Sparta přezimuje třetí, Kotal je však docela spokojen. Jaký rozdíl oproti Trpišovskému!

Pražská Sparta půjde v novém roce do boje o mistrovský titul ze třetí pozice, na čelo ztrácí sedm bodů. Z vyjádření kouče Kotala nicméně vyplývá, že je vlastně docela spokojen. Není to na Spartu málo? Není Kotal až příliš ukonejšen?

Zdroj: sparta.cz

Vedoucí Slavia předvánočním vítězstvím 1:0 na hřišti Plzně potvrdila, že i když se jí příliš nedaří herně či nehraje svůj nejlepší fotbal, dokáže s železnou pravidelností sbírat body. A to i z venkovních hřišť těch největších rivalů.

Kouč sešívaných Jindřich Trpišovský má ty největší nároky, a tak kolikrát ani po výhře není spokojen. Po posledním utkání si stěžoval na to, že příliš hezkou hru jeho svěřenci nepředvedli, nevypracovali si moc šancí a pouze jednou skórovali. Zkrátka i když je výkon dobrý, může být ještě lepší, takové je nastavení lavičky Slavie.

Oproti tomu šéf realizačního týmu Sparty Václav Kotal je častokrát relativně spokojený i s remízou, v pozápasových rozhovorech od něj emotivní a burcující věty moc slyšet nelze. Vyzdvihne bojovnost a píli hráčů, je rád, že se neprohrálo. Jako kdyby byla výhra nějak nad plán, což však v případě Sparty nelze vůbec brát v potaz. S takovým rozpočtem, s jakým klub vlastněný Danielem Křetínským pracuje, je vše mimo tři body ztráta. V očích Kotala to však neplatí?

Naposledy hodnotil příliš mírně výsledek s Libercem, kdy se v rozhovoru pro klubová média vyjádřil takto: “Myslím si, že se dají najít i pozitiva. Nebylo tam jen hádání, ale i trocha fotbalu. Já jsem hlavně rád, že kluci zabrali a ve druhém poločase srovnali. Je jenom škoda, že se nám utkání nepodařilo dotáhnout do vítězného konce.”

Jeden se tedy kaboní po výhře, druhý je spokojen s remízou. I to ukazuje, v jakém stavu jsou momentálně oba největší kluby České republiky.

Václav Kotal potvrdil, že se získanými body Sparty za podzim je docela smířen: “My jsme chtěli mít po podzimu třicet bodů. To se nám bohužel nepovedlo. Dvacet osm bodů také není špatný počin.”

Copak to není málo? Není sportovní vedení letenských nervózní z toho, že se v tabulce Sparta nachází až za Jabloncem či že je v tabulce pouze o příčku za ní Olomouc? Ta Olomouc, která sklízí výsměch za neustálé ztráty bodů poté, co se dostane do vedení 1:0?

Když Kotal hodnotil letošní podzim, řekl: “Nezvládli jsme utkání s Plzní, Slavií a teď Libercem. Všechna tři mužstva byla v pohárech. Určitě nám tedy ještě něco chybí.”

Kam to až železná Sparta klesla, že si sama před sebou dokáže obhájit ztrátu s Libercem, který, při vší úctě, pracuje s jejím zlomkovým rozpočtem a polovinu hráčů má pouze půjčených? Co na tom, že jsou výše zmíněné týmy v pohárech? Sparta v nich snad nebyla? Byla, a měla by v nich být každoročně, navíc i na jaře, kdy vstupují do vyřazovací fáze.

S jakým plánem tedy Sparta půjde do jara?

“Chceme hrát kombinační fotbal. Musí být ale v kombinaci bezpečnost. Někdy nám to dlouho trvá. Tím pádem dostáváme spoluhráče pod tlak. Máme na čem pracovat, nechceme ale z naší cesty ustoupit.”

Jaká ta cesta konkrétně je, trenére Kotale? Spoléhat se na to, že Slavia přijde o sedmibodové vedení, asi moc nelze. Budou fanoušci Sparty další rok bez titulu a navíc sledovat, jak jej nad hlavu zvedají úhlavní rivalové? Asi to tak vypadá…

Zdroj: sparta.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. a bude hůř p. Kotal.to,že jste spokojen,je špatně.je potřeba udělat řez,velký řez a to vy víte.

 2. Každý trenér staví své mužstvo na hráčích, které má momentálně k dispozici.Určitě mezi oběma pražskými S je ve kvalitě dosti podstatný rozdíl.Viděl jsem poměrně dost zápasů obou mužstev a můj subjektivní dojem je ten, že oba týmy hrály vždy to na co měly.Někdy se mi hra líbila víc, někdy méně.Ale to je sport. Osobně se domnívám, že úroveň naší nejvyšší soutěže je jen průměrná a osmnáct týmů je příliš. Slavia je ale minimálně o jeden stupeň výše, než ostatní.

 3. Určitě je p. Kotal s předváděnou hrou. Nákupem tak zvaných posil. Jak umí postavit sestavu a jeho včasné a skvělé střídání. Tak už mě jeho hodnocení nepřekvapuje. To je bezvadné hodnocení a očekávání věcí do příštího roku. Sparťani hodně štěstí a skvělého fotbalu od takového skvělého spokojeného vedení v roce2021.

 4. To je další díl do mozaiky proč je Sparta stále v prdeli již 3.5 roku ! Oni jsou po dalším hnusu spokojeni ! Sparta má problémy s uplně každým týmem dokonce i s Pardubicemi – má kádr plnej dřeváku který nemaj ani na to hrát za Jablonec – stále má Sparta mraky zraněných – její sportovni ředitel přivádí do kádru vysloužilce na přání kapitána který celý podzim patří mezi totalní pruměráky ligy ale pan Kotal je spokojen !!! Neni vám hanba pane Kotale ? To jste již klesnul na uroveň těch Otavu Kotaliku Požaru i Rosického kteři byli a jsou také vždy s tím hnusem spokojeni a vždy žvanili stejné kecy o tom jak jde Sparta na titul na postup v Evr. pohárech jak má kvalitní tým a všechny posty zdvojené a když se náhodou nedařilo tak vždy přišla věta “chce to čas ono si to sedne” !!! Hanba co stou Spartou děláte a kam jste ji dostali hlavně ten ultra debil Křetinský !!!

  • Milwalle si zakomplexovany blb. A nezapomen zase říct že za vse může duo rosickych. Nikoho tady tvé tupé názory nezajímají a jen píšeš pokaždé to samé. Buď fotbal hrát vůbec neumíš a nikdy si ho nehrál a sleduješ fotbal u piva v hospodě celý život (Best pivní trenér) a nebo máš malého curaka a rubikovu kostku místo mozku a nemáš nic lepšího na práci.

 5. Pane Kotal ,chovám k vám sympatie a víte proč,že nevyvádíte a neřvete,jako někteří trenéři . Spokojen s čím snad se 3 místem,ale herně ani tam nepatříme ,není to dobrý,nelíbí se mně hra její pojetí . Nikdy nevím,když nastupujete co mohu čekat je to ode zdi ke zdi,nepochopil jsem smýkáním Plavšiče jeden z mála ,který se nebojí hry jeden na jednoho!!!! Neposílili jsme ani na špičku kvality naší ligy pokud půjdeme touto cestou neskončíme ani 3!!!! Utěšujeme se talenty odchovanci ,dobře kde jsou ,odpovíte zranění ne všichni ,nelze si myslet ,že tito talentovaní naskočí a zařídí 1.flek to snad chápete? Nemyslím si ,že jen vy jste odpovědný ,ale zajímalo by mě ,kdo hráče vytipovává proč ho koupit a zda-li má odpovídající kvalitu? Zahraniční fotbalisté musí vyčnívat,minimálně vidět! Jsem skepticý pane Rosický!

 6. Pánové je štědrý den lidé mají k sobě,tak nějak blíž a proto si připomeňme i ten pozitivní přínos Sparty v uplynulé sezoně.Sparta byla neuvěřitelně štědrá rozdávala body rozdávala peníze rozdávala radost i těm soupeřům,které by ani vesnu nenapadlo zajet si na Letnou pro tři body.Kdo v těchto těžkých dobách kapitalistického rozpuku je ,tak pozorný ,kdo podá pomocnou ruku tonoucímu,kdo soucítí s těmi ,jenž čekají na výplaty v jiných oddílech i půl roku?Kdo nechá hrát celou řadu veteránů ,jejichž výkonnostní zenit je již dávnou minulostí?Kdo zaplatí za hráče 20 Mega, jehož kvality a skutečná cena je desetinásobně nižší? Kdo štědře platí tolik komparsistů ve vedení fotbalových oddílů?Vidíte není to tak zlí ,takže šťastné a veselé.

 7. Křetín mě remízou dal krásný dárek k Vánocům. Děkuji,:-)
  Remíza Plzně se sešívkami by také potěšila, ale jsem skromný.
  Krásné Vánoce všem, nenechte se vytáčet, buďte slušní, vždyť jde jen o fotčus. A navíc o špatný fotčus!

 8. Komentátor Jakub Š, je asi Slávista, protože o něčem píše, proti Spartě respektive proti trenérovi, ale hned si i odporuje. Pokud budou stále takový pisálkové, tak nemá cenu tyhle komentáře ani číst.

 9. Tak hlavně že jsou spokojení, třetí místo není tak špatné, co by za něj teď dala Plzeň… Údajný favorit ligy se holedbá, že vyrovnat doma s Libercem je opravdový úspěch – no to vyslovit chce skutečně hodně odvahy. Co na to fans, taky jsou spokojeni?

 10. Zdravím všechny, mám takový pocit, že kdyby Trpišák dorazil na Spartu, pár lidí ze základního kádru vyrazil, dva hráče z II.-III. ligy přivedl, plus několik z mládežníků/dorostu, že by Sparta byla důstojně, po boji druhá … A hlavně připravená (konečně!) na další ročník ligy.
  Bohatýho ježucha všem přeji.

 11. Spokojen být musí.Tento tým na víc nemá.Až se zbaví některých neschopných hráčů,bafuňářů a brněnský neschopa ji prodá,pak terpve lze očekávat nějaké zlepšení.Nakonec,kdo by chtěl jít do týmu,jehož majitel nemá ani odvahu říci hráči do očí,že se s ním nepočítá a raději napíše v tomto stylu SMS.Jenže nejdřív si musí postavit hotelový komplex na Letné.Tak snad bude úpadek turistiky dlohodobějšího rázu,aby šel Křetínský od válu.Jeho filozofie,že peníze zmohou všechno,právě ve Spartě jenom škodí.Třetí místo není špatné vzhledem k tomu,jací hráči se na hčišti objevují.Co by za to dalo třeba Brno!Tam se měl Křetínský zaměřit.

 12. Kotal: “Chceme hrát kombinační fotbal. Musí být ale v kombinaci bezpečnost. Někdy nám to dlouho trvá. Tím pádem dostáváme spoluhráče pod tlak. Máme na čem pracovat, nechceme ale z naší cesty ustoupit.” Tak to je velké moudro, jen tomu moc nerozumím, jako by mluvil naturalizovaný Maďar. V kombinaci právě musí být nějaké riziko, jinak to asi nikoho nepřekvapí. Dlouho jim to trvá proto, že jsou líní a pomalí, nebo nebo jim to pomalu myslí, anebo obojí. A o jaké cestě mluví? Za rok co tam jako že trénuje, jsem si žádné cesty nevšiml.

  • Dokud Spartu bude vlastnit Křetinský a bude místo odborniku zaměstnávat ty své kámoše nýmandy spolužáky protekčáky mamánky donašeče patolízaly a dokud bude te mít nemalé prachy za prodeje hráču+podporu Čiňanu tak se opravdu žádného dalšího týmu ve Fortuna lize bát nemusíte…….. bohužel ☹

  • Ano SKS je momentálně lepší a zároveň komplet rudý. Sparta má rudé dresy , vy majitele, mozek i prdele. Tak si na to zvykej. Rudá kůže.

 13. detailně se tu popisují příčiny slabé, v některých místech až zoufalé hry sparty. nebudu zmiňovat
  jména, ze současného kádru na důstojnou evropu má cca 5hráčů, na naši ligu do 3.fleka tak 10hráčů. co uděláme s těmi zbývajícími co na spartu nemají_?? řešení není tak jednoduché,
  aby po vyhození bří rosických přišlo profesionální sportovní vedení a po 14dnech dorazila vysoká kvalita místo těch 10ti průměráků a kopyt???

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vážné obvinění v UFC! Dana White spí se svými zápasnicemi, říká veterán organizace

Veterán UFC Diego Sanchez pořádně rozvířil vody organizace UFC. Dle něj má šéf Dana White či víceprezident Shean Shelby spát se svými zápasnicemi. Jeho trenér následně dodal, že se v UFC dějí věci, které nemůže zveřejnit.

Komu musí fandit Slavia, aby měla volnější cestu do Ligy mistrů?

Slavia byla loni kousek od postupu do Ligy mistrů. Po opakované penaltě v Midtjyllandu se ale sesypala a musela vzít zavděk Evropskou ligu.

Schick měl volat Spartě, ať Plavšičovi nevěří. Jak celá tato šaráda skončí?

Na startu tohoto týdne začala hýbat českým fotbalem zpráva, že Srdjan Plavšič po sezóně opustí Spartu a zadarmo přejde do Slavie. Sám hráč i tiskový mluvčí klubu to nejprve dementovali, novináři přinášející tyto informace si ale stojí za svým.