Souček s Coufalem sérii Manchesteru City neukončili a West Ham padl

Manchester City zvládl domácí zápas s West Hamem. Výhru 2:1 vystřelil v druhé půli John Stones, před ním se trefili ještě Ruben Dias a Michail Antonio. Oba Češi ve službách Hammers odehráli celý zápas.

Zdroj: West Ham United

První šanci zápasu měl ve dvanácté minutě Ferran Torres, jeho pokus ale zblokoval jeden z bránících hráčů. V 19. minutě se dostal ve vápně k hlavičce Michail Antonio, obrana Citizens však zastoupila Edersona.

Ve 30. minutě se domácí dostali do vedení. Parádní centr Kevina de Bruyneho našel Rubena Diase, jenž hlavou nedal brankáři hostí šanci. Deset minut nato měl vyrovnání na noze Antonio, z voleje ale branku netrefil.

Tři minuty nato už ale mohl slavit gól. Po centru Vladimíra Coufala a teči Jesseho Lingarda uklízel míč do poloprázdné brány. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhou půli otevřela velká šance Kevina de Bruyneho po chybě Diopa, ve vápně ho ale dobře dostoupil Tomáš Souček a belgický záložník vůbec netrefil branku. V 68. minutě defenziva hostí zaspala a volný prostor využil John Stones ke snadnému gólu.

Závěr zápasu si Citizens hlídali, v poslední minutě nastavení však málem inkasovali, Diop ale hlavou minul. Manchester City tak doma zvítězili 2:1.