Součkův gól zařídil West Hamu záchranu

West Ham je na 99 procent zachráněn! K sestupu Kladivářů by došlo jen za předpokladu, že Aston Villa i Bournemouth vyhrají zbylé dva zápasy. Na výhře 3:1 má velký podíl Tomáš Souček, dal totiž gól na 2:0.

Zdroj: whufc.com

West Ham šel do vedení hned z první šance, k zblokované nahrávce Nobla se dostal Antonio a poslal míč mezi nohami brankáře do sítě. V desáté minutě už to bylo o dva góly. Centr Bowena si našel Souček a hlavou poslal míč do sítě.

Dvě minuty nato se o snížení pokoušel Sarr, Fabianski však jeho pokus vyrazil. Třetí úder přidal ve 36. minutě Declan Rice, když z 25 metrů nádhernou ranou vymetl pravou šibenici.

Kontaktní gól Sršní měl na hlavě v nastavení první půle Dawson, břevno ale těsně přestřelil a do kabin se tak šlo za stavu 3:0. Hosté snížili hned ve 49. minutě, střela Doucorého skončila na tyči, následná dorážka Deeneyho už ale roztřásla síť.

V 69. minutě to opět z dálky zkusil Rice, jeho střelu však zblokovala obrana Watfordu na roh. V 73. minutě byl blízko gólu Haller, jeho zakončení ve skluzu Foster konečky prstů vyrazil vedle.

Zbytek zápasu už si West Ham hlídal náskok a po výhře 3:1 má v podstatě jistou záchranu. To Watford bude muset ještě bojovat a nebude to mít lehké, čeká ho Manchester City s Arsenalem.