Reklama

Sparta proti rasismu! Vyhodnocujeme kamerové záznamy, zní z klubu

V utkání pražské Sparty proti olomoucké Sigmě se negativně ukázalo několik jedinců na tribuně. Klub nyní řeší kamerové záznamy a je připraven proti takovýmto lidem podniknout konkrétní kroky.

Pražská Sparta v sobotu zvítězila v domácím prostředí nad olomouckou Sigmou 3:2, po zápase se však řešil rasismus několika jedinců, kteří rasisticky uráželi Florenta Poulola.

Francouzský fotbalista předvedl v poslední desetiminutovce faul, za který se spustil nejen pískot z tribun, ale také rasistické hučení.

Klub nyní zveřejnil vyjádření, ve kterém rasismus svých příznivců nepopírá a vysvětluje, že se bude touto situací zabývat.

„Vyhodnocujeme kamerové záznamy ze sobotního utkání a jsme připraveni podniknout konkrétní kroky proti konkrétním jednotlivcům za škodlivé a toxické jednání. V sobotu se jednalo o projevy jednotlivců, nikoliv o masové projevy, takže věříme, že ve středu, kdy tu bude 9000 fanoušků, se nic takového dít nebude,“ řekl mluvčí klubu Ondřej Kasík.

Na tiskovou konferenci před zápasem s Rapidem navíc přišli Pavel Vrba s Bořkem Dočkalem v tričku se vzkazem NE RASISMU!

Je nutné dodat, že nejde o to, že by bylo problémem pískání na hráče, ale přímé rasistické nadávky. Dá se tak lehce s nadsázkou říci, že je v pořádku hráči sprostě nadávat, ale v rámci určitých mezí.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. “…je v pořádku hráči sprostě nadávat”…nejlepšíˇby asi bylo nadávat každému a všude…a teď babo raď!

  2. Rasismus by se hlavně měl přestat řešit. Je to diskriminace hráčů, kterým fanousci normálně nadávají nebo se jim posmivaji kvuli výšce, tloušťce, atd. Řeší se furt jen rasismus, ale sikana ne. To je diskriminace. Když neřešte sikanu nerasovou, tak neřešte ani rasovou. Ať si opicky zvykaji. Nikdo se tady s nikým nemazli

  3. Jednou jsem si vzal na fotbal svačinu v podobě banánu. Pralesní liga. Jelikož se zrovna hrálo s týmem, který měl několik hráčů tmavé pleti, byl mi vstup s opičím rohlíkem zakázán. Na nikoho jsem nic házet nechtěl. Co chci říct – za chvíli bude zakázáno na fotbale jakkoliv hlasitě podporovat svůj klub, aby náhodou někdo nezaslechl něco, co by se ho mohlo jen mírně dotknout. Proto už na fotbal nechodím a jsem ten tzv. “gaučák”.

  4. Je v tom problém. Potlačování skutečných rasových útoků vede nakonec k zákazu slova černoch. A proč bychom měli být extrémě nejdokonalejší, když v Africe když vás chtějí identifikovat, taky řeknou “támhleten běloch”, přijde mi to normální, v jižní Americe zase říkají “Gringo”

  5. Pastva- ty si fakt magor.Bílej zasranej makak.Bílá opice tupá.Dželada na pastvě.Kopa bílích hoven si.
    Hu HU HU Pastva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené