

Po gólu si nicméně poranil zápěstí, ve hře ale pokračoval. A i díky němu se Sparta dočkala druhé branky utkání.

Ve 26. minutě našel Martin Vitík krásnou přihrávkou Hložka, který sprintoval na branku a předložil míč volnému Srdjanu Plavšičovi, který jej poslal do sítě.

Sparta svým výkonem příliš nebavila, v poločase ale zaslouženě vedla 2:0. V 53. minutě ovšem dokázala vstřelit třetí gól.

Adam Karabec našel volného Tomáše Wiesnera, který běžel od půlky sám na branku a osamocený před gólmanem si všiml Hložka, který již neměl problém vstřelit svou další branku.

Florin Nita se nicméně čistého konta nedočkal. Po výborném centru Lukáše Holíka se v 62. minutě hlavou trefil Jan Žídek.

Sparta ale přeci jen své fanoušky poté potěšila. Karabec se prodral skrz obranu a přihrál Dávidu Hanckovi, jenž našel volného Hložka, který završil hattrick.

Sparta se tlačila do zakončení, poslední slovo ale měla Opava. Po zmatcích v obraně se prosadil Matěj Helešic a stanovil tak konečný výsledek utkání na 4:2.

Zdroj: Livesport

1. Hložek super snad se konečně střelecky chytil ! Karabec v 2.poločase velmi dobrý výkon + kvalitní Plavšič Weisner! Za to Čelustka dá proti Opavě !!! 13x !!! za zápas balon zpět brankáři nebo ho 2× zbytečně kopne do autu byť má čas na alespoň nákop na utočníka !! Dočkal 4× kopnutý roh 4× po zemi 4× odevzdaný soupeři ale 1 nahrávka na gol ale opět jen proti týmu od 8.místa níže ! Vitík 3 mega kiksy a 1 spolupráce na golu Sparty! Sáček ten v této formě nemá ani na základ v Přibrami ! Opava s Teplicemi jednoznačně největší zoufalci proti kterým letos Sparta doma hrála to je parodie na prvoligový fotbal co ty 2 týmy předvedly na Letné! Dnes obránci Opavy 3× málem ukopli vlastnímu brankáři ruce když si šel ve vápně pro míč miřicí od kopaček Sparťanu 😁

• Nutno dodat, že vám ty parodie na fotbal daly 4 góly.. 🙂 A to jim pak nastřílejte klidně dvacítku a bude to k ničemu..

2. Není to tak dávno, co jsem si říkal, že větší tragéd než Hanousek není. A on je! Někde vyhrabali Mincheva! Co to jako je? Kdybych tam byl já, tak to má stejný efekt. A to nemluvím o tom, že bych ho se svýma sto kilama snad i předběhl. Po sezoně okamžitě rozvázat smlouvu!

3. To se musíš zeptat u Rosickejch, kde ho vyhrabali, snad ty prachy za něho vrátí Křeťovi ze svýho.

4. Povinná výhra proběhla, takže dobrý. Hložek se střelecky chytil, což hlavní plus. Jsem rád, že konečně skóroval Plavšič, ten to taky potřeboval. Vitík možná pár kiksů, ale přihrávka na druhý gól byla parádní. Rohy od Dočkala po zemi byly divný, nevím co zkoušeli, ale nefungovalo to. Jinak na středu drží Spartu už kolikátý zápas Pavelka, teď se teprve ukazuje, jak důležitý tenhle nákup byl. Dočkal s Karabcem jsou spíš do ofenzívy,když je ale potřeba zamakat kolem půlky hřiště, tak moc vidět nejsou. Neměl by se už pomalu vracet do zápasů Štetina? Docela by se už hodil 🙂

5. Famozní výkon od začátku bylo jasné ,kdo je Sparta a kdo divizní Opava.Vůbec bych na tom kádru do nové sezony nic neměnil.Stávající tým má nato ,aby se příští sezonu v lize s přehledem zachránil.Je dokonce předpoklad hrát i mezi první šestkou,pokud se mladíci,jako Kozák,Čelůstka,Dočkal,Pavelka udrží v kondici není potřeba na zaběhlém systému nic měnit.Koupi Schrance s Jablonce,tak za 60 mil.,ať má Velký čáp na dvě sezony vystaráno a není co řešit.Jdeme správnou cestou a včera si to konečně sedlo.No a ty dvě branky od Opavy to byla pouhá náhoda v Čelústkou skvěle organizované obraně.

6. Jasně se včera ukázalo jak Čelustka na Spartu nemá. Hancko je lepší na stoperu. Na levé straně si sedli Polidar s Plavčičem. Všichni napadali Heču po jednom kiksu ho dostavili a zapomněli kolikrát Spartu podržel. Nita udělá obrovskou chybu ale prakticky je oslavován. Tady se volá aby se vrátil Štětina, co se nadělal kiksu nato se zapomíná. Lischka se koupil jako mladý a nadějný. Ale jak mohl vynikat vedle Štětiny. Proč ho neskusit s Vitíkem. Za Kotala se hrál obranný fotbal který se zakládal na hodně přihrávek brankáři. Tam se lehce dělají chyby a je to pro protihráče velice čitelné.