Spojte se s námi

Fortuna liga

Sparta má titul po devíti letech. Kde jsou dnes hráči, kteří jej vyhráli v roce 2014?

Sparta to dokázala. Utnula dlouholeté čekání na titul, které trvalo devět let. Poslední titul na Letné přistál v roce 2014, kde jsou jeho tehdejší aktéři?

Publikováno

dne

Sparta to dokázala. Utnula dlouholeté čekání na titul, které trvalo devět let. Poslední titul na Letné přistál v roce 2014, kde jsou jeho tehdejší aktéři?

Tomáš Vaclík

Tehdejší jednička, která odchytala všech 30 ligových zápasů. Vaclík ihned po titulu odešel do Basileje, kde strávil čtyři roky, poté si vyzkoušel 3 roky v Seville, jeden a půl roku v Olympiakosu, jaro strávil v anglickém druholigovém Huddersfieldu. Zároveň zůstává jedničkou v české reprezentaci.

Marek Čech

Marek Čech si udělal jméno v Liberci, ve Spartě už si ale moc nezachytal. Po titulové sezóně odešel do Indie, kde ale ukončil kariéru. Momentálně působí jako trenér brankářů v Liberci.

Milan Švenger

Ani Švenger si tehdy za Vaclíkem moc nezachytal a v další sezóně odešel do Bohemians. Poté chytal i v Příbrami, ve Zlíně, teď ve 36 letech dochytává kariéru ve Viktorii Žižkov.

Ondřej Švejdík

Švejdík odehrál v tehdejší sezóně 15 zápasů, v další sezóně už ale odehrál jen 6 zápasů a tak v létě 2015 odešel na hostování do Liberce. Poté si zahrál i v Žilině, kariéru dohrával v Žižkově a ve Vyšehradě. Momentálně působí jako asistent trenéra ve Vltavíně v ČFL.

Pavel Kadeřábek

Jedna z největších hvězd tehdejšího výběru, která to zároveň nejdál dotáhla. Kadeřábek tehdy přispěl k titulu bilancí 5+9, další sezónu strávil také ve Spartě a následně odešel do Hoffenheimu, kde tráví už osmou sezónu.

Jakub Brabec

I Brabec hrál důležitou roli v předposledním titulu Sparty. Odehrál 18 zápasů a vstřelil 3 góly. Na Letné strávil ještě další sezónu a odešel do belgického Genku. Tam odehrál dva roky, následně půl roku nastupoval v tureckém Rizesporu. V zimě 2019 si proti sobě poštval sparťanské fanoušky odchodem do Viktorie Plzeň. Teď hraje za řecký Aris.

Mario Holek

Tehdejší stálice. Holek odehrál 29 zápasů a vstřelil 2 góly. Ve Spartě odehrál ještě tři sezóny, poté se objevil v Dukle a v Příbrami, následně ukončil kariéru.

Costa Nhamoinesu

Costa v ročníku 2013/14 odehrál 24 zápasů a pomohl k titulu bilancí 3+5. Ve Spartě poté hrál až do roku 2020, kdy odešel do Indie. Vrátil se poté ještě do Polska, ale rychle kariéru ukončil. Stal se součástí skautingového oddělení Sparty.

Matěj Hybš

I Matěj Hybš byl součástí tehdejšího kádru. Odehrál však jen 6 zápasů. V další sezóně odešel do Jihlavy, poté se do Sparty vrátil a zvládnul 13 utkání. Po roce v Jablonci se zase vrátil do Sparty. Po odchodu z Letné si zahrál za Liberec, Plzeň, polskou Termalicu a poslední sezónu odehrál v Teplicích.

Lukáš Vácha

Vácha byl tehdy lídrem Sparty a zástupcem kapitána, nastupoval i v reprezentaci. Postupně jeho role slábla, až se v roce 2019 přesunul jen do sparťanského béčka. Tento týden shodou okolností ukončil kariéru.

Tomáš Přikryl

V sezóně 2013/14 naskočil Přikryl do 21 utkání a vstřelil i 2 góly. V další sezóně odehrál ve Spartě ale jen 10 utkání a v zimě odešel do Dukly. Poté strávil tři a půl roku v Mladé Boleslavi, teď už čtvrtou sezónou hraje za polskou Jagiellonii.

Marek Matějovský

I Matějovský tehdy patřil mezi důležité členy kádru, když odehrál 22 zápasů. Ve Spartě strávil ještě další dvě sezóny a vrátil se do Mladé Boleslavi, kde ve svých 41 letech právě dokončil sedmou sezónu v řadě, celkově jedenáctou v modrobílém dresu.

Lukáš Mareček

Patnáct zápasů zvládl Mareček v titulové sezóně. Ve Spartě zůstal do roku 2018, po třech sezónách v belgickém Lokerenu se vrátil do Česka, kde hraje čtvrtým rokem.

Bořek Dočkal

Jeden z největších strůjců tehdejšího titulu. Bořek Dočkal po návratu z Rosenborgu do Česka za 25 utkání vstřelil 2 góly a nasbíral neuvěřitelných 18 asistencí. Ve Spartě odehrál další dvě a půl sezóny, následně se odebral do Číny a USA, poté se do Sparty vrátil, kde po minulé sezóně ukončil kariéru.

Kamil Vacek

Agilní střední záložník odehrál v ročníku 2013/14 19 zápasů. I další sezónu odehrál ve Spartě, poté začalo jeho cestování. Prošel Mladou Boleslaví, polským Piastem, Maccabi Haifou, polským Slaskem, dánským Odense, poté se vrátil do Česka do Bohemians, aktuálně nastupuje za Pardubice.

Tiémoko Konaté

Ve Spartě si zažil obě role. Jednu chvíli byl hrdina při skvělých výkonech, podruhé psancem, když si chtěl vynutit odchod. Ten nakonec nevyšel a v roce 2017 odešel do Mladé Boleslavi. O rok později se odebral do dánského Vendysellu, se kterým spadl z první ligy a aktuálně tak odehrál čtvrtou sezónu v dánské druhé lize.

Josef Hušbauer

Hušbauer v ročníku 2013/14 zažil životní sezónu. Stal se nejlepším střelcem ligy, z pozice záložníka nasázel 18 gólů, k tomu navíc přidal 8 asistencí. Poté si zkusil i angažmá v Serii A, po návratu do Sparty to nebylo ono. Odešel tak do rivalské Slavii, kde zažil krásné roky kariéry. Z Edenu odešel do Drážďan, teď nastupuje už třetím rokem na Kypru.

Ladislav Krejčí

Krejčí v sezóně 2013/14 zaznamenal osm gólů a pět asistencí. Po dalších dvou sezónách v rudém dresu odešel do Serie A, kde v Bologně odehrál čtyři sezóny. Jeho návrat do Sparty ale dopadl velice neslavně.

David Lafata

Po příchodu z Jablonce byl ve Spartě teprve půl roku, ale ihned dostal Lafata před sezónou 2013/14 kapitánskou pásku. Odvděčil se 16 góly a 4 asistencemi a dovedl tým k titulu i k poháru. Ve Spartě hrál do roku 2018, teď nastupuje za rodný Olešník.

Roman Bednář

Tehdejší dvojka za Lafatou. Roman Bednář pomohl k titulu sedmi góly, v další sezóně ale po půl roce odešel do Příbrami, kde i ukončil kariéru. Aktuálně jej můžete vidět jako televizního experta.

Lukáš Juliš

Juliš tehdy začínal v áčku Sparty a jméno si dělal spíš v juniorce a v béčku. S dvěma přestávkami v Bohemians a v Olomouci zůstal ve Spartě do zimy 2023, kdy odešel do druholigové španělské Ibizy.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené