Reklama

Solární panely nebo dešťová voda. Moderní aréna pro Seattle Kraken bude na NHL připravena

Se vstupem 32. týmů do NHL přichází do hokejového prostředí něco naprosto unikátního. Že patří v nejslavnější lize světa hokejové arény mezi ty nejmodernější, není zase takovým překvapením. Seattle bude mít přesto něco zcela unikátního. Z někdejší KeyAreny vznikla po rekonstrukci Climate Pledge. To v překladu znamená Klimatický závazek, což tak nějak už samo mluví z pohledu na unikátnost za vše.

První unikátností už je jen samotná cena celého projektu. Nejedná se o novostavbu, nýbrž o rekonstrukci arény, která vyšla v přepočtu na neuvěřitelných téměř 22 miliard korun. Celou gigantickou sumu zaplatily firmy Amazon a Oak View Group (OVG).

Hned celou jednu miliardu dolarů investoval největší e-shop světa Amazon, který má v Seattlu své sídlo. O samotnou přestavbu se pak zasloužila právě firma OVG, jedna z největších společností na světě v oblasti správy multifunkčních zařízení a provozu aren.

EKOLOGICKÝ UNIKÁT

A co že je vlastně na tomto hokejovém stánku tak unikátního? Jednoduše řečeno – snad všechno.

Kompletní provoz arény bude čerpat z obnovitelných zdrojů, bude tak mít doslova nulové emise. Celou střechu pokrývají solární panely, které se postarají elektrickou energii jak na osvětlení, chlazení plochy, tak na všechno ostatní. Osvětlení obstarají výhradně úsporné LED žárovky. Žádný jiný přísun energie, než solární, hala nemá.

Bez emisí se budou po ledové ploše projíždět i rolby, které budou výhradně elektrické. Samotný led pak vzniká jen z dešťové vody. 

Amazon dostal jakožto investor výhradní právo k pojmenování stánku pro Seattle Kraken. Místo toho, aby v názvu uvedl svůj název, jak je zvykem, zvolili název Climate Pledge. Samotné město Seattle je považováno za ekologického lídra ve světě, což sebou ponese i hokejová hala.

Kapacita Climate Pledge na hokejové zápasy je 17 100 diváků, na jiné kulturní akce pak 17 200. Během listopadu by ještě měla být otevřena druhá tréninková hala s názvem Kraken Community Ice Plex. Mimo jiné bude sloužit taky krasobruslařům, hobby hokejistům či veřejnosti.

Vůbec první utkání NHL sehraje Seattle Kraken před svými fanoušky 23. října 2021 proti Vancouveru. V těchto dnech práce na rekonstrukci finišují, ohledně přípravného zdržení nepanují žádné obavy.

Zdroj: iSport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené