Sparta oznámila trenéra B týmu! Stává se jím Václav Kotal

Sparta oznámila trenéra pro nově vzniklý B tým. Podle očekávání se jím stává Václav Kotal, který tento tým již vedl. Rezerva letenského týmu bude působit v ČFL. B týmy zakládají i ostatní prvoligové kluby, a to proto, že se zrušila Juniorská liga.

Zdroj: sparta.cz

„Jsme rádi, že se trenérem B mužstva stává právě Václav Kotal, který má velké množství zkušeností z dospělého fotbalu i mládeže. V minulosti s rezervním výběrem Sparty postoupil do druhé ligy, byli bychom rádi, kdyby se mu to povedlo znovu. Pro vývoj našich mladých hráčů by právě druhá liga byla ideální,“ vysvětluje Tomáš Rosický.

„Při výběru kouče bylo velice důležité i propojení prvního mužstva a béčka, chtěli jsme, aby trenéři o fotbalu a principech hry přemýšleli velice podobně. Václav Jílek a Václav Kotal to splňují a jejich spolupráce by měla být pro klub přínosem,“ dodává sportovní ředitel Sparty.

„Spolupráci s Václavem Kotalem vítám a těším se na ni. V mých očích je to respektovaný ligový trenér s bohatými zkušenostmi, jeho výhodou je, že v posledních letech pracoval na úrovni reprezentace i s mládeží. Hodně důležité je, že máme podobné nároky na hráče,“ říká nový trenér A týmu Václav Jílek.

„Přecházíme pod A mužstvo, s nímž chceme navázat úzkou spolupráci. Náš tým tak nebude jen místem pro nástup mladých hráčů do seniorského fotbalu, ale současně budeme chtít udržet v herní kondici hráče áčka. Výhodou bude, že základní herní principy máme s Václavem Jílkem podobné,“ říká Kotal.

Asistentem trenéra bude Luboš Loučka, jenž vedl tým v Juniorské lize. Vedoucím týmu pak bude Luděk Stracený. Příprava B týmu začíná na začátku července, skladba kádru se dolaďuje.

„Máme smluvně vázaných poměrně dost hráčů, kteří nebudou minimálně v úvodu sezony součástí A mužstva. Aktuálně vedeme o skladbě kádru debatu, béčko začne týdenním kempem pro více hráčů, pak se bude tým postupně zužovat do podoby, kterou si trenér Kotal zvolí,“ říká sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Osmnáctiletý gólman Vítězslav Jaroš podepsal v Liverpoolu nový dlouhodobý kontrakt

Skvělá zpráva z Anglie! Vítězslav Jaroš, jenž v roce 2017 přišel z pražské Slavie do Liverpoolu, podepsal s anglickým mistrem nový kontrakt....

Jablonec hlásí posily! Na sever Čech se stěhují Pilař s Hrubým

Trenér Petr Rada přivítá ve svém týmu po Ivanu Schranzovi, který přišel z Českých Budějovic, také Václava Pilaře ze Sigmy Olomouc a...

Derby pražských „S” skončilo bezbrankovou remízou

Fotbalisté Slavie remizovali v derby se Spartou a celou sezónou tak prošli bez prohry v domácím prostředí. Po zápase si mohli užít...