Sparta předkupní právo na Hancka nevyužije, nechce za něj utratit tolik! Jaký fígl vymyslela?

Dávid Hancko se v druhé polovině aktuální sezóny rozehrál v nejlepšího stopera Sparty. Hráč, který na Letné hostuje z Fiorentiny, měl zájem o pokračování v rudém dresu. Vypadá to však, že klub opci na jeho koupi neuplatní.

Zdroj: sparta.cz

160 milionů korun. Tolik by muselo vedení Sparty poslat do Florencie, aby přeměnila hostování Hancka v trvalý přestup. Vypadá to však, že se tomu tak nestane. Předkupní právo na dvaadvacetiletého Slováka platí do úterní půlnoci, pak zaniká.

Pokud by Sparta přece jen opci uplatnila, stal by se rodák ze slovenské Prievizde nejdražším hráčem, který kdy přestoupil do Fortuna ligy. A to s velkou rezervou! Dosud nejvíce zaplatila Slavia za rumunského záložníka Nica Stancia (100 milionů korun).

“Opce na Hancka je tak vysoká, že ji Sparta nebude akceptovat,” řekl deníku Sport zdroj blízký sportovnímu vedení Sparty.

I když Hancko několikrát deklaroval svou snahu pokračovat v Praze, může se stát, že se po skončení ročníku přestěhuje úplně jinam. Svými výkony si řekl o zájem zahraničních klubů, hovoří se o Portugalsku či Řecku.

Sparta se však Hancka nehodlá vzdát. O tom, že je částka za Hancka moc vysoká, se mohlo vedení na poradách bavit již týdny a měsíce. Stejnou dobu tak také mohli přemýšlet, jak o stopera nepřijít i tak.

Nejpravděpodobnější variantou tak je, že se jej budou snažit z Fiorentiny koupit běžnou cestou. Tedy za cenu mnohem více se blížící té tržní, která je serverem Transfermarkt v současnosti odhadována na 1,6 milionu euro.

V porovnání s cenou v rámci předkupního práva (6 milionů euro), která byla stanovena ještě před finanční krizí způsobenou koronavirovou pandemií, je to o dost schůdnější varianta.

Jak to celé dopadne, to ukáží až následující týdny. Pokud by však Sparta v příštím ročníku Hancka neměla, jednoznačně se bude jednat o významnou ztrátu.

Zdroje: Deník Sport, Transfermarkt

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. O té to částce vědělo vedení Sparty od začatku a tak museli předpokládat že pokud se Hancko chytne a bude hrát dobře Italové s cenou dolu nepujdou ! Již od prosince 2019 mělo to rádoby skauting oddělení pracovat spolu s T.Rosickým na vytipování 2-3 nadstandartních stoperu do ceny max.1.5mil.€ pro Spartu s tím že nejdele na začatku března by s 1 z nich podepsali přestup k 1.7.2020 ! Ten Belgičan měl výstupní klauzuli 800 tis.€ proč již nebyl podepsán když ho Sparta sledovala celý podzim 2019 jak tvrdili a chtěla ho již v lednu 2020 ?!!

  • Millweli, tvoje starost o financování Sparty je opravdu úžasná, stejně jako hodnocení hráčů. Je to jenom tvoje zbytečná starost, protože o tom, jestli se budou kupovat nebo prodávat hráči a hlavně kteří hráči, rozhodují majitelé. Kdyby jsi byl úspěšný manažer, tak by ti dal určitě místo, ale ty umíš jenom kritizovat jako pravý průměrný Čech, který toho v životě asi moc nedokázal. Nevím, jestli jsi Sparťan, pokud ano, tak sereš do vlastního hnízda, pokud Antisparťan, tak je ti po tom velký prd a tvoje starost o osud Sparty naprosto zbytečná.

   • Ve Spartě se dostává místo jen podle 2. kriterii – za 1. musíte být kámoš s někým z vedení nebo za 2.musí o vás vědět že budete jen jejich kývač a loutka a jako bonus budete donášet těm “nahoru” ! Zaplať panbu nejsem ani jedno a jinak fotbal jsem hrál 16 let na okrese a kraji a později jsem v něm x let pracoval a co se týká Sparty tak jsem na ni chodil velmi často skoro než 50 let a od roku 1990 s ní jezdil x krát na pohárové zápasy po Evropě – tudíž něco s dovolením jsem s fotbalem prožil a zažil na vlastní kuži i oči a rozhodně nejsem hospodský radil a kecal 😉

 2. Tady žádný fígl neexistuje. Buď zaplatíš a máš, nebo nezaplatíš a nemáš. Křetínský většinou nabíral levné posily nebo volné hráče bez smlouvy, takže na nich moc neprodělal. Tak by se mohl jednou mohl plácnout přes kapsu.

 3. Mycwa jen komentuje výroky Millwalla.Ten se vychloubá,jak je seznámený se situací ve Spartě a dokladuje to svým diváckým zájmem.Proto jsou jeho výroky jen jeho domněnky.O penězích,které se ve Spartě točí neví vůbec nic a jenom závistivě poukazuje na Rosického.Toho jmenoval do funkce majitel Sparty,ale hlavním viníkem je podle Millwalla Rosický.To,že chodil na Spartu více než 50 let nedělá z něho znalce poměrů uvnitř Sparty,jak se sám na něj pasuje.Jinak jeho údajná fotbalová praxe je v rovině jeho řečí.Nemá důkazy a papír snese všechno.I úplnou lež,natož polopravdy.Tím se nijak Mycwy nezastávám.Názor může mít jiný,ale prezentovat ho musí slušným způsobem.Pokud to neumí,má mlčet.Jardo-k věci nic nemáš?

 4. Proč byla dojednaná výše opce, kterou Sparta není ochotná ve finále akceptovat? Kdo je za tohle proboha zodpovědný? Vždyť na transfery má Sparta sportovní úsek, zvláštního právníka, celé představenstvo a případně k ruce skautingove oddělení a údajně zkušeného byznysmena generálního ředitele Čupra. Tak jak to že je opce ve výši, kterou nikdy Sparta zřejmě nezamyslela uplatnit? 🙂 Opět AC SPARTA PRAH k smíchu 🙂

  • Protože výše opce byla taková, jakou si dala Fiorentina (zřejmě odpovídající výstupní klauzuli ve smlouvě). O uplatnění opce se by reálně dalo uvažovat jen v případě, že by Sparta vyhrála ligu a měla šanci na účast v LM.

 5. A co tak prodloužit hostování? To by byla podle mě výhra pro obě strany. Hráč se ještě více rozehraje. Ideálně v evropských pohárech a přes zimu třeba zpátky do Italie a místo něj Plechatého, kterého mezitím vycepuje Pan trenér Rada.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vynikající debut! Jiří Procházka ustál premiéru v UFC a Oezdemira ukončil ve druhém kole

Konečně jsme se dočkali! Jiří "Denisa" Procházka za sebou má první zápas v UFC a neohlo to dopadnout lépe. Rodák z Moravy...

Největší ostuda v historii anglického fotbalu! Kterak se hráči Albionu stali součástí Hitlerovy propagandy

Reprezentační tým Anglie za sebou má přes 1000 utkání. Nelze se tak divit, že některé byly ostudné. Nicméně tím nejostudnějším byl bezpochyby...

Historie slovenského fotbalu aneb Doby dávno minulé – Inter Bratislava

Inter Bratislava. To je jméno, které v dávných dobách nahánělo strach napříč celým Slovenskem. Nyní však Inter zažívá doby, kdy mohou nejvyšší...