Sparta do evropských pohárů kvůli anulaci ligy? Nejhorší z možných řešení pro český fotbal

V následujících dnech by se mělo rozhodnout na zasedání LFA o dalším osudu fotbalové Fortuna ligy. Možností je více, ale fotbaloví fanoušci si určitě přejí dohrání soutěže v jakékoliv podobě, ať už hrát pouze 30 kol, nebo dokončit soutěž tak, jak byla původně naplánována, tedy včetně nadstavby. Černým scénářem je nedohrání soutěže. Z této situace by patrně nejvíce těžil letenský klub.

Zdroj: sparta.cz

Rozhodoval by totiž pravděpodobně klubový koeficient z posledních let. To by byl další z velkých paradoxů naší ligy, protože tak velmi dobrý koeficient (je druhá za Viktorií Plzeň) má Sparta z let dávno minulých. Poslední sezóny jsou z hlediska výkonnosti letenského týmu všechno, jen ne dobré a v Evropě konkurenceschopné.

Časté výměny trenérů, neustále se měnící hráčský kádr, kde svého času převládali zahraniční hráči, mimochodem královsky zaplacení. Teď to vypadá, že se letenský tým vrací zpět do českých luhů a hájů a v kádru začínají převládat naši fotbalisté.

V klubu se za poslední roky vystřídalo mnoho trenérů a posledním z nich, který byl odvolán, byl Václav Jílek, a to si ho do funkce vybral sám sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický. Současný trenér Václav Kotal se zatím moc předvést nemohl, protože po nadějném výkonu v derby se Slavií, kde Sparta remizovala a dostala gól až v poslední minutě prodloužení, byla soutěž kvůli pandemii koronaviru přerušena.

Dále bude muset Tomáš Rosický, jako sportovní ředitel řešit to, že v polovině tohoto roku končí smlouva hned devíti hráčům a bude nutné se rozhodnout, kterým fotbalistům budou nabídnuty nové smlouvy a o které nebude již dále zájem. Je samozřejmé, že se doba po koronaviru finančně hodně změní, jak pro celý svět, tak i pro fotbal, takže jednání o nových smlouvách budou nejen ve Spartě ještě více tvrdá a nesmlouvavá, než dříve.

Doba horentních finančních částek za fotbalisty, jaké to bylo, když přišel do Sparty italský trenér Andrea Stramaccioni, určitě na dlouho skončila. Kluby budou nyní více zvažovat, jakým hráčům si mohou dovolit dát nové smlouvy a hlavně musí odkázat do patřičných kolejí jejich mnohdy nenasytné agenty.

Sparta se momentálně nachází až na devátém místě tabulky, takže by se v tomto postavení v tabulce do žádné evropské soutěže v současnosti ani nekvalifikovala. Možnost má ještě v MOL cupu, kam se dostala až do semifinále, ovšem za soupeře má Viktorii Plzeň, což není v žádné případě snadný soupeř.

Je proto v zájmu letenského klubu, aby se sezona dohrála na hřišti. Direktivním rozhodnutím by došlo k velké nenávisti a posměchu od ostatních klubů a fanoušků, kteří by jim to dali při nejbližší možné příležitosti řádně najevo.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Furt lepší Sparta, než Boleslav či Jablonec..ty jsou v Evropě akorát k smíchu, vypadávají s celky co by měli porážet.

  • Pozor “fans nam to daji krute sežrat” jj treba v Pribram tam to bude bourlive raws vyborne redakktor naprosto genitalni clanek navrhuji do CUPu vyslat Dynamo z jihu nebo Stinadla ze Severu ci SEVCE to by byly koeficientyyyyy

  • Zatím co Sparta za poslední roky porazila v evropských pohárech každého “slabého” soupeře. Vzpamatuj se 😀

  • Mišo. Boleslav či Jablonec jsou v Evropě k smíchu? Furt lepší, než se tam vůbec nedostat! Na co si to fanoušci Sparty pořád hrají? Vždyť Spartu v předkole sundá i parta mladých mladých kluků, z nějaké neznámé srbské vesnice, s rozpočtem 8 milionů!!!! To už není ani k smíchu! to je k pláči!!!!
   Já fandit Spartě, tak lezu kanálama a ne na diskusi!

  • Jsi 15 let zpátky a tento článek tě zastihl asi na WC ne? Spartu dlouhodobě vede někdo, kdo má prachy, ale to je vše. Bolka nebo Jablonec se chce aspoň rvát o výsledek, ale tým z Letné to přece nepotřebuje, to je velkooklub ACS žijící už akorát ze vzpomínek.

 2. Co by tam zoufalá trapná Sparta dělala? Vedení klubu je jedno z nejhoršich v lize- hráčský kádr kromě 6-8 fotbalistu zcela pruměrný- trenér jen na záskok – horní tribuny stadionu dosluhují a životnost bez pořadné rekonstrukce mají do konce roku 2020 !!!

 3. Možnost nemá jen v MOL Cupu, ale i v lize. Projít systémem play-off není až tak těžké, rozhodně ne nemožné.

 4. Nechápu tyhle kecy. Sparta byla v posledních dvou zápasech mnohem lepší než celou sezónu. S velkou pravděpodobností by si místo v Evropě stejně uhrála a to jak v lize, tak i v MOL Cupu. Nehledě na to, že v lize ze začátku byla poškozená a díky špatným rozhodnutí rozhodčích přišla nejméně o 12 bodů (možná i více). To ale nechcete vidět. Stejně tak i fakt, že dlouhá léta táhla český koeficient jenom ona sama. Sparta do Evropy prostě patří. Má mladý tým a právě proto to je nejlepší řešení pro český fotbal. Už jsem si však zvykl, že redakce Ruik mnohdy píše hovadiny a že spousta redaktorů fotbalu prd rozumí. Do budoucnosti vám přeji zlepšení, protože některé články měli dobrou úroveň. Hezký den.

  • Další prolhanej Sparťan! Nikdo vás nepoškodil, ani neobral o body! Ty zápasy si Sparta prohrála vlastní neschopností a nemohoucností! To, že celej ten letenskej cirkus, byl celá desetiletí zvyklý na bezprecedentní podporu od rozhodčích neznamená, že když už sudí nejsou “slepí” tak že Spartu řežou!!!! To si jen pár hlupáků něco namlouvá!!!
   Však není problém si ty zápasy dohledat!
   1 kolo. zasloužená výhra Slovácka!
   2 kolo výhra Sparty!
   3 kolo první poločas nemohoucí Sparta a zasloužené vedení Budějovic, v druhém poločase už nebyl čas na zvrat!
   4 kolo výhra Sparty.
   5 kolo jasná a zasloužená výhra Boleslavi!
   6 kolo výhra Sparty.
   7 kolo jasná výhra Liberce!
   8 kolo zasloužená remíza!
   9 kolo výhra Sparty!
   10 kolo výprask od Slávie!
   A teď mi přesně, ale opravdu přesně napiš, kde vás v začátku kdo poškodil a obral o 12 bodů!!!!!

   • 1. Ať ti nepraskne cévka. Evidentně se ti pravda těžko kouše.
    2. Projdi si hodnocení rozhodčích kdy i komise většinou uznala závažné pochybení a příště Spartu pískali znovu jen v opačném gardu.
    3. Pokud neumíš číst, tak to zabal rovnou.
    4. Pokud by šla Sparta do poháru namísto klubů co jsou v tabulce výš, ale drží je rozhodčí, nebo ovlivňují losovačky, tak se tomu říká karma. 😉

 5. Kasi 8,402020
  Spartani budou stále plakat, jen proti jsou špatná rozhodnutí. V pohárech nemají co dělat zatím nic nedokázaly. At si to vybojují . Jestli to nepůjde tak mají smůlu.

 6. Mimochodem. Článek, že se celá liga (možná) anuluje, aby Sparta slavně postoupila do předkola LM, už tady čtu potřetí. Uvědomují si vůbec papaláši, že Sparta po sezóně škrtá 17 bodů, za (už dávno) poslední povedenou sezónu a tím páde spadne v žebříčku někam ke stému místu? Daleko,daleko za Slávii! Tam odsud se do předkol fakt nepostupuje! Jen by mě zajímalo, kolik kožených tašek už tenhle pokus o podvod Křéťu stál?!

 7. Jako vždy Sparta má štěstí a všude se dostane s velkým podvodem.Sparta v poháek by neměla vůbec hrát.

  • Jako vždy má Plzeň štěstí – když se bude dohrávat, tak určo bez diváků a protože odehráli víc zápasů doma, tak venku jim to jen pomůže, hlavně na Spartě a Slávii, kde by jinak dostali pořádně na ty své duté budky 🙁

 8. Zase neblbnete. Jestli stop stav, tak spravedlivý. Spekulace, že by nějaké týmy makli a nekoho preskocili, jsou scifi. A že má Sparta historii a krásný dresy? Momentálně devátí a čau.

 9. Já jsem tady v tom článku nikde nečetl, že jde Sparta do EP, tak co tady všichni včetně tohoto zřejmě znuděného pisálka stále bulíte. Jsem Sparťan a s tím co se tady snaží stále redakce jen několika dementům podsouvat a osočovat Spartu z podvodů, nesouhlasím.Pokud se liga dohraje i s pohárem, tak Sparta do pohárů postoupí sama i bez pomoci zhora. To je tipickej článek okurkové sezony, předhodíme hov.. a dementi se o něj poperou. No to jsem tomu dal, já jindy slušnej člověk a dnes mě tady vytočí pár blbů.

 10. Jo ještě dodatek, pokud se liga nedohraje tak o tom kdo bude hrát EP nebude rozhodovat nikdo z bafuňářů v České republice ale UEFA. Ta rozhodne podle jakého klíče se bude postupovat a s tím nikdo z nás nic nenadělá. Proto bude nejlepší, když se liga dohraje aby tady nikdo neplakal. Tak jak to děláte už nyní.

  • Pokud jsem si stihnul všimnout, jediný, kdo tu brečí, jsou právě Sparťani. Ti stále dokola omílají blábol, že jim sudí ubližují a obírají je o body! Přitom ta banda přeplacených šašků z Letné neumí ani pořádně kopnout do balónu!
   Ale moc se mi líbí, měnící se priority Sparty. Před sezónou vyhlašují útok na titul a postup do LM.
   V půlce podzimu chtějí stahovat náskok na vedoucí tým.
   Před začátkem jara vyhlašují cíl, dotáhnout se na druhé místo.
   A po čtyřech jarních kolech se utěšují, že nejspíš nespadnou!!

   • Neměl by to být spíš článek o Plzni? Ku.evsky se tady zapomíná na to, komu to pomůže nejvíc. Plzeň by tím získala první místo Slávie do kvaldy LM a podstatně hratelnější soupeře než z druhého místa. Ano, připouštím, že by se na to místo dostala Sparta, ale postup ze druhého místa do LM je téměř nemožný. Takže “Cui bono?” Ne Sparta, ale Plzeň z toho bude těžit a článek se jen snaží odvést pozornost od pravého stínového manipulátora. Slávisti – hledejte skutečného nepřítele, skrývá se v temných koutech …

    • 883 Co fetuješ? Komu by to pomohlo víc? Druhé Plzni, nebo deváté Spartě? Takže, komu”cui bono”? Kožená taška byla?

    • Na rozdíl od tebe myslím hlavou a ne kolenem. Plzeň má z druhého místa jasnou účast v předkole LM. Co tam bude dělat, nechme stranou. Zatímco Sparta si z devátého místa, může tak pinknout s déčkem dorostu Tatran Střešovice! To by tak pro ni mohl být rovnocenný soupeř! Teda, když neproběhne kožená taška! To by pak Sparta v 98 minutě vyhrála z vymyšlené penalty!

 11. Tak toto je perla: “Direktivním rozhodnutím by došlo k velké nenávisti a posměchu od ostatních klubů a fanoušků, kteří by jim to dali při nejbližší možné příležitosti řádně najevo.”
  Ale že Plzeň je již deset let zaslouženým terčem nenávisti a posměchu fans tradičních klubů v důsledku neskutečného připískávání, to jim evidentně nevadí, ochlastům, feťákům, lempl-řidičům a arogantům :-))))))

 12. Hele Zapa ta Sparta,když kdysi za blahé paměti hrála v Ev.pohárech,tak ji téměř každý Čech fandil.Momentálně už si to skoro nikdo ani nevybavuje.Totiž je to dávno pryč,když měla konkurence schopný tým s nímž mohla vyrazit do Evropy.S tím týmem co má posledních 5 let může vyrazit,tak do Příbrami,když tam vyhraje v 92 min.s penalty,tak je to paráda a srdce takových jako jste vy pět let plesá.Proč to píši já slušnej fanda – no v návaznosti na to lejno,které tady roznáší právě Velkosparťani vašeho ražení,kteří nevidí s tribuny Sparty na protější parkoviště.

  • V první řadě si musíte rozhodnout v čem přesně je Sparta ta špatná – buď je marná, trapná a k smíchu pro svou nemohoucnost (a 9. místo v tabulce, byť tedy o 3 body za 4.) nebo se raduje z “výher z penalty v 92. minutě”, což tedy už roky neplatí. Konkrétně v této sezóně jsme několik zápasů v posledních minutách ztratili. Ne tedy penaltami, ale pokud by platila ta zažitá lež o “kabele”, tak by Sparta jistě byla daleko výš v tabulce, jelikož by koupení rozhodčí nedovolili vyrovnat – tu by pískli ofsajd, onde zase faul, ale nic takového nebylo, takže je jasné, že ty výsledky jsou o neschopnosti a ne o zákulisních praktikách. A mimochodem – to, že je Sparta posledních pár let doslova marná, ale přesto má stále druhý nejlepší koeficient v Evropě je velmi smutné zjištění především pro všechny ostatní kteří mají konstantní výkonnost, přesto nedokáží tu nemohoucí Spartu překonat…

   • Co to meleš? Lež o kabele? To jako že Křetínský neběžel s koženou taškou za Peltou? Největší sranda je, že i s neutuchající podporou od rozhodčích je Sparta až devátá! Stačí se podívat, jak často píská Spartu Královec a jak často se říkejme tomu třeba plete ve prospěch Sparty!
    Třeba loňská derby: jedno derby. “sudí Královec hrubě ovlivnil zápas ve prospěch Sparty tím, že nevyloučil Spartě dva hráče”!
    Druhé derby: sudí Královec hrubě ovlivnil utkání ve prospěch Sparty tím, že neodpískal proti Spartě dvě penalty!
    Stačí si připomenout konec sezóny 17/18. V posledních pěti zápasů byli sudí čtyřikrát potrestáni za ovlivnění zápasu ve prospěch Sparty!
    Mimochodem. Sparta po sezóně škrtá 17 bodů, které nemá čím nahradit. Spadne tak v žebříčku ke stému místu!

 13. Mišo-ty jsi upadl na hlavu ta tvoje sparta udělala v pslední době víc ostudy než zbývajících 15 klubů.

 14. Nechme klubové vášně stranou a podívejme se na fakta. Za poslední 3 roky Sparta nahrála do národního koeficientu asi 0,97 bodu. Takže nadpis, že by anulace ligy byla to nejhorší řešení, je vše vypovídající! Kolik kožených tašek už to Křéťu stálo?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...