Sparta pod Václavem Jílkem zažívá nejhorší vstup do sezony od roku 2010

Na lavičce Sparty Praha se od roku 2010 vystřídalo jedenáct trenérů, kvůli častým změnám u kormidla letenských ne všichni vedli nejúspěšnější český klub v úvodu sezony. Václav Jílek, aktuální lodivod Sparty, je jedním z šesti trenérů, kteří vedli klub na začátku ligového ročníku. Jílkova čísla jsou po osmi ligových kolech v porovnání s ostatními manažery nejhorší.

Václav Jílek získal v osmi ligových kolech pouze jedenáct bodů.
zdroj: sparta.cz

Ani mnohými zatracovaný Andrea Stramaccioni, ani Zdeněk Ščasný. Nejhorší vstup do sezony zažívá Sparta Praha pod Václavem Jílkem. Rodák z Litomyšle má jednoznačně nejhorší bodový zisk i umístění v tabulce po osmi odehraných kolech.

Třiačtyřicetiletý stratég získal v aktuálním ročníku FORTUNA:LIGY 11 bodů (bilance 3 výhry, 2 remízy a 3 prohry). Tento bodový zisk přikoval tým Václava Jílka až na 7. pozici.

Italský stratég, jenž nastoupil ke kormidlu letenských před sezonou 2017/2018, získal se Spartou ve zmiňovaném období 14 bodů (bilance 4, 2, 2). Zahraničními hráči rozšířený kádr se po osmi kolech nacházel na 4. příčce.

Letenské na úvod sezony dále vedli Zdeněk Ščasný, Vítězslav Lavička, Jozef Chovanec a Pavel Hapal. Až na současného trenéra slovenské reprezentace se všichni na lavičce Sparty předvedli minimálně ve dvou sezonách.

Pavel Hapal skončil v sezoně 2018/2019 na lavičce už po prvním ligovém kole, respektive po prohře v předkole Evropské ligy se Suboticou. Zbylých sedm kol v nejvyšší české lize odtrénoval Zdeněk Ščasný. Tato dvojice trenérů přinesla Spartě 20 bodů (bilance 6, 2, 0).

Ščasný vedl letenské ještě v dalších dvou sezonách, obě ale byly diametrálně odlišné. V ročníku 2015/2016 se na úvod sezony vyhříval na prvním místě, zkušený trenér i manažer získal 17 bodů (bilance 5, 2, 1). O sezonu později ve stejném počtu utkání získal 15 bodů (bilance 4, 3, 1), ovšem tým z Letné se nacházel až na páté pozici.

Povedené vstupy do sezon měl i Vítězslav Lavička. Letenské vedl ve třech sezonách, pokaždé se dokázal na úvod ročníku umístit na pomyslných stupních vítězů. V sezoně 2012/2013 zaznamenal zisk 16 bodů (bilance 5, 1, 2), který stačil na třetí příčku. Podobný vstup zažil i v ročníku 2014/2015, 16 bodů ovšem stačilo na druhé místo.

Nejlépe si aktuální trenér Slasku Wroclaw vedl v sezoně 2013/2014, kdy neprohrál ani jedno utkání (7, 1, 0), získal 22 bodů a po zásluze kraloval české nejvyšší lize. Ovšem Vítězslav Lavička není trenérem, který by zažil se Spartou nejlepší vstup do sezony.

Nejlépe si Sparta vedla pod taktovou Jozefa Chovance. Konkrétně tomu bylo v sezoně 2011/2012. Osm zápasů bez ztráty jediného bodu, a tudíž první místo tabulky s krásným ziskem 24 bodů. Slovenský manažer vedl letenské také v předcházející sezoně. Čísla to ovšem nebyla tak ideální. 15 bodů (bilance 5, 0, 3) stačilo na třetí příčku.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Nechápu, proč rejete do Jílka, který je sice pomalý v rozhodování a téměř holubičí povahy, ale inteligencí převyšuje většinu bývalých trenérů Sparty, o kterých je ve článku řeč. Měl by mít k dispozici 100 dnů hájení a celkově aspoň tolik času, jako měl Stramacioni, s jehož angažováním Sparta všechno pohnojila. Krize však začala už o pár měsíců dříve v nezdravém ovzduší vedení. Jílek nemá zatím ve své anamnéze žádné výrazné úspěchy ani věhlas čnějící za hranice Česka. V současné Spartě by ale neuspěl bez dílčích nezdarů ani ten sebelepší a nejschopnější trenér. Záleží na poctivosti a svědomitosti, kterou jeho koncepce má. Určitě se dostaví i výsledky.

  • Tak ono si to stále ještě nesedlo? Nebo snad soupeřům chybí respekt? Kam se poděla ta nejsilnější Sparta v historii?

   • O nejsilnější Spartě v historii se nemluvilo, to si pletete s Plzní, kde to prohlásil její “trenér” před tím, než vyletěli ze dvou pohárů během necelého měsíce. Pokud vím, tak jen Ščasný minulý podzim prohlásil, že má Sparta aktuálně nejsilnější mužstvo v lize a hned potom začala série remíz a porážek, po které vyletěl on.

     • Mindrák jako vrata máš ty a denně ho tu předvádíš! Já si akorát z těch neschopných LGBT kašparů dělám srandu! No, ale nedělej si z kašparů srandu.

    • Myslím na mně….nereaguj. Mám největší mindrák a jsem rudý zamindrákovaný kokot. Ostatní nikoho nenapadají, jen já si prostě nemůžu pomoct. Mám v důchodu spoustu času a tak napadám všechny kolem co nejsou rudí kokoti tak jako já. Ale mám rád orálek, rád kouřím šulínky a v tomto směru nerozlišuju kdo je z jakýho klubu. I prcku rád nastavím…

  • Já tam žádné rytí do Jílka nevidím. Já vidím pouhé shrnutí faktů. Pro někoho možná smutných faktů.

 2. Mně by třeba zajímalo, jestli si Češi a cizinci mezi sebou na hřišti rozumí, jestli si kriknou mezi sebou a tak. Protože mi přijde, že ne. Všechno je to takový na náhodu, jeden něco dělá a ostatní koukají, jak to dopadne. Nita dostane fik a rozhazuje rukama, že si ho někdo nedrzel. Jak si třeba diriguje obranu on.

 3. Krásně se to čte, Sparta téměř na dně, blaho pro mé oči, uši i duši. Jen tak dál, těšíte srdce mnoha lidí v republice! 🙂

   • Mildo, ani si nedokážeš představit jak velká je ta hrstka lidí! Já Spartu nesnáším už skoro 50let, už když byla vládní klub a vím, že nejsem zdaleka sám. Samozřejmě chápu, že pár zaslepenců se pořád najde a tomuto ničím sympatickému klubu fandí, ale já to nikdy nebudu a to dokonce ani v mezinárodních pohárech, v tomto případě kašlu i na koeficiet! 🙂

    • Jirko…toto je názor 99% národa. Každej ví jaký jsou ti rudí kokoti šmejdi a vysloužili si to právě tou protekční zaprodanou minulostí přesně jak píšeš. Fuck off sparta!!

   • Hrstka? Mildo, počítám….ty…pak ještě já…a pak…do koho jsi ještě duši dal? Jsme dva! Držíme spolu! Co děláš zítra večer? Nechceš se přijet přitulit? Mám nový lubrikant s banánovou příchutí, bude se ti to líbit….ozvi se jo?

  • To máš sice úplnou pravdu, ale co s tím naděláme?
   Udělej to jako já. Zapomeň na Spartu a začni sledovat jinou ligu, než tu naší.
   Hrajou se tam docela dobré zápasy, dnes už je to dostupné ( tedy v televizi ) a Křetínský, který fotbalu nerozumí to stejně zřejmě dělá úmyslně.
   Je v tom nějaký švindl, jen ještě nevíme jaký.
   A když na ně nebude nikdo chodit, ono je to nakonec přestane bavit a Křetínský odejde.

 4. Ve Spartě to naposled fungovalo za krátkého působení trenéra Holoubka,který dokázal tým doplnit mladými hráči z vlastní líhně a fungovalo to v lize i v poháru.Nikdy jsem nepochopil proč se Sparta Holoubka zbavila,muselo v tom být asi něco osobního co se bosům ve Spartě nelíbilo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

West Ham vs. Manchester United: Preview a tipy na sázení

Manchester United dokázal v Premier League vyhrát 8 venkovních zápasů v řadě, tuto sérii se však bude snažit překazit rozjetý West Ham.

Mužstvo si konečně zvyklo na trenéra, vysvětluje Ladislav Minář vydařený start Sigmy Olomouc

Sigma Olomouc zažívá vynikající vstup do nové sezony. V ligové tabulce totiž nahání Spartu a Slavii, za sebou nechává Viktorii Plzeň. Co za tím stojí? Čekají tým v zimě nějaké změny? Nejen na to odpovídal v rozhovoru pro Ruik sportovní manažer Ladislav Minář.

Okénko minulosti: Hejkal je prvním odvolaným trenérem. V samostatné české lize drží prvenství Táborský

Jen devět kol vydržel na teplické lavičce trenér Stanislav Hejkal. Po domácí porážce se Spartou Praha (0:1) byl s bilancí pouhých dvou výher vedením klubu odvolán.