Reklama

Souček se také zastal Kúdely: Bojuju za něj. Nikdo mu nic neprokázal, ale byl potrestaný. Je to absurdní

Kauza kolem údajného rasismu Ondřeje Kúdely byla na jaře propíraná ze všech stran. Teď se k ní však pozornost lehce vrací, když se jej jeho spoluhráči a kamarádi před blížícím se Eurem zastávají. Po Nicolae Stanciuovi promluvil i záložník West Hamu Tomáš Souček.

Zdroj: SK Slavia Praha

Tomáš Souček přišel do Anglie před rokem a půl a svými výkony si okamžitě získal přízeň fanoušků West Hamu. Všechny fotbalové nadšence zaujal i svým skromným vystupováním a svou upřímností, která ho provází celou kariéru.

Zároveň však ve Velké Británii na naráží na určité kulturní rozdíly. Britové jsou totiž v poslední době extrémně citliví v otázce rasismu, což se u nás nesetkává s přílišným pochopením.

Poznal to i Ondřej Kúdela, když měl rasisticky urazit Glena Kamaru. Lavina nenávisti, která se následně vůči Kúdelovi rozjela, přesahovala všechny meze. Dokonce natolik, že fanoušci schvalovali oplácení fyzickým násilím, rasismus přitom nebyl prokázán.

K tomu se pro Magazín DNES v rozsáhlém rozhovoru vyjádřil i reprezentant Tomáš Souček.

“Všichni se mě v Anglii ptali, jak to bylo. A já celou dobu bojuju za Ondru. Věřím, že mu nic rasistického neřekl, nikdo mu nic neprokázal, přitom ho na ostrovech spousta lidí odsoudila a od disciplinárky dostal vysoký trest na deset zápasů. Přijde mi to absurdní. Znám ho tak dobře, že si neumím představit, že by něco rasistického řekl. O tom jsem se snažil přesvědčit i kluky v šatně,” zastal se bývalého spoluhráče Souček.

Od slávistického odchovance je to úžasné gesto. Zvlášť s tím, jak jsou Angličané na otázku rasismu hákliví. Opět to ukazuje na perfektní slávistickou partu, která je spíše jako rodina. Nedávno se totiž Kúdely zastal i Nicolae Stanciu, který proti reprezentaci Anglie odmítl pokleknout jako znak solidarity se svým spoluhráčem.

Součkovo vyjádření se rázem začalo řešit i na ostrovech.

Zdroj: Magazín DNES, Footy Accumulators

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Hele Suku, jestli ta odporná černá hmota půjde fakt do Arsenalu, budete mít s Coufalem šanci mu projet koule kolíkama. A to bych kurwa rád viděl.

    Ať žije Ondra Kúdela, ať žije Slavia, ať žije West Ham !!

  2. Pokud u další instance Kudela uspěje bejt na jeho místě budu žádat odškodné za Euro v řádech desítek milionů.Kamara mu dá přes držku a jede na Euro spravedlnost podle vysoce humanitárního Anglosaského práva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Případ Schickova penalta. Proč měla být odpískána a proč mohl zůstat na hřišti i po ošetření?

Asi nikdo před utkáním neočekával, že nejvíce debatovaným momentem bude penalta po zákroku Dejana Lovrena. Proč byla podle oficiálních pravidel odpískána správně a proč mohl Schick i přes ošetření ihned pokračovat ve hře?

Griezmann vyhlíží angažmá v USA! Stěhovat by se mohl už za tři roky

Antoine Griezmann nyní sice bojuje s francouzskou reprezentací na mistrovství Evropy o další úspěch, přesto si našel čas i pro mediální povinnosti. Pro server Le Figaro se rozpovídal o své budoucnosti.

Udivoval mezi německou mládeží, přechod mezi dospělé nezvládl. Kušej dostal v Drážďanech padáka

Vasil Kušej býval ještě donedávna vnímán jako velký talent. V mládežnických týmech Dynama Drážďany totiž zářil. Nyní ale dostal padáka.
Reklama