Sparta nebo Slavia? V mém srdci je Sparta, má jasno Poborský

Bojovník Karlos Vémola si do svého pořadu KARLOS SHOW pozval ikonu českého fotbalu Karla Poborského. Spolu následně debatovali o české fotbalové scéně a fanoušky zaujala především otázka ohledně oblíbeného pražského klubu.

Zdroj: AC Sparta Praha

Poborský je totiž jedním z mála hráčů, kteří nastupovali jak ve Slavii, tak ve Spartě. Na otázku čí je fanoušek ale odpověděl suverénně.

„Moje srdce je Sparta. Odehrál jsem tam tři roky a mám k ní vztah dodnes. Cítím se sparťanem.”

Spartu poměrně čerstvě vede Pavel Vrba. Trenér ze zkušenostmi z Ligy mistrů i angažmá u reprezentace je po třech zápasech stoprocentní a i fanoušci si po počátečním odporu začínají zvykat.

„Myslím si, že je to kvalitní trenér. Asi v Top pětce na českém trhu. Ale ve Spartě se za posledních 18 let vystřídalo 17 trenérů, což je strašně moc. I trenér potřebuje klid na práci, aby si to všechno sedlo.”

Poborský je zaměstnancem FAČRu, tudíž má nyní spoustu práce. Stále se řeší kauza s Romanem Berbrem a ani aktuální vládní opatření mu v práci příliš nepomáhají.

„Pro mě je to velice složitá doba. Jsem tam každý den, děláme spoustu věcí pro mládež a tyhle kauzy nás furt sráží. Fotbal je jen jeden, takže pohled na nás je hodně podobný a ty projekty si to nezaslouží.”

Tento rok se konají důležité volby do vedení FAČRu. Na scéně se navíc objevil nový projekt F-evoluce a jedním ze zástupců je Jan Koller, jenž bude kandidovat na předsedu OFS Písek.

„Teď nás čekají volby. Doufejme, že demokratický. Po dlouhý době opravdu čistý volby. Snad fotbal vykročí ze stínu, narovná se a ukáže svojí dominanci. Co se základny týče, jsme dominantní a měli bychom se tak chovat. Ale je to složité, když máme máslo na hlavě.”

Zdroj: KARLOS SHOW

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Vždycky se durdil a cítil se frustrovaný, když mu fanoušci Slávie spílali… U srdeční záležitost není za co se stydět, až nyní tak veřejně projevil své dlouhodobé pokrytectví ! Rozhodně ne nezištně, když se nyní kalkuluje kolik a kdo zaujme místa kandidátů za Spartu a Slavii ve výkonném místě do voleb FAČR.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.