Fortuna liga

Sparta odvrátila blamáž a vyřadila Blansko až díky gólům v závěru zápasu!

Třetí kolo domácí pohárové soutěže MOL Cup čekalo ve středu odpoledne na hráče Sparty. Utkání proti FK Blansko se odehrálo nikoliv na hlavním stadionu na Letné, ale v prostorech TCM na Strahově. Letenští si připsali ubojovanou výhru 2:0 a postupují do další fáze poháru.

Zdroj: sparta.cz

Základní sestava domácího celku byla poznamenána zraněními některých hráčů. Lukáš Štětina je stále mimo kvůli zranění kolene, které si přivodil paradoxně po střetu s Bořkem Dočkalem na mezinárodní úrovni. Andreas Vindheim nenastoupil z důvodu svalového zranění, Dávid Hancko nadále laboruje se zraněnou šlachou v koleni. Mladá hvězda Sparty z útoku Hložek pak chyběla kvůli poraněnému kotníku.

V bráně úřadujícího vítěze MOL Cupu dostal příležitost Nita, v záloze se objevila nedávná posila Minčev. Kapitánskou pásku pak navlékl hrotový útočník Libor Kozák. Nejznámější jméno na soupisce soupeře, nováčka Fortuna:národní ligy, byl střední záložník Haris Harba se zkušenostmi z Jihlavy, Hradce Králové či Zlína.

První poločas přinesl šance na obou stranách. Hned ve třetí minutě měl gól na noze právě výše zmíněný Harba, míč však poslal vedle pravé tyče brankáře Nity. V 7. minutě unikal z levého křídla na brankáře Blanska Halousku Karabec, ten mu chytrý lob „nesežral“ a šanci chytil. Ve 23. minutě znovu zahrozilo Blansko, v situaci 1 na 1 Nita vychytal Kopičara.

Po změně stran musela Sparta zapnou na vyšší obrátky, mohlo by se také stát, že dojde k blamáži. V 53. minutě trefil po centru Trávníka Filip Souček hlavou břevno, o 4 minuty později Minčev nastřelil zblízka ranou tyč.

Po hodině hry na hřiště přišel Krajčí ml. a Karlsson, bylo jasné, že Sparta chce co nejdříve rozhodnout.

V 66. minutě mohla konečně Sparta vstřelit gól, ale Libor Kozák penaltu neproměnil, trefil totiž potřetí ve druhém poločase brankovou konstrukci.

Až v 74. minutě utekl obraně Blanska Karlsson a prostřelil hostujícího brankáře – 1:0. Tři minuty před koncem základní hrací doby pak po hezké souhře trojice Krejčí-Karlsson-Trávník osamocen na malém vápně uklidil míč do sítě Filip Souček – 2:0.

Sparťané postupují, ale pořádně se na výhru zapotili. Soupeř z Blanska také odhalil poněkud prostupnou obranu domácích. To by se Spartě v příštím ligovém zápase tentokrát nemuselo vyplatit!