Reklama

Sparta je můj oblíbený soupeř, přiznal Daněk. Jak 18letý talent z Olomouce vnímá změnu trenérů?

Sigma Olomouc zahájila novou sezonu pod vedením staronového kouče Václava Jílka. Jednou z důležitých postav jeho kádru je stále jen 18letý Kryštof Daněk. Jak olomoucký odchovanec hodnotí změnu trenéra a jaká vlastně byla jeho fotbalová cesta?

Kryštof Daněk začínal s fotbalem v pěti letech v Chválkovicích, městské části Olomouce. Přihlásili jej tam rodiče. Už po třech letech se však dostal do Sigmy a její barvy hájí dodnes.

Do A-týmu se probojoval již v 16 letech a velice rychle se aklimatizoval. „Brzo jsem se dostal do devatenáctky, kde jsem hrál proti starším klukům. Hrál jsem dobře, stačil jsem jim, dal jsem hodně gólů a tak si mě všimli v A-týmu, kde mi nakonec dali šanci a já se dobře chytil,“ popsal pro Ruik svůj rychlý vzestup 18letý záložník.

Šanci mezi dospělými mu dal Radoslav Látal, který společně s ním zařadil do týmu Jáchyma Šípa, další vycházející hvězdu olomouckého fotbalu. Daněk se však s přesunem mezi dospělé vyrovnal o něco lépe.

„Jsme stejně staří, hrajeme spolu odmala a hraje se nám spolu dobře. Je otázka času, kdy začne pravidelně hrávat taky. Musí si na to trochu zvyknout,“ věří svému kamarádovi jen o pár dní starší Daněk.

Na trenéra Látala vzpomíná budoucí hvězda olomouckého fotbalu v dobrém. Chválí především fakt, že uměl do mužstva začlenit mladé hráče. Změnou na postu hlavního kouče však nijak netrpí.

„Určitě je to změna, ale pořád je to fotbal. Vím, kdy hraju dobře a kdy špatně. Trenér vám jen dá specifické úkoly, které pod ním musíte plnit. Pořád však hrajete za sebe a musíte sám předvádět to nejlepší. Není tam světoborný rozdíl,“ má jasno odchovanec Sigmy.

Kvůli svému nespornému potenciálu a talentu je Daněk pod tlakem. Sám si jej ale nepřipouští. Do zápasů se snaží chodit s čistou hlavou a hrát podle sebe. Za zmínku stojí fakt, že ze čtyř ligových gólů vstřelil dva proti pražské Spartě.

„Proti Spartě hraju rád už odmala, i v dorostech se mi proti nim dařilo. Zápasy s velkými soupeři mám nejradši. Mohu hrát v klidu, předvést se, nejsem pod tlakem a je to super,“ nechal se slyšet.

„První liga je hodně o důrazu a bojovnosti. Dokážu se kousnout. Ale musí to tak být ve všech zápasech. Nejde o soupeře. Musím ty výkony potvrzovat každé kolo,“ doplnil Daněk.

Záložník, jehož sleduje i pražská Slavia, si však je vědom, že nesmí usnout na vavřínech. Chce zapracovat zejména na rychlosti a práci s míčem, tedy věcech, které dle jeho názoru nyní hrají ve světovém fotbalu prim.

V uplynulé sezoně se o případném přestupu do Slavie psalo ve velkém, ke kontaktu ze mezi kluby ale nedošlo. Daněk si tak jen přátelsky povídal s koučem Jindřichem Trpišovským: „Řekl mi, že mě Slavia sleduje a že pokud budu dobře pracovat, můžu se posunout dál.“

Prioritou pro něj nyní bylo setrvání na Hané, chce totiž ještě několik sezon předvádět dobré výkony. Směrem do budoucna se nebrání potenciálnímu posunu v rámci ligy, jeho snem je ale Anglie. Mimo jiné i díky tomu, že absolvoval týdenní stáž v Nottinghamu Forest, což považuje za jeden ze svých nejlepších zážitků ve fotbale.

A co od sebe očekává v této sezoně? „Rád střílím góly, občas mi to tam spadne, takže jich chci dát co nejvíce. Také toho chci co nejvíce odehrát. Když budeme dobře pracovat, máme šanci uhrát dobrou pozici. Určitě chceme hrát o Evropu,“ neskrývá ambice mladík z Chválkovic.

Když už byla zmínka o gólech, nemohlo na řadu nepřijít téma “zdivočelá Sigma”. Hanáci v nové sezoně baví svým fotbalem, hodně gólů dávají, ale také dostávají. Z ofenzivní činnosti Olomouce má Daněk také radost, ovšem z počtu inkasovaných branek nikoliv.

Na závěr rozhovoru talentovaný záložník neskrýval optimismus: „Do týmu přišli noví hráči, všichni si na sebe stále zvykáme. Pracujeme dobře a bude to už jen lepší.“

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Je dobrej,ale na Slávii a Spartu se nemusí upínat věřím,že by se prosadil v lepších Evropských týmech.Nemusí Sigma prodávat takového hráče za nějakých směšných 5- 20 Mega aby měla na výplaty.Sigma se musí naučit konečně prodávat přímo bez přiživníků s Pražských S.Navíc hrozí,že ho ty Pražské kapacity pošlou na rok do Vlašimi.Jirka Kubíček by ho jistě dokázal prodat za pořádný balík.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené