Sparta díky výbornému Haraslínovi vyhrála derby, Slavia dohrávala v oslabení

Sparta zvládla 300. derby pražských “S” a po výhře 1:0 ukončila slávistickou sérii bez prohry. Jediný gól dal v první půli Lukáš Haraslín, sešívaní dohrávali v deseti po vyloučení Aihama Ousoua.

První gól mohl vstřelit Aiham Ousou, když hlavou málem překonal vlastního gólmana Aleše Mandouse. Ve 13. minutě pálil ve vápně Ondřej Lingr, z voleje ale minul. Sparta zahrozila ve 25. minutě, na krátko rozehraná standardní situace skončila nebezpečnou střelou Lukáše Haraslína.

Ve 33. minutě se pěkným průnikem blýskl Jakub Pešek, s jeho koncovkou si však Mandous poradil. Ve 41. minutě přišla obrovská komplikace pro sešívané, před vápnem fauloval Ousou a viděl druhou žlutou kartu.

Balón si postavil sám faulovaný a s pomocí teče Ivana Schranze rozvlnil síť. Následně měl slovenský reprezentant po individuálním průniku ještě jednu šanci, hostující defenziva ale tentokrát požár uhasila.

Po výměně stran měli domácí několik slibných šancí, v koncovce se jí ale nedařilo. K vidění bylo i hodně faulů, hra se kouskovala. Až v 81. minutě to zkusil David Pavelka, zamířil však pouze do boční sítě.

Závěr už Sparta ustála a po výhře 1:0 bere tři body.

Zdroj: O2 TV