Sparta je za uplynulou sezonu v rekordním zisku! Kolik si vydělala?

Pražské Spartě se nedaří na hřišti, v zákulisí si ale můžou mnout ruce. Sparta totiž za sezonu 2018/19 zůstala v zisku, což se jí minulou sezonu hrubě nepovedlo. S informací přišel web e15.cz.

Zdroj: sparta.cz

Sparta skončila sezonu 2018/19 v rekordním zisku 311,6 milionu korun. Výsledek hospodaření zveřejnila v pozvánce na valnou hromadu. Jedná se pravděpodobně o nejvyšší zisk za celé fungování klubu, přinejmenším od sezony 1998/99, kdy jsou poslední dohledatelné informace.

„Je to údaj, který podléhá schválení valnou hromadou v rámci projednávání výroční zprávy,“ řekl mluvčí Sparty Ondřej Kasík. Detaily klub zveřejní na začátku roku 2020.

Zisku výrazně pomohl přestup Stancia do Al-Ahlí, díky čemuž klub vyinkasoval přes 200 milionů korun. Oproti minulému roku jde tak o obrovský rozdíl. Za sezonu 2017/18 byla totiž ztráta klubu přes 700 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Si dělají meee. Miliardovy rozpočet jsem někde zahlédl, nic se nikde za prachy nehrálo a nevyhrálo a 300 mega v plusu:-)) Teď tu o Karkulce, jak pere peníze v pračce u babičky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Největší ostuda v historii anglického fotbalu! Kterak se hráči Albionu stali součástí Hitlerovy propagandy

Reprezentační tým Anglie za sebou má přes 1000 utkání. Nelze se tak divit, že některé byly ostudné. Nicméně tím nejostudnějším byl bezpochyby...

Historie slovenského fotbalu aneb Doby dávno minulé – Inter Bratislava

Inter Bratislava. To je jméno, které v dávných dobách nahánělo strach napříč celým Slovenskem. Nyní však Inter zažívá doby, kdy mohou nejvyšší...

Skvělá zpráva ze zámoří! Hvězdy NHL se od roku 2022 vrací na olympiádu

Konečně! Na olympijských turnajích v letech 2022 a 2026 by se měly představit také hvězdy zámořské NHL. Dohodlo se na tom vedení...