Spojte se s námi


Bojové sporty

Šok! Dlouholetá královna padla, naopak král MMA je zpět. Jones porazil Ganea. Jak probíhalo UFC 285? Podívejte se na všechna ukončení

UFC 285 bylo výjimečným turnajem. Už jen kvůli návratu legendy. Jon Jones se totiž vrátil do akce po třech letech, navíc v těžké váze. Mimo to svůj pás obhajovala ikona ženského MMA Valentina Shevchenko. Jak turnaj vypadal?

Publikováno

dne

UFC 285 bylo výjimečným turnajem. Už jen kvůli návratu legendy. Jon Jones se totiž vrátil do akce po třech letech, navíc v těžké váze. Mimo to svůj pás obhajovala ikona ženského MMA Valentina Shevchenko. Jak turnaj vypadal?

Early Prelims

Už první ze tří karet turnaje UFC 285 nabídla zajímavé zápasy a hlavně některá zajímavá jména. Jedno dokonce známé i fanouškům Oktagonu. Ve druhém duelu večera se totiž představil Farid Basharat, jenž měl v Oktagonu bojovat o titul s Filipem Mackem.

Basharata vyzval Da’Mon Blackshear a ve tříkolové bitvě na svého soka nestačil. Nutno ale zmínit, že Basharat zápas rozhodně nezvládl bez problému. Na konci třetího kola jej zachránil závěrečný gong.

Nyní ale hezky popořadě. Celý galavečer zahájil duel Estebana Ribovicse s Loikem Radzhabovem, jenž skončil na body. Prvního předčasného ukončení jsme se dočkali „až“ ve třetím souboji večera.

Proti sobě se do klece postavily Jessica Penne a Tabatha Ricci a vítězkou se stala druhá jmenovaná po krásně provedené submisi ve druhém kole.

Další bitvu ovládl na body Cameron Saaiman, jenž si poradil s Manou Martinezem. Posléze šel do akce irský bojovník Ian Machado Garry, který svedl fantastický duel se Songem Kenanem.

Oba bojovníci si nic nedarovali, viděli jsme tvrdé přestřelky a dočkali jsme se i ukončení. Ve třetím kole v čase 4:22 totiž Ir dokázal zápas ovládnout před limitem.

Prelims

Prostřední část turnaje UFC 285 nabídla rovněž zajímavá klání. Nejprve se utkali Julian Marquez a Marc-Andre Barriault a hned v tomto měření sil jsme se dočkali předčasného ukončení ve druhém kole.

Svého soupeře totiž přejel Barriault, jenž nedal rozhodčímu jinou možnost, než zápas ukončit.

Posléze se představily v kleci dvě krásky. Viviane Araújo a Amanda Ribas. Očekávala se vyrovnaná bitva, která by mohla vítězku posunout do první desítky žebříčku. A to se s největší pravděpodobností podařilo Ribas, která souboj ovládla jednomyslně na body.

Skvělou formu následně prokázal Dricus Du Plessis, který čelil Dereku Brunsonovi. Poté, co si vyšlápl na Darrena Tilla, ukončil před limitem také zmíněného Brunsona. Navíc ve druhém kole v čase 4:59. Zápas ukončil vhozený ručník z Brunsonova rohu.

Poslední utkání prelims karty UFC 285 obstarali Cody Garbrandt a Trevin Jones a dle očekávání si výhru na body připsal první jmenovaný.

Hlavní karta

Hlavní karta UFC 285 byla zahájena soubojem Bo Nickal vs. Jamie Pickett. První jmenovaný se sice zdá být jako nová vycházející hvězda, nicméně na kontě měl pouze tři zápasy, zatímco Pickett za sebou měl už 21 duelů.

V zápase ale tento zkušenostní rozdíl nešel znát. Respektive to vypadalo, jako kdyby měli bojovníci opačná skóre. Nickal si totiž počínal náramně, rychle se dostal do velmi dobré pozice a postupně utahoval krk svého soupeře, který nakonec musel ještě v prvním kole odklepat.

Jak byl první duel krátký a jednostranný, tak byl druhý duel vyrovnaný a navíc skončil na body. Mateusz Gamrot se coby sedmička lehké váhy utkal s desítkou Jalinem Turnerem. A měl co dělat. V riskantním souboji ovšem vyhrál na split decision a po nelehké výhře si mohl polský bojovník pořádně oddechnout.

Následoval fantastický souboj Geoffa Neala s Shavkatem Rakhmonovem. Rakhmonov šel do zápasu s bilancí 16-0 a s tím, že nikdy v životě jeho zápas neskončil na body. Nicméně Neal, sedmička welterové váhy, dlouho vzdoroval a nedal se lehce.

Rakhmonov coby devítka welteru dostal v průběhu zápasu několik tvrdých úderů, kterých se sám musel vzpamatovávat. Nicméně ukázal, proč je vnímán jako obří naděje a zaslouženě zvítězil, když nasadil Nealovi škrcení vestoje během poslední minuty třetího kola.

Neal a Rakhmonov se s největší pravděpodobností postarali o nejlepší zápas večera. Kazachstánec si navíc pravděpodobně řekl o posun do TOP 5 welterové váhy, nebo minimálně do její blízkosti.

Senzace! Valentina Shevchenko ztratila pás

První z titulových zápasů obstaraly Valentina Shevchenko a Alexa Grasso. Shevchenko vstupovala do duelu jako jedna z největších legend ženského MMA, muší váze kralovala od roku 2018, jenže teď je její vládě konec.

Grasso vstoupila do zápasu bez jakéhokoliv přehnaného respektu. Skvěle se připravila. Takticky i kondičně. Samozřejmě v zápase působila Shevchenko komplexněji a vyspěleji, nicméně mexická bojovnice místy velice dobře trefovala a čekala na to, až udělá dlouholetá královna chybu. A dočkala se.

Čekala ovšem až do čtvrtého kola, kdy jí Shevchenko dovolila dostat se jí do zad a nasadit rear-naked choke. Bojovnice z Kyrgyzstánu musela odklepat.

Grasso je první mexickou šampionkou v historii UFC a postarala se o jednu z největších senzací v dějinách organizace.

Shevchenko vůbec poprvé v kariéře prohrála na submisi, zatímco Grasso teprve podruhé v kariéře na submisi vyhrála.

Král je zpět!

Nejlepší bojovník všech dob potvrdil svou pověst. Po třech letech se vrátil do akce, navíc po opuštění polotěžké váhy zamířil do těžkotonážní divize a hned na úvod jej čekal Ciryl Gane.

Jon Jones se ale ničeho nezalekl a nikoho nenechal na pochybách. Hned na úvod jej sice Francouz překvapil kopem do slabin, nicméně pak už začala jednostranná a rychlá show.

Legendární bijec dostal soupeře na zem a po dvou minutách a čtyřech vteřinách bylo po všem, když Jones donutil Ganea odklepat.

Jones se tedy na výhru příliš nenadřel a nyní může vyhlížet další souboj a další titulovou obhajobu. Je totiž králem těžké váhy a v příštím duelu by jej měl vyzvat legendární Stipe Miocic.

Zdroj: UFC, Sherdog, Twitter

Reklama

Bojové sporty

Dočkáme se šampiona Keity na Štvanici? Belgičan se na Instagramu nahlodal své fanoušky otázkou, zda by jej na turnaji chtěli vidět

Oktagon si pro fanoušky v závěru měsíce července přichystal dva turnaje na Štvanici. Můžeme tím pádem očekávat opravdu našlapanou kartu, přičemž chce být její součástí i belgický šampion Losene Keita.

Publikováno

dne

Oktagon si pro fanoušky v závěru měsíce července přichystal dva turnaje na Štvanici. Můžeme tím pádem očekávat opravdu našlapanou kartu, přičemž chce být její součástí i belgický šampion Losene Keita.

Nezvykle dlouhou dobu jsme čekali na oznámení turnaje na Štvanici. Po potvrzení lístky okamžitě zmizely a organizace se rozhodla pro krok, který dosud neučinila.

Dočkáme se totiž dvou turnajů ve dvou dnech! Na Štvanici se bude bojovat i v pátek, což udělalo radost fanouškům i bojovníkům, jelikož je o tento turnaj obrovský zájem i mezi nimi.

Zatím není jisté, kdo bude na jednom či druhé turnaji startovat, mnozí se ale hlásí, a to v čele s Karlosem Vémolou či nyní šampionem Losenem Keitou.

Mladý Belgičan drží pás v lehké váze a je i prozatimním šampionem pérové váhy. Na svém Instagramu ve stories zveřejnil video ze Štvanice a připsal k tomu „Kdo by tu chtěl vidět Keitu?“.

Je tedy jisté, že on sám by měl velký zájem, ovšem není vůbec jisté, s kým by to mohlo být. V lehké váze by se nabízel Ronald Paradeiser, ten ale bude zápasit již v Oberhausenu.

Pokud by zvítězil, dost možná by si tuto šanci nechtěl nechat ujít, ovšem zápasit takto krátce po sobě a navíc nemít dostatek času se na šampiona připravit…

Pravděpodobnější je tedy zápas ve váze pérové, stále se ale nevím, jak je na tom Mate Sanikidze zdravotně a zda by vůbec mohl do zápasu naskočit.

Šanci by tak mohl dostat Ahmed Villa, který je poslední variantou v případě, že by nepřišel nikdo zvenčí. Odveta s Ivanem Buchingerem by neměla být na pořadu dne.

Zdroj: Oktagon MMA, Losene Keita Instagram

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Oktagon podepsal dlouhodobou smlouvu s Louisem Glismannem, který je po odchodu Brita horkým kandidátem na titulový zápas

Louis Glismann má za sebou dva zápasy v Oktagonu v rámci Tipsport Gamechangeru. Již nyní je ovšem jisté, že jej uvidíme v organizaci i nadále, podepsal v ní totiž novou dlouhodobou smlouvu.

Publikováno

dne

Louis Glismann má za sebou dva zápasy v Oktagonu v rámci Tipsport Gamechangeru. Již nyní je ovšem jisté, že jej uvidíme v organizaci i nadále, podepsal v ní totiž novou dlouhodobou smlouvu.

Projekt Tipsport Gamechanger se pomalu přechyluje do své druhé poloviny. Již v polovině června se v Oberhausenu se dočkáme dalších dvou semifinalistů.

Těmi prvními jsou David Kozma, jenž porazil Alexe Lohorého, a také Louis Glismann, který krásně udolal Melvina van Suijdama. A právě zkušený Dán bude v organizaci pokračovat.

Promotér Ondřej Novotný prozradil, že s Oktagonem podepsal dlouhodobou smlouvu a dost možná tak bude hlavním adeptem na titulový zápas poté, co odešel šampion Kaik Brito.

„Byli jsme spolu na after-party, kde za mnou přišel i s trenérem. Na ten první zápas se jim ne že nechtělo, ale říkali, že nevědí, jestli je to pro ně to nejlepší a podobně. Byli takoví, že nás znají, ale že si myslí, že by to pro ně mohlo být i lepší.

Po prvním zápase však byl Glismann vystřelený z cviček a teď přišel a říkal, že už nikdy jinam nechce. To, co s námi zažil za dva měsíce, prý ani zdaleka nezažil za celý život. Už to, jak se k němu chováme, jak ho přijímají lidi, jak se s ním fotí a kolik lásky mu dávají.

Byl úplně dojatý, samozřejmě i pod vlivem vítězství, postupu a všeho, ale podepsali jsme dlouhodobou smlouvu,“ prozradil Novotný v MMA Letem světem.

Glismann je tak blízko velkého úspěchu a krásného finančního zisku. Stačí mu ještě dvakrát zvítězit v Tipsport Gamechangeru, aktuálně ale čeká na svého semifinálového soupeře. Tím bude vítěz z dvojice Marcel Grabinski – Andreas Michailidis.

Zdroj: MMA Letem světem

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Vrátí se zpět do klece? Chci Datla a titul, hlásí Kryštof Novák!

Jak se fitness trenérovi během půl roku změnil život? Po úspěchu v reality show Love Island si charismatický Kryštof Novák užívá nejen nového vztahu s krásnou Denisou, daří se mu po profesní i sportovní stránce.

Publikováno

dne

Jak se fitness trenérovi během půl roku změnil život? Po úspěchu v reality show Love Island si charismatický Kryštof Novák užívá nejen nového vztahu s krásnou Denisou, daří se mu po profesní i sportovní stránce. Před pár měsíci absolvoval svůj první zápas v MMA a rád by se v kleci objevil co nejdříve znovu. Kdy se tak stane a co Kryštof chystá na léto? 

Jak se ti daří, co je u tebe teď nového?

Daří si mi dobře! Moc se těším na léto! Momentálně se nejvíc času věnuju přítelkyni, svým kocourkům, práci a taky Instagramu. Upřímně řečeno se mi teď daří a jsem za to rád. Občas ten balanc ještě hledám, ale jinak myslím, že je to dobré! 

Nedávno jsi absolvoval svůj první zápas v MMA. Na Clash of the Stars jsi v hlavním zápase porazil Tomáše Chlupa. Jak svoji premiéru zpětně hodnotíš? 

Ten zápas hodnotím relativně pozitivně. Pár věcí bych udělal rozhodně jinak, ale důležitý je na konci dne vždycky výsledek a ten byl jasný, tedy vítězství pro mě. Pocit jsem z toho měl od té doby skvělý. Už abych se mohl vrátit zpět do klece! 

Je tedy v plánu další zápas? 

Určitě ano, je to v plánu, zatím ale nevím, s kým by to mělo být. Stál jsem o zápas s Datlem (Marek Valášek pozn.red.), ten ale teď bude zápasit o titul, takže tam si musím počkat, až jak to dopadne.

Viděl bych to tak, že si dám ještě jeden zápas s někým, a pak bych chtěl vyzvat aktuálního šampiona střední váhy, tedy do 84 kilogramů s tím, že je mi jedno, kdo ho v tu chvíli bude držet. 

Jak často se teď MMA věnuješ? 

Teď jsem popravdě přesedlal zase na chvíli na fitko a silové tréninky, abych se vrátil váhově tam, kde jsem byl a měl z čeho shazovat do zápasu. Navíc nás s přítelkyní čeká ještě dovolená, tak teď do toho musím trochu šlapat ať se za mě na pláži nestydí. Každopádně k MMA se zase brzo vrátím a stejně tak i doufám, že už brzy budu mít dohodnutého dalšího soupeře. 

Pracuješ pořád jako osobní trenér v posilovně, je to tak? Jak tě to i po úspěších v Love Islandu a MMA pořád naplňuje? 

Ano, pořád pracuju jako fitness trenér. Baví mě to, mám rád tu rozmanitost. Ale abych byl upřímný, s létem klienti často ruší tréninky, takže to mám dost rozházené, což mi samozřejmě leze na nervy (smích

Zmínil jsi dovolenou s přítelkyní Denisou. Co tě ještě čeká v příštích týdnech? 

Ještě před létem se chystám na focení nové kolekce sportovního oblečení Gymio. To je značka mé kamarádky Martiny Markové, pro kterou jsem jednou z tváří. Letíme jako velká parta na pár dní do Chorvatska.

Vedle Martiny tam bude i moje přítelkyně Denča, ale i Jakub Vítek a Radek Gabriel z Love Islandu, takže se tak trošku vrátíme v čase a budeme zase s touhle naší partičkou u vody a o zábavu bude určitě postaráno, i když tam vlastně všichni jedeme pracovat.

Do toho mám pak i hromadu dalších akcí a plány s přítelkyní, tak se na léto opravdu těším a věřím, že to všechno vyjde jak má.. 

Pokračovat ve čtení

Oblíbené