Reklama

Sparta se za “polské Židy” omluvila. Vedení Extraligy klub trestat nebude

Do nádherné, dramatické a hokejově natřískané, bitvy 4. kola Tipsport Extraligy mezi Spartou a Třincem, se vklínil taky jedennehokejový moment. V zápase plném šarvátek neudržel nervy na uzdě ani domácí kotel fanoušků, když začal v 35. minutě utkání sborově skandovat na Oceláře “polský Židi”. Teď přišla z tábora Sparťanů na adresu slezského klubu omluva.

Ihned po utkání někteří lidé vášnivě mluvili o tom, že by se něco podobného nemělo minimálně bez pokuty obejít. Redaktor iSportu Ondřej Kuchař dokonce zaujímal jasné stanovisko k uzavření stadionu, s čímž velká část (samozřejmě toho nesparťanského) publika souhlasila.

Už několik desítek minut po utkání se k celé situaci vyjádřil tiskový mluvčí Sparty Marek Táborský: „Od tohoto ojedinělého excesu některých z nich se musíme distancovat. Věříme, že se podobná věc už nikdy nebude opakovat. Fandění proti duchu fair play na hokej nepatří.

Buďme trochu féroví. Fanoušci Sparty nepatří zrovna k těm, kteří by byli podobnými excesy vyhlášeni. Na extraligové mapě skutečně najdeme jiné adresy, kde bychom mohli tohle chování očekávat. I tato slova pan Táborský v prohlášení po utkání zdůraznil.

JÁN MODER: „Omluva nás potěšila.”

Netrvalo dlouho, než se klub z hlavního města omluvil přímo i na adresu Ocelářů. Na jejich gesto reagoval na stránkách iSportu taky prezident třineckého klubu: „Musím ocenit, že nám od Sparty okamžitě přišla na klub omluva za nevhodné skandování fanoušků,” reagoval na oficiální omluvu šéf Ocelářů Ján Moder.

Pravděpodobně i díky tomu Třinečtí příliš celou situaci v mediálním prostoru nekrmili. Když na tento incident dostal po utkání otázku Martin Růžička, odvětil jen, že ho to mrzí, ale že jsou už v Třinci na podobné nadávky zvyklí.

Čekalo se ještě, jak na celou situaci zareaguje vedení soutěže. To nařídilo sparťanskému klubu, aby celou situaci vyřešili tentokrát interně, a sami dle svého uvážení určili opatření, aby se už podobná situace neopakovala.

Zdroj: Tipsport Extraliga, iSport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené